Trafik Kazası Kusur Oranları
Trend

Kusur Oranı İtirazı Nasıl Yapılır? (Kesin Çözüm)

Kusur oranı itirazı nasıl yapılır? Kusur oranına kim itiraz edebilir? Kusur oranı değişir mi? Kusur Oranı, karışmış olduğunuz kazada tutanağı trafik polisi veya jandarma ekipleri tarafından belirlenen orandır. Eğer tutanak şahıslar arasında tutulmuş ise bu oran tramer tarafından belirlenir. Kusur oranının hatalı olduğunu düşünüyorsanız kusur oranına itiraz edebilirsiniz. Kusur oranına itiraz sürecinde izlemeniz gereken adımlara geçmeden önce kusur oranı nedir sorusuna yanıt bulabilir, trafik kazası kusur oranları hakkında bilgi alabilir, trafik kazası kusur oranı hizmeti hakkında bilgi sorabilirsiniz.

Eğer kaybedecek vaktim yok hızlıca itiraz etmek istiyorum diyorsan, aşağıdaki iletişim butonlarından hızlıca bana ulaşabilirsin.


Ancak yazdıklarımı okumanı şiddetle tavsiye ederim!

Kaza Kusur Oranına Nasıl İtiraz Edilir?

 • Kusur oranına itiraz Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Tutanak Değerlendirme Komisyonuna yapılır.
 • Kusur oranına itiraz süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir.
 • İtiraz süresi dolduğunda ispat etme yükümlülüğü iddia edene aittir.
 • Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Tutanak Değerlendirme Komisyonunun belirlediği oranlar sigorta şirketlerine ve başvuruda bulunan şahıslara/kurumlara eş zamanlı olarak gönderilir.

Alternatif kaynak: https://www.sbm.org.tr/tr/sayfa/ktt-sorgulama-ve-itiraz-1072

Kusur Oranına Neden İtiraz Etmelisiniz?

Bildiğiniz üzere sigorta şirketleri üçüncü şahıslara verilen zararı karşılar. Yani kendi aracınızın sigortası sizin aracınızın masraflarını ve oluşan maddi kaybınızın ödemesini yapmaz.

Örneğin %50 kusur oranı sizde olduğu belirlendi. Yüzde 50 kusur oranı ne demek?

 • Aracınızdaki masrafın yarısını alabilirsiniz
 • Araç değer kaybınızın yarısını alabilirsiniz
 • Aracınız pert (ağır hasarlı) olduysa toplam ücretin yarısını alabilirsiniz
 • Eğer yaralanma ve ölümle sonuçlandıysa tazminatlarınızın yarısını alabilirsiniz
 • En önemlisi ise karşı tarafta oluşan bu zararlarında yarısından siz sorumlusunuz.

Başka bir örnek verecek olursam kusur oranı yüzde 75 sizdeyse ne olacak?

%75 kusurlu olmak, %25 haklı olmak demektedir. Haklarınızın %25’i kadar yani 4’de birini alabilirsiniz anlamına gelir. 10.000 TL aracınızda masraf varsa sigorta size 2.500 TL öder. Geri kalan masrafları siz ödemelisiniz.

 • Yetkililer tarafından yapılan hatadan dolayı cebinizden harcamak zorunda kaldığınız paralar için
 • Aracınızda oluşan değer kaybı zararınızı alabilmek için
 • Bir sonraki sigorta poliçesine yüksek bedeller ödememek için

İtiraz etmelisiniz! Değişen kusur oranı sayesinde mağduriyetinizi giderebilirsiniz.

Kusur oranı maddelerine ücretsiz itiraz hakkınız olduğunuz biliyor muydunuz? Hakkınızı savunabilmeniz için yapmanız gerekenler yazımın devamında.

