Hizmetlerim
Trend

Trafik Cezası İtirazı

Trafik cezası her ne kadar trafik düzenini sağlamak için uygulanan idari para cezaları olsa da zaman zaman hatalar veya yanlış uygulamalar olabiliyor. Dostlar bu durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken trafik cezası itirazı.

Elbette ki hukuki işlemleri bilmiyor olabilirsiniz. Peki ne yapmalısınız, nasıl yapmalısınız?

Klasik yöntem, trafik kanunu ve yönetmeliğine hakim bir avukata gidip sizin adınıza başvurmasını isteyebilirsiniz. Tamam da avukat ne kadar ücreti ister acaba dediğinizi duyar gibiyim. O zaman size en kısa ve güvenli yolu anlatayım;

En kolay ve güvenli yolu Ahmet MERKEPÇİ. Dostlar benle iletişime geçebilirsiniz cezanızı ücretsiz olarak birlikte inceleyelim ve size yapmanız gerekenleri tek tek anlatayım hatta başvuru dilekçeniz konusunda da sizlere örnek dilekçe paylaşacağım.

TRAFIK CEZASI İTIRAZI TRAFIK CEZASI ITIRAZI 2021
TRAFIK CEZASI İTIRAZI TRAFIK CEZASI ITIRAZI 2021
4.8 32 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.8 32 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
127 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
eda
eda
11 gün önce
Yazıya Puanım :
     

46/2-h trafik cezasını dilekçesi göndermeniz mümkünmü

mitat
mitat
13 gün önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba ahmet bey 46.2-f ceza geldi bana itiraz dilekcesi gönderebilirmisiniz iyi günler

Ozkan
Ozkan
27 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey
Trafik cezasına itiraz ettim fakat itirazı cezayı yediğim ilin sulh ceza hakimligine yapmadıgim icin takipsizlik verildi. Ayrıca “dilekcenin ilgili sulh ceza hakimligine gonderilmesine” diye bir karar çıktı.
Bu durumda dilekcemi ilgili ile mi gonderecekler yoksa ben yeniden basvuru yapmali mıyım?
Iyi günler

tugay
tugay
27 gün önce
Yazıya Puanım :
     

meraba kardeşim benim ehliyetim 48/9 maddesince el koyuldu ancak polisler bana üflemediğim taktirde ne olacağını söylemedi polisler gidince 155 çağrı merkezini aradım ve ehliyetimin niye alındığını sordum dur ihtarına uymadığım için işlem yapılıyor dedi ama dur ihtarına uymadığım gerekçesiyle tarafıma bir idari para cezası yazılmamış sebepsiz yere alkol ölçümü yapılmak istendi mahkemeye itiraz ettim 155 ile olan görüşmem dinlenip delil olarak kabul edilsin diye ancak bu husus göz önünde bulundurulmadı aynı zamanda bu olay evimde oluyor kesilen ceza adreside ev adresim ne yapmalıyım bana mail yolu ile dönersen çok sevinirim

En son 27 gün önce tarafından tugay düzenlendi
özge
özge
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey,

Müvekkilimizin arabası perte çıkmış, kendisi pert ibranamesini de imzalayarak ücreti tahsil etmiş fakat itiraz etmek istiyor. Perte ilişkin rayiç değer itirazı dilekçesi örneğini paylaşabilir misiniz? Diğer sorum ise bu davayı açabilir miyiz? Şimdiden teşekkür ederim.

Barış
Barış
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet bey ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yedim aracada ceza geldi normalde ehliyet sınavına girdim bir buçuk ay önce ama direksiyon sınavına giremedim çünkü pandemi yüzünden direksiyon sınavı erteleniyor ve bu durumda benim suçum yok nasıl bir itiraz dilekçesi verebilirim lütfen yardımcı olun bana ceza maddesi 36/3-a

Çağrı POLAT
Çağrı POLAT
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar,

Ben iş arkadaşımın evine çalışmak için gittiğimde herhangi bir levha olmadığı ve yabancısı olduğum yerde yolları bilmediğim için ters yönü arka sokağa geçmek üzere kullanarak 10metre ihlal etmişim ve bu arada Fahri Trafik Müfettişi 46/2H den 1222 TL ceza kesmiş buna itiraz edebilir miyiz. Sokağın google earth üzerinden fotoğrafları mevcut delil olarak kullanabilir miyiz? Yardımlarınızı rica ederim.

Başa dön tuşu