Hizmetlerim
Trend

Pert Total Bedeli (Rayiç Bedel) İtirazı

Bu yazımda sizlere pert total yani rayiç bedeli neye göre belirleniyor, nasıl hesaplanıyor ve uyuşmazlık söz konusu olduğunda nasıl itiraz edilir gibi konularda yardımcı olacağım.

Öncelikle rayiç bedel aracınızın piyasasına ilişkin değeri ifade etmektedir. Trafik kazası sonrası aracınız ağırlı hasarlı olabilir, bu durumda kazadaki kusur oranınızla doğru orantılı olarak kazaya karışan diğer araç sürücüsünün sigorta şirketinden sizin aracınızın piyasa rayiç bedelini alabilirsiniz.

Aracınızın kaskosu olduğu takdirde ise kazadaki kusur oranınız fark etmeksizin aracınızın rayiç bedelini kasko firmanızdan alabilirsiniz. Peki kasko veya sigorta şirketinin aracınızın rayiç bedelinin altında bir teklifle size gelmesi durumunda ne yapacaksınız?

PERT TOTAL BEDELI (RAYIÇ BEDEL) İTIRAZI PERT TOTAL 2021
PERT TOTAL BEDELI (RAYIÇ BEDEL) İTIRAZI PERT TOTAL 2021
5 2 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
5 2 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
6 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Yasin Coskun
Yasin Coskun
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet Bey iyi çalışmalar .Geçenlerde bir kaza geçirdim.Karsi taraf tutanaklarda 53/2c maddesine istinaden kusurlu bulundu.Ve araba perte çıktı. Şu an kasko bedel için teklif sundu ben itiraz ettim araba siteleri olsun bayilerin ikinci el satış siteleri olsun orada Arabın emsal değerleri 126 ila 135 bin arasinda ..Banada siteden aracımda LPG park sensoru renk farkı seramik kaplama cam filmi
var ama şirket bu ekstraları olmayan 3 4 tane ilan bulmuşlar göndermişler ..bana verdikleri rakam 124 bin .2.itirazimda kabul edilmedi ..Araç 2018 model 16 000 km egea 1.4 easy nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olursanız sevinirim ..

alper demir
alper demir
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

2010 model honda civic aracımın piyasa değerli 125 binliranın üzerinde olmasına rağmen trafik sigorta şirketinin verdiği rayiç bedel 113bin liradır bu durumda nasıl bır yol izlememiz gerekir.

Serkan
Serkan
8 ay önce

Ahmet Bey selamlar

Öncelikle yardımlarınız İÇİN şimdiden teşekkür ederim 47 1/C için nasıl bir dilekçe ile itiraz edeceğim yardımcı olursanız sevinirim

Başa dön tuşu