Kusur Oranı Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Araç sahiplerinin merak ettiği trafik kazalarında kusur oranı nedir? Kaza zaman aşımı süreleri nelerdir? Kusur oranı itirazı nereye yapılır? Kaza tespit tutanağı itiraz dilekçesi nasıl yazılır? Kusur oranı itiraz dilekçesi ile başvuru yapılabilecek kurumları değerlendiriyoruz.

Kusur Oranı Nedir?

Trafik kazasına karışan yolcuların, yayaların veya sürücülerin, trafik mevzuatlarına göre ihlallerine karşılık gelen maddelerin asli, tali veya yüzde oranı (%) üzerinden belirlenecek orana “kusur oranı” denir.

Daha detaylı açıklamak gerekirse, kazanın meydana gelmesinde kimin ne kadar hatalı olduğunu, SBM (Sigorta Birliği Merkezi) tramer komisyonu, trafik görevlileri veya trafik bilirkişilerince belirlenmesi kusur oranı olarak tanımlanmaktadır.

Kazada Kusur Oranı Maddeleri Nasıl Belirlenir?

Kazanın oluş şekline bağlı olarak, kuralları ihlal eden aracın mevzuata göre alacağı ceza maddelerinden oluşan ihlaller kusur oranını oluşturur.

Kontrolsüz kavşak kazalarından bir örnek vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere kontrolsüz kavşakta ilk geçiş hakkı yolun sağından gelen araç sürücüsüne aittir. Kontrolsüz kavşakta yolun sağından gelen araç sürücüsü yolun solundan gelen araca çarpması sonucu trafik kazası meydana geldi.

Peki kusurlu araç hangisi? Hemen sorumuzu soralım bu olay neden veya nasıl meydana geldi?

 • İlk geçiş hakkı yolun sağından gelen araç sürücüsüne ait olduğu için, yolun solundan gelen araç sürücüsü ilk geçiş hakkına sahip olan araca yol vermesi gerekirdi
 • Yolun sağından gelen araç sürücüsü ise ilk geçiş hakkına sahip olsa da kavşağa yavaşlayarak girmesi gerekirdi

Eğer sürücüler bu kurallara uymuş olsaydı kaza olmayacaktı. Sürücü ihlallerini böylelikle belirlemiş olduk. Bulduğumuz ihlallerin mevzuatta karşılığını bakacağız.

 • Soldan gelen araç ktk 57/1a kavşaklarda ilk geçiş hakkına uymamak
 • Sağdan gelen araç ise ktk 52/1a kavşaklara yaklaşırken hızını azaltmamak

Kurallarına uymadıkları anlaşılmıştır. 57/1a ve 52/1a kusur oranı maddeleri belirlenmiş oldu. Kusur oranlarını belirleme işlemine geçebiliriz.

Kusur Oranı Hesaplama Nasıl Yapılır?

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve ilgili Yönetmelikte belirtilen asli ve tali maddelere istinaden hesaplama yapılmaktadır. Asli kusurlu sayılan haller yine aynı kanunun 84. maddesinde belirlenmiştir. Geri kalan haller ise tali kusur sayılmıştır.

Kusur oranı sorgulama nasıl yapılır?

Eğer ki anlaşmalı tutanak olarak bahsetmiş olduğumuz tutanağı tanzim etmiş iseniz raporu sunduğunuz yere yani. Tramer internet sayfasından kusur oranı sorgulama yapabilirsiniz. Ancak size daha kolay bir yöntem sunacağım.

Trafik kazasındaki suçluluk veya sorumluluk oranı hesaplama
Trafik kazalarında kusur oranı hesaplama


Sigorta şirketlerine göre:

 • Asli kusurlu %75
 • Tali kusurlu %25

Sigorta tahkim bilirkişileri ve adli bilirkişiler tarafından belirlenen oranlar ise:

 • %15 – %85
 • %20 – %80
 • %30 – %70
 • %35 – %65

Gibi değerler alabilmektedir. Çünkü uzman görüşü olarak, kusur oranı mütalaası tanzim eden bilirkişiler kendi görüş ve kanaatlerini belirtmektedir.

