Hizmetlerim
Trend

Araç Değer Kaybı Tazminatı

Araç değer kaybını, trafik kazası sonucu araçta meydana gelen hasarın onarımı yapılsa dahi aracınızın piyasa değerini kaybetmesi olarak tanımlayabiliriz.

Trafik kazası meydana geldiği andan itibaren kazaya karışmış olan aracın veya araçların 15 gün içerisinde kazadaki kusur oranları doğrultusunda sigorta şirketlerinden talep etmesi gerekmektedir.

Kazadaki kusur oranınız doğrultusunda aracınızdaki değer kaybını talep edebilirsiniz ancak kazada %100 kusurlu iseniz ne yazık ki değer kaybı talebinde bulunamazsınız.

Trafik kazasında kusur oranı dağılımının yanlış yapıldığını, kusurlu olmadığınızı düşünüyorsanız sizin için kazanızı ücretsiz olarak inceleyip kusur oranının yanlış veya hatalı yapıldığını tespit ettiğim takdirde kusur oranınızı değiştirmek için yapmanız gerekenler konusunda ve sonrasında değişen kusur oranınız doğrultusunda aracınızın değer kaybını almanızda yardımcı olmaktayım.

Size hızlıca yardımcı olmamı ister misiniz? Aşağıda bulunan ister whatsapp isterseniz de arama butonuna tıklayarak hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.


Dilerseniz tahmini alabileceğiniz araç değer kaybı miktarını aşağıda bulunan değer kaybı hesaplama programı sayesinde öğrenebilirsiniz.

Araç Değer Kaybı Hesaplama

1Aracınızın Piyasa Değeri
2Aracınızda Meydana Gelen Hasar
3Aracınızın Kilometre Bilgisi
0 0 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
0 0 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
8 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ŞUAYİP
ŞUAYİP
10 ay önce
Yazıya Puanım :
     

İyi akşamlar Ahmet Bey 2019 model golf aracıma seyir halinde iken arkadan araç çarpması sonucunda arka tampon ve arka bagaj kapısı değişimi yetkili serviste oldu. karşı tarafın araç sigorta tarihi 03/02/2020 dir. aracımın kaza anındaki (2020 ARALIK) değeri 287.000 TL dir kilometre 6500 yapılan işe ilişkin fatura bedeli 17500 TL. sigorta şirketi tarafıma 9.300TL ödeme yaptı. ödeme yapılan miktar doğru mudur. Tahkime gidersem ve haksız çıkarsam karşı vekalet ücreti öderim diye çekiniyorum. Yardımcı olur musun saygılarımla,

Osman Bulut
Osman Bulut
10 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey, Kasım 2020 de 302.000 TL ödeyerek Nissan Qashqai aldım. Yaklaşık bir ay sonra araç Bin km de iken trafikte bekler hâlde iken bir araç arkadan aracıma çarptı. Çarpan araç yüzde yüz suçlu bulundu. Aracımin sol arka kapı değişti.sol ön kapı ve sol arka çamurluk boyandı. Fatura 16.000 olarak kesildi. Ancak değer kaybı 7.000 TL olarak belirlendi. Değer kaybı çok düşük olmadı mı, teşekkürler.

ahmet
ahmet
11 ay önce
Yazıya Puanım :
     

araç değer kaybı hesaplama exceli inmiyor gönderebilirmisiniz ahmet bey mailime birde pert e çıkarılması için aracın ne gerekli bilgilendirirmisiniz..

kerem beyazıt
kerem beyazıt
1 yıl önce
Yazıya Puanım :
     

*** Adına kayıtlı, Ethica Sigorta A.Ş’ye Sigortalı *** Plaka sayılı Aracın adıma kayıtlı *** plaka sayılı aracıma çarpması sonucu maddi hasarlı kazaya sebebiyet vermiştir. Aracımın bakım ve onarımı ilgili sigorta şirketi tarafından giderilmiştir. Ancak değer kaybına ilişkin ödeme yapılmamıştır. Bu kazada *** plakalı araç tam kusurlu bulunmuştur. Aracımda 1850 tl kaporta ve boya masrafı ayrıca buna buna ek olarak 935 tl orjinal parça değişimi ile birlikte 2785 tl masraf çıkmasına rağmen bugün aradığımda yarın bana 1947 tl bir ödeme yapılacağını öğrenmiş bulunmaktayım. Bunun üzerine dosyanın tekrar incelenmesini istedim. Arabam 2016 model fiat 500l rockstar dizel otomatik model ve kaza anında 38490… Devamını Oku »

Başa dön tuşu