Trafik Cezaları
Trend

Yeni Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi Örneği İndir

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen kural ve kaidelerin ihlali sonucu düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanağına trafik cezası denir.

Yazımı okumaya başlamadan önce size güzel bir haberim var, bu yazımda trafik cezasına itiraz için ücretsiz dava nasıl açılır bundan bahsedeceğim 🙂

Eğer isterseniz aşağıdaki butona tıklayarak yorum kısmında talebinizi iletin. Mail olarak sizlere trafik cezası itiraz dilekçesi örneği göndereceğim.

Polis, Jandarma gibi kolluk kuvvetlerinin yanı sıra FTM (Fahri Trafik Müfettişleri) gibi özel yetkili kişilerin tespit yetkileri doğrultusunda bu işlem uygulanır.

Nasıl gündelik hayatımızda, iş hayatımızda bizler sehven (istemeyerek, farkında olmadan) hata yapabiliyorsak, bu görevlilerde hata yapabilirler. Kısacası yanlışlıkla size trafik cezası yazılmış olabilir.

Eğer size bir trafik cezası gelirse, haksız veya yanlış yazıldığını düşünüyorsanız tek yapabileceğiniz şey dilekçenizi hazırlayıp itiraz etmek olacaktır.

Evet dostlar bu yazımda sizlere, itiraz dilekçesi nasıl yazılır, trafik cezasına nasıl itiraz edilir, nereye başvurmak gerekir, başvururken neler gereklidir, dava ücreti ne kadar, avukat tutmaya gerek var mı gibi en çok merak edilen soruların cevabını yazdığım bir rehber hazırladım.

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

Yaya, yolcu veya sürücü olarak her ne kadar farkında olmadan veya istemeden de olsa hata yapabileceğimiz gibi bu cezaları bizlere uygulayanlar da hata yapabilir. Bu hataları düzeltmek içinse izlemeniz gereken yol haritasını anlatacağım.

Trafik cezasına itirazınızı gerçekleştirebilmek için öncelikle idari para cezasının yani trafik cezasının tebliğ edilmiş olması gerekiyor. On beş gün içerisinde başvuru hakkınız var.

Ceza size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz indirimli olarak ödeyebilirsiniz.

%25 indirimli, kredi kartı ve taksitle ödeme gibi imkan sunan yeni ödeme yöntemleri için ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-odeme-yontemleri/ yazımı okuyabilirsiniz.

Öncelikle sizin itiraz ettiğiniz konu nedir bunu bilmeniz gerekir.

 • Usulen itiraz
 • Esasen itiraz

Usulen İtiraz Yöntemleri

Usulen itiraz, geçmiş dönemlerde ceza makbuzu görevliler tarafından elle doldurulurdu ve makbuz üzerinde bilgiler hatalı veya eksik olabiliyordu. Bu tarz hatalar usulen bozma gerekçesi sayılmaktadır.

Yani esas olarak siz bir kural ihlali yapmış olabilirsiniz ama makbuzun hatalı veya eksik doldurulması iptal gerekçesidir.

Usul, esastan önce gelir.

Ahmet MERKEPÇİ

Günümüz teknolojisi sayesinde artık işlemlerin bir çoğu tabletler üzerinden yapılmakta usulen hatalar yok denecek kadar az.

Aklınızda bulunsun siz aracınızı hatalı olarak park etmiş olsanız görevliler gelip