Kusur Oranı İtiraz Süresi Ne Kadar?

Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağına itiraz süresi 2 yıl, Yaralamalı trafik kazası tespit tutanağına itiraz süresi 8 yıl, Ölümlü trafik kazası tespit tutanağına itiraz süresi 15 yıldır.

Trafik kazası kusur oranı itiraz süresi, meydana gelen olayın niteliğine göre üç kategoriye ayrılıyor.

Maddi Hasarlı Trafik Kazası: Araçlarda maddi hasarla sonuçlanan olaylara maddi hasarlı trafik kazası denir. Herhangi bir can ve beden sağlığı zarar görmemiş olan olay olarak da tanımlanabilir.

Yaralamalı Trafik Kazası: Araçlarda meydana gelen maddi hasarın yanı sıra yolcu, sürücü veya yaya olarak en az bir kişinin yaralanması ile sonuçlanan olaylara yaralanmalı trafik kazası denir.

Ölümlü Trafik Kazası: Kaza yerinde veya kaldırıldığı hastanede bir ay içerisinde en az bir kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olaylara ise ölümlü trafik kazası denir.

Belirtilen sürelerin geçmesi durumunda trafik kazalarında zaman aşımı olmuş oluyor. Yani haklarınızın tazmini ve itiraz hakkınızı kaybetmiş oluyorsunuz.

Zaman aşımını kesen haller:

 • Sigorta tahkime başvuru yapılmış olması
 • Yasal süre içerisinde dava açılmamış olsa bile sigorta şirketine resmi başvuru yapılmış olması
 • Taraflardan birine resmi yazılı talep iletilmesi

Kaza kusur oranına itiraz etmek isterseniz yukarıdaki haller zamanaşımını kesmektedir.

Kusur Oranı İtirazı Nereye Yapılır?

Tramer merkezi
Asliye hukuk mahkemesi
Ticaret mahkemesi
Trafik mahkemesi (Kapandı, işlem yapmıyor.)
Sigorta Tahkim Komisyonu

Taraflarca imzalanarak oluşturulan veya kolluk görevlilerince tanzim edilen kaza tutanakları resmi bir evraktır. Adı üstünde “tutanak” artık buradaki verilen karar veya hükmü adli hükümler bozabilir. İlk yapmamız gereken şey trafik kazası tespit tutanağına itiraz dilekçesi hazırlamak. Peki bu başvurular nereye yapılır?

 • Tramer merkezi
 • Asliye hukuk mahkemesi
 • Ticaret mahkemesi
 • Trafik mahkemesi
 • Sigorta Tahkim Komisyonu

Trafik Mahkemesi: Artık işlem yapmamaktadır çünkü kapatılmıştır.

Tramer merkezi: Sadece maddi hasarlı kazaları değerlendirmeye almaktadır. Çünkü ölüm veya yaralanma olması durumda adli bir vaka olduğundan dolayı kolluk kuvvetleri rapor tanzim edip kusur oranı belirlemektedir.

Tramer itiraz iletişim numarası var. Ancak değerlendirme yaparken sadece asli kusur maddelerini dikkate almaktadır. Dolayısıyla kaza sonrasında mağduriyetiniz giderilmeye bilir.

Asliye hukuk ve Ticaret mahkemesi: Buralara da başvuru yapabilirsiniz. Talebinizi belirten dilekçe ile başvuru yapılır. Mahkemece bilirkişi görevlendirilir, keşif yapılır, yeni karar açıklanır.

Karar sizin aleyhinize ise tekrar yeni bilirkişi talep edersiniz, yeni keşif ve yeni karar çıkar bu sefer lehinize çıkan karara karşı taraf itiraz eder.

Nihaiyi karar çıkar bir üst merci bozar, uzar da uzar. Daha da önemlisi yapılan her yargılama gideri de başvurucu tarafından ödenir. İnanın keşke hiç bulaşmasaydım dersiniz!

