Hizmetlerim
Trend

Trafik Kazalarında Kusur Oranı İtirazı

Trafik kazaları sürücülerin ihlalleri, dikkatsizliği, yol durumu, trafik yoğunluğu ve benzeri sebeplerden meydana gelmiş olabilir.

Meydana gelen trafik kazalarında kusur dağılımı yaralanma veya ölüm yok ise sürücülerin anlaşarak tuttuğu anlaşmalı kaza tespit tutanağı esas alınarak SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından yapılır.

Yaralanma, ölüm veya sürücüler arasında anlaşmazlık olması durumunda ise kusur dağılımı kolluk kuvvetleri (Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Müdürlüğü) personeli tarafından yapılır.

Neler sunuyorum?

  • Kusur Mütalaası
  • Bilirkişi Raporu
  • Kusur Oranı Tespiti

Kusurlu olduğunuz trafik kazalarını istediğiniz takdirde ücretsiz olarak inceliyor ve kusur durumunun hatalı veya yanlış yapıldığına kanaat getirirsem kusurun değişimi için gerekli hukuki süreçte ve sonrasında değişen kusur oranınız doğrultusunda hakkınız olan maddi zararınızın ve kaybınızın tazmini konusunda yardımcı oluyorum.

Trafik Kazalarında Kusur Oranı İtirazı 2020 Trafik kazası kusur tespiti
Trafik Kazalarında Kusur Oranı İtirazı 2020 Trafik kazası kusur tespiti

Ayrıca trafik kazalarında kusur oranına nasıl itiraz edilir? ahmetmerkepci.com/kusur-orani-itirazi-nasil-yapilir/ Bu yazımda sizlere detaylı bir rehber hazırladım.

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı