Hizmetlerim
Trend

Araç Değer Kaybı Tazminatı

Araç değer kaybını, trafik kazası sonucu araçta meydana gelen hasarın onarımı yapılsa dahi aracınızın piyasa değerini kaybetmesi olarak tanımlayabiliriz.

Trafik kazası meydana geldiği andan itibaren kazaya karışmış olan aracın veya araçların 15 gün içerisinde kazadaki kusur oranları doğrultusunda sigorta şirketlerinden talep etmesi gerekmektedir.

Kazadaki kusur oranınız doğrultusunda aracınızdaki değer kaybını talep edebilirsiniz ancak kazada %100 kusurlu iseniz ne yazık ki değer kaybı talebinde bulunamazsınız.

Trafik kazasında kusur oranı dağılımının yanlış yapıldığını, kusurlu olmadığınızı düşünüyorsanız sizin için kazanızı ücretsiz olarak inceleyip kusur oranının yanlış veya hatalı yapıldığını tespit ettiğim takdirde kusur oranınızı değiştirmek için yapmanız gerekenler konusunda ve sonrasında değişen kusur oranınız doğrultusunda aracınızın değer kaybını almanızda yardımcı olmaktayım.

Araç Değer Kaybı Tazminatı 2020 Araç Değer Kaybı
Araç Değer Kaybı Tazminatı 2020 Araç Değer Kaybı

Araç Değer Kaybı Hesaplama

1Aracınızın Piyasa Değeri
2Aracınızda Meydana Gelen Hasar
3Aracınızın Kilometre Bilgisi
3 1 oy
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
3 1 oy
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
kerem beyazıt
kerem beyazıt
20 gün önce
Yazıya Puanım :
     

*** Adına kayıtlı, Ethica Sigorta A.Ş’ye Sigortalı *** Plaka sayılı Aracın adıma kayıtlı *** plaka sayılı aracıma çarpması sonucu maddi hasarlı kazaya sebebiyet vermiştir. Aracımın bakım ve onarımı ilgili sigorta şirketi tarafından giderilmiştir. Ancak değer kaybına ilişkin ödeme yapılmamıştır. Bu kazada *** plakalı araç tam kusurlu bulunmuştur. Aracımda 1850 tl kaporta ve boya masrafı ayrıca buna buna ek olarak 935 tl orjinal parça değişimi ile birlikte 2785 tl masraf çıkmasına rağmen bugün aradığımda yarın bana 1947 tl bir ödeme yapılacağını öğrenmiş bulunmaktayım. Bunun üzerine dosyanın tekrar incelenmesini istedim. Arabam 2016 model fiat 500l rockstar dizel otomatik model ve kaza anında 38490… Devamını Oku »

Başa dön tuşu