Hatta usul yönünde başvurunuzda hata varsa yıllarca uğraşsanız da sonuç alamayacağınızda aşikar. Bu söylediğime örnek olarak emsal kararı buradan paylaşıyorum.

Sigorta Tahkim Komisyonu: Doğru bir başvuruyla 3-4 ay gibi kısa bir sürede sonuç alabileceğiniz bir yer. Sigorta birliği merkezi bünyesinde bulunan. Sigortalı ve sigorta şirketi arasındaki uyuşmazlık çözüm merkezidir.

Kusur Oranı Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Dostlarım, hakkınızı aramız için illa avukat olmaya gerek yok. Sizlere itiraz dilekçesi örneği konusunda yardımcı olacağım. Ancak doğru başvuru için bu işin uzmanlarından yardım almanız sizlerin faydasına olacaktır.

Kusur oranı itiraz dilekçesi, Neden ve neye itiraz ettiğinizi bilmeden, kulaktan dolma gerçeği yansıtmayan, hukuki dayanağı olmayan bilgilerle hazırlamanın faydadan çok zararı olur. İtiraz dilekçesi sonrasında ödenmesi gereken harçlar, yanlış başvuru sebebiyle para kaybetmenize ve sonuç alamamanıza neden olabilir. İşte tam da bu sebeple, başvuru sürecinizi bir uzman ile yürütmenizde fayda var.

Tramer Kusur Oranı İtiraz Dilekçesi Örneği

Burada ilk yapmanız gereken sigorta şirketinize tramer komisyonunun hatalı kusur oranı belirlediğini belirten mail atmanız olacaktır.

Tramer itiraz sorgulama: sbm.org.tr sitesinde araç plakanız ve tc kimlik numaranızla itiraz sorgulama yapabilirsiniz. Ancak buradan çok fazla bir beklentiniz olmasın. Tramerin belirlediği durum başlıklı senaryo kalıplarının dışına çıkamazlar.

En etkili yöntem ise hukuki yollara başvurmaktır!

 • Başvuru ücreti
 • Bilirkişi ücreti
 • Hakem ücreti
 • Yargılama giderleri

Başvuru ücreti, Bilirkişi ücreti, Hakem ücreti, Yargılama giderleri başvuru sürecinde karşılaşacağınız ücretler olacak. Bu ücretleri ödemeden sonuç almak ister misiniz? Ahmet Merkepçi ile yaptığınız kazayı değerlendirebilir, kusur oranı itiraz sürecinizi ücretsiz olarak yönetebilirsiniz.


4.7 228 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.7 228 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
595 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Abdullah
Abdullah
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar bu yazıyı okuyup kafasında soru işareti, olanların soru işaretlerini azaltmak adına canlı şahit olarak yazıyorum. Yakın zaman bir trafik kazası geçirdim ve aracım sol ön taraftan hasar aldı. Çok şükür can kaybı, yaralanma olmadı. Kaza anının telaşı ile kazayı tam ve doğru değerlendiremedik. Döner kavşakta olduğumuz içinde kazada bizim haksız durumda olduğumuzu düşünerek karşı taraf ile  tutanak tutarak olayı tamamladık. İncelemeler sonucunda kusurun %100 bizde olduğuna kanaat getirildi. Ancak daha sonrasında biraz araştırma yapınca aslında kaza yerinin kontrolsüz kavşak olduğu ve sağ taraftan gelen araç bizim aracımız olduğu için aslında haklı tarafın bizim olduğumuzu öğrendik. Bu noktadan itibaren olayı… Devamını Oku »

En son 2 yıl önce tarafından Abdullah düzenlendi
Bahattin
Bahattin
Yazıya Puanım :
     

