Hizmetlerim
Trend

Trafik Cezası İtirazı

Trafik cezası her ne kadar trafik düzenini sağlamak için uygulanan idari para cezaları olsa da zaman zaman hatalar veya yanlış uygulamalar olabiliyor. Dostlar bu durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken trafik cezası itirazı.

Elbette ki hukuki işlemleri bilmiyor olabilirsiniz. Peki ne yapmalısınız, nasıl yapmalısınız?

Klasik yöntem, trafik kanunu ve yönetmeliğine hakim bir avukata gidip sizin adınıza başvurmasını isteyebilirsiniz. Tamam da avukat ne kadar ücret ister acaba dediğinizi duyar gibiyim. Size itiraz için yardımcı olmaya çalışacağım ancak konusunda uzman bir avukat elbette ki en doğru tercihtir.

Trafik cezasına itiraz için https://ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-itiraz-dilekcesi/ bağlantısında hem örnek itiraz dilekçesi indirebilir hem de nasıl itiraz edeceğiniz hakkında yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.

TRAFIKLE ALAKALAI SORU SORMA PLATFORMU
AHMET MERKEPÇI’YE SORU SOR


4.8 54 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.8 54 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
225 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Cenk Alp
Cenk Alp
2 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merhaba 74/A FTM yazmış olduğu cezaya itiraz edeceğim. Çünkü keyfi olarak elinde fotograf çekimine hazır bekleyen kendini bilmez bir FTM. Çekimini yapmış olduğu yeri trafik polislerine de daha sonra sormuş yeri göstermiş bu cezayı irdelemiş biriyim. Dolayısı ile hak etmediğim bir cezayı da ödemek istemiyorum. Sizden bu konu ile ilgili bir örnek dilekçe rica ediyorum. Ceza makbuzu bugün tebliğ edildi ben de bugün mobil imza başvurusunda bulundum. Uyap üzerinden mi yoksa elden dilekçe ile mi müracatimi yapmalıyım.. Mobil imzanın onay süreci uzayabilir diye düşünüyorum. şimdiden teşekkür ederim.

onur
onur
3 gün önce
Yazıya Puanım :
     

selam OSMANCIKTA 51/2-A Cezası yemişim.314 TL
Dilekce örnegi alabilirmiyim.

Perihan
Perihan
3 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet bey 51/2-B ceza g kesilmiş e devletten gördüm hızımin kaç olduğu yazmıyor.itiraz edebilirmiyim dilekçe örneği atabilir misiniz

Seyit
Seyit
4 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Abi ben d1 ehliyetini sınava girip kazandım dosyamı aldım arabaya koydum fakat gidip ehliyeti alamadan polis ceza yazdı yetersiz diye bu konu hakkında napabilirim

erkan
erkan
4 gün önce
Yazıya Puanım :
     

iyi günler, bana şehir içi tek yön olan yolu kullanmam sebebiyle vatandaşın yaptığı bir ihbar üzerine 46/2-H üzerine 1339 TL ceza kesildi. buna karşı ne yapabilirim? birde itiraz dilekçe örneği ve emsal karar örnekleri edine biliyor muyuz? destek olursanız minnettar olurum

SERCAN
SERCAN
5 gün önce
Yazıya Puanım :
     

AHMET BEY MERHABA ; GİRMİŞ OLDUĞUM YOL BELEDİYE KAMYONU TARAFINDAN KAPALIYDI EŞYA İNDİRİYORLARDI VE AYNI YOLU GERİ DÖNMEK ZORUNDA KALDIM (TERS YÖN)… BU DURUMA İTİRAZ ETMEM GEREKİYOR FAKAT İSPATIM DA YOK. BANA DİLEKÇE ÖRNEĞİ GÖNDERİRMİSİNİZ LÜTFEN?

Kenan Aydın
Kenan Aydın
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Bugün 04.04.2021 sokağa çıkma yasağının olduğu gün Antalya dan Ankara istikametine evime gidiyordum, Seydişehir Konya istikameti 22 km de yolda hiç bir uyarı levhası olmamasına rağmen rampayı hafif tırmandığımda polis aracı karşımda duruyordu radar aracı gizlenmiş ti, ancak 110 km nin altında olmama rağmen %10 da % 30 kadar aşım cezası 346 tl gelmiş, (mail adresime) emin olun polis aracı yol düze çıkınca göründü,işin tuhaf yanı 2 km sonra çevirme olmasına rağmen durdurup tebliğ etmediler buna itaraz için bir dilekçe yollarmısınız, çok teşekkür ederim

En son 7 gün önce tarafından Kenan Aydın düzenlendi
Cebrail KEBÜDE
Cebrail KEBÜDE
8 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba. 46/2 maddesine itiraz dilekçesi örneği gönderilebilir misiniz?

Reyhan
Reyhan
8 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba 74/ B maddesine itirazin kabulu sanki cok zormys gibi bir algi var siz de nedeni nedir? Bana bugun geldi oyle bir tebligat trafik mufettidu duzenlemis ne fotograf ne video kaldi ki hic oyle birsey yapmam. Yesil isikta yayaya yol verdigim icin ceza gelse onu kabul edetim cunku yapiyorum ama isik olsun olmasa yayaya yol veririm yavaslarim. Buna itiraz etmek istiyorum. Foto cideo gelen tebligatta yok yazmiyirda bir fotograf kelimesi cs nasil yapabilirim.sadece b sinifi degil src 4 psikoteknigimde var.2008 den beride ehliyetim var.

Reyhan
Reyhan
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
6 gün önce

Haklisiniz tesekkurler dilekce icin . Peki karsi tarafin bile kaniti olmadigi durumda benim ne tur kanita ihtiyacim var nasil bir sekilde basvurmaliyim. Emsal karara atifta bulunsam olur mu.Iyi haftalar gunaydin.

Davut
Davut
9 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Üstad merhaba

46-2-F maddesinden ceza yedim. Bu konuda itiraz edebileceğim bir dilekçe örneği gönderirmisiniz.
Kolay Gelsin

Saygılarımla
Davut BEYKOZ
davutbeykoz@gmail.com

Davut
Davut
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
8 gün önce

Üstad

bir mail geldi fakat dilekçe örneğini göremedim

Saygılarımla
Davut BEYKOZ

muhammed
muhammed
9 gün önce
Yazıya Puanım :
     

ben adıyaman gölbaşı ilçesinde trafik radar cezası yedim 288 tl idi hemen ödediğim için 216 tl ödedim ve kapattım. ardından aracın satışını verdim herhangi bir engel olmadı. şuan baktıgımda ise aynı tarihte aynı zamanda bir trafik radar cezası görünüyor aynı 288 tl olarak. anladıgım kadarıyla araçta çekilen kamera ayrı ceza, beni durdurup yazdıklarında ayrı ceza olarak eklemeişler buna itiraz etmek istiyorum bunun için bir dilekçe nasıl yazabilirim.

En son 9 gün önce tarafından muhammed düzenlendi
Muhammed
Muhammed
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
8 gün önce

Görüştüm bana adliyeye başvurmamı söylediler.

muhammed
muhammed
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
5 gün önce

gelmedi mailiniz.

1 3 4 5
Başa dön tuşu