Hizmetlerim
Trend

Pert Total Bedeli (Rayiç Bedel) İtirazı

Bu yazımda sizlere pert total yani rayiç bedeli neye göre belirleniyor, nasıl hesaplanıyor ve uyuşmazlık söz konusu olduğunda nasıl itiraz edilir gibi konularda yardımcı olacağım.

Öncelikle rayiç bedel aracınızın piyasasına ilişkin değeri ifade etmektedir. Trafik kazası sonrası aracınız ağırlı hasarlı olabilir, bu durumda kazadaki kusur oranınızla doğru orantılı olarak kazaya karışan diğer araç sürücüsünün sigorta şirketinden sizin aracınızın piyasa rayiç bedelini alabilirsiniz.

Aracınızın kaskosu olduğu takdirde ise kazadaki kusur oranınız fark etmeksizin aracınızın rayiç bedelini kasko firmanızdan alabilirsiniz. Peki kasko veya sigorta şirketinin aracınızın rayiç bedelinin altında bir teklifle size gelmesi durumunda ne yapacaksınız?

Pert Total Bedeli (Rayiç Bedel) İtirazı 2020 pert total
Pert Total Bedeli (Rayiç Bedel) İtirazı 2020 pert total

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Serkan
Serkan
5 ay önce

Ahmet Bey selamlar

Öncelikle yardımlarınız İÇİN şimdiden teşekkür ederim 47 1/C için nasıl bir dilekçe ile itiraz edeceğim yardımcı olursanız sevinirim

Başa dön tuşu