Merhaba, öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Karşı tarafın sigorta şirketi öncelikle tarafıma 6000 TL gibi bir ödeme yaptı harici kendim ise cebimden 2000 TL daha masraf yaptım ancak onları ödemedi faturaları mevcut. Daha sonra %100 kusurlu olduğumu iddia edip ödemiş olduğu parayı da geri istedi. Ancak %100 kusurlu olduğumu düşünmüyorum. Bu sebeple sigorta tahkim komisyonuna başvuru yapabiliyor muyum? Yapabiliyorsam öncelikle karşı tarafın sigorta şirketine başvurma zorunluluğum var mı, herhangi bir süreye tabi ise ve bu süreyi kaçırdıysam yapabileceğim bir durum var mıdır? Kusur oranına itiraz edebilmek için sigorta tahkim komisyonuna başvuru dilekçesinin örneğini gönderebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

İskender özturk
İskender özturk
Yazıya Puanım :
     

Aracimi ters yonden girerek sağ tarafa park ettim, inmek icin kapimi yarım bir sekilde açtigımda ters yonden gelen başka arac benim aracimin kapisina carpti, ancak tutulan tutanakda ters yon oldugunu belirtmedigimiz icin dikkatsz ve kontrolsuz kapiyi actigim icin kusuru bana verildi, şuada tutanak iptal olurmu, itiraz edersek ne gibi sonuc cikat

Atilla Sezer
Atilla Sezer
Yazıya Puanım :
     

Merhaba kontrolsüz kavşakta yavaş yavaş girdim gidiyorken sağdan başka bir araç geldi ve benim sağ taraftan vurdu o kadar hızlı girdiki kavşağa duramadı benim araç x3 onu yaklaşık 3 metre sola doğru ittirdi tutanak tutuldu resimler ile yolladık ama yüzde yüz kusurlu ben olmuşum komisyon öyle karar vermiş kavşağa giren hiç bir yolda işaret vs yok bunlar neye dayanarak böyle karar veriyor hızlı gelen ve bana vuran araç nasıl kusursuz oluyor bilemedim yardımcı olursanız sevinirim

Semih
Semih
Yazıya Puanım :
     

Merhaba üstten aşağı uzunca bir sokaktan gelirken ara sokaktan cıkan araçla kafa kafaya çarpıştık kamera görüntüleri olmasına karşın hatalı görünüyoruz itiraz için ne yapmak lazım

Samet Akdemir
Samet Akdemir
Yazıya Puanım :
     

Ticarî dolmuş minibüsüme arkadan 46/2 G maddesinden trafik cezası gelmiş.ticari minibüs bu sonuçta makas nasıl atsın nasıl itiraz edebilirim

Metehan
Metehan
Yazıya Puanım :
     

Fahri müfettiş tarafından 46/2-H cezası yemişim ve yazdığı yerde ne kazaya sebebiyet verdim ne de başka birşeye ters yönde gidecek bir durumumda olmadı hiç

ozgul
ozgul
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar, kusur oranına itiraz için sigorta tahkim komisyonuna başvuru dilekçe örneğini gönderebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ege
Ege
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar. Yeşil ışık yanarken geçerken kavşaktan kırmızı ışıkta çıkan bir araçla kaza yaptım fakat kameralar çalışmadığı için kaza kusur dağılımı yapılmadı. Ne yapmamı önerirsiniz? Karşıdaki arabanın kırmızıda geçtiğini ispat edebilmemin başka bir yolu varmı?

mehmet
mehmet
Yazıya Puanım :
     

ahmet bey merhabar ilk tespitte karşı tarafa %100 kusur verilmişti. sonra bu mutabakatsızlığa dönüştü, arkasından da %100 kusuru bana verdiler. karşı taraf, suçunu kabul etmesine, tutanakta sola dönüş kurallarını ihlal ettiğini ve göremediğini işaretleyip beyan etmesine rağman %100 kusur bana verildi. ben düz şekilde caddede yoluma devam ederken, sağ taraftaki caddeden gelip kontrolsüz şekilde sağ arka kapıma çarptı. (bu iki caddede ışık kontrolü yok ve bana çarpan aracın geldiği cadde benim ilerlediğim caddede sonlanıyo) ve aracın burnunu çıkararak geçmek istediğini belli etmemiştir.. bu kararda bi yanlışlık yokmu sizce çünkü bu konularda çok bilgisizim.. bu çıkan karar konusundada ne yapacağımı nasıl bir yol… Devamını Oku »

Armağan
Armağan
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merhabalar. Bundan 9 gün önce bir kaza geçirdik. Işıklı dönel kavşaktan bana yeşil yanıyordu geçiş yaparken kavşak içine giren araç bana çarptı. Kazadan sonra yanımızda duran araçlarda sıkıntı yapmamamı karşı tarafın kırmızı ışıkta geçtiğini söylediler ,ama kaza tutanağında karşı taraf ifadesinde kendisininde yeşilde geçtiğini yazdı. Bugün sonuçlar çıktı yüzde 50 beni yüzde 50 onu kusurlu buldular. Benim anlamadığım nokta, sonuçta burda ışık ihlali yapılmış bir durum var taraflarda biri kırmızı ışık ihlali yapmışki orada bir kaza oluşmuş, nasıl bu kaza tespit tutanağında 2 mizde yüzde 50 kusurlu oluruz , 2 mizden birinin yüzde 100 kusurlu olması gerekmiyomu bunu… Devamını Oku »

Av. Gökçe
Av. Gökçe
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar kolay gelsin. Örnek dilekçeyi bana da göndermeniz mümkün müdür? Saygılarımla.

ilker tülü 05439787991
ilker tülü 05439787991
Yazıya Puanım :
     

hocam mail atmıstım ama ulaşmadı sanırım

Mutlu gürgen
Mutlu gürgen
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar park halinde duran aracama geri geri yanasmak isteyen bir bayan sol onden carpip hasar verdi tutanak tuttuk yalniz kadin anlamsiz cumleler kurdugu icin o an olay sokundan tam dikkat edemedim sigortaya servis bildirdi fakat yuzde yuz ben suclu ciktim karsi tarafla gorustum ne gerekiyorsa yaoarim diyor su an napmam gerek sbm itira edemiyorum ayni sigorta sirketleri itiraz edebilir diye uyari cikiyor

OKAN GÜLER
OKAN GÜLER
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merhaba kaza tespit tutanağı karşı tarafın oto servisi tarafından doğru tutulmamış T kavşak olan yer kavşak gibi gösterildiğinden %100 kusur bana verilmiş eksper, acente ve bölge müdürlüğü ile işi çözemedim mahkemeye dilekçe vermem gerekiyormuş İzmir de yaşıyorum araç ruhsat sahibi abim kazayı yapan benim hangi mahkemeye başvurmam gerekiyor. Kazayı yapan olarak, ben mahkeme yoluna gidebilirmiyim. Birde Uyap üzerinden yapılır mı? Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

ZİHNİ
ZİHNİ
Yazıya Puanım :
     

Plakama 46/2f cezası geldi buna itiraz dilekçesi örnegi gönderirmisiniz teşekkür ederim

Muammer Dalgınoğlu
Muammer Dalgınoğlu
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey, merhaba. Sabah mesaiye gidereken yerin karla kaplı olması ve gizli buzlanma nedeniyle aracim tali yola dönerken yan kaydı. Bu esnada karşı yönden gelen otobüs tali yoldan çıkan aracı görünce frene bastı otobüs kaydı ve yolun ortasında bana yandan çarptı. Ama yüzde yüz kusuru bana verdiler. Olay 25 martta meydana geldi. Kaza tutanağına itiraz için ne yapmalıyım. Otobüs meskun mahal hız sınırından yüksek bir hızla geliyordu. Tali yoldan çıkan aracın sürücüsünün beyanı bu yönde. Bilginiz için şimdiden teşekkürler

A.Osman TUAÇ
A.Osman TUAÇ
Yazıya Puanım :
     

Merhaba, otomobilimle çift yönlü trafiğe açık ve dar bir yolda( bir tarafı uçurum olan bir yol) seyir halindeyken karşıdan yokuş aşağı sol taraftan gelen bir damperli kamyonu gördüm. Kamyonu görünce yolun dar olması ve benim hareket yönüm olan yolun sağ tarafına sıfır biçimde yanaşıp geçmesini bekledim. Fakat yokuş aşşağı gelen tır süratli bir şekilde yanımdan geçerken aracının dorsesi benim aracım sol ön kısmına çarptı ve aracımda hasar oluştu. Bugün tarafıma yapılan bildirimde kusur oranımın %50 olduğu bildirildi. Bu durum nasıl mümkün olabiliyor. Kamyon yokuş aşşağı yolun solundan gelen hem yol vermeyip hem de bana çarpıyor eğer ben durmasam ilerde beni… Devamını Oku »

Yılmaz Gülcan
Yılmaz Gülcan
Yazıya Puanım :
     

Merhaba bende bi. Kazaya yaşadım sola dönüş olmayan bi yoldan bi anlık bi dikkatsizlik sonucu dönmüş bulundum dönüp yoldan çıktım ve emniyet şeridinde sağdan gelen araç bana carptı daha sonra ben trafik çağıracaktımki karşı taraf alkollü olduğunu söyleyip çok ısrar etmesi sonucunda kazayı kabullenip kendi aramızda tutanak tuttuk daha sonra rapora göre ben 100 kusurlu çıktım karşı taraf verdiği Tahütü yerine geitrmedi iyi niyatimden beni çok mağdur ettiler işten çokarılma durumuna geldim ben o akşam bunlar alkollü olduğu için konuşulan herşeyi videoya aldım ispatımda var şimdi yeni bi beyanla artı bu videolarla itiraz edebilirmiyim lütfen yardımcı olun sma hastası bi… Devamını Oku »

burak aktemur
burak aktemur
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey bizim exper raporu henuz çıkmamış ama %75 bende deniyor.malumunuzdur her kafadan bir ses çıkıyor.ne yapsam nasıl bir yol izlesem bilemiyorum.50km hız sınırı (eds)olan caddenin tam karşısındaki kavsaga tali yoldan solumdaki aracin dörtlüsünü yakarak bana yol vermesiyle gayet kontrollü sekilde caddeye sola tekrar baktigimda arac yoktu çıktım tam kavsaga girdiğimde aracının %50 yada 60 kavsaga girdiğimde fren sesi duydum bana çarpmasi ve benim takla atmam bi anda oldu.emniyet kemerim takilıydida hamdolsun bir şey olmadı bana kamera görüntüleri mevcut.ben ambulansta can derdine düştüğümden polis ler tutanak tutmuş karşı taraf 40 geliyordum demiş 20 mt fren izi varmış.polisin tutanagiyla cizilenle benim… Devamını Oku »

Nevin
Nevin
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey ,Iyi günler diliyorum. 2gün öncesinde maddi hasarlı bir trafik kazası gecırdım.aynı seritte olan yanımdaki araç ben sola dönmek için sinyalimi verdim ve istikamet edecegim yola girdigim sırada yanımdakı arac direk gidecekmiş beni görmesine ragmen sürücü koltugunun tam arka kapısına girdi. aracta 3tane cocuk vardı, arabaya vurmasıyla arabanın sekli yana kaydı. kazanın şoku ile o an da bir kaç resim çekildi. fakat ben detaylı bir resim cekemedim sadece arabamdaki hasarı ve karsı tarafın arabasının carptıgı yerı birde plaka cekebildim. trafık polısı cagrıldı kaza tespit tutanagi yazıldı ben ilk defa boyle birsey yasadıgım için pek fazla bilmedigimden dolayı , karsı… Devamını Oku »

1 3 4 5 6 7 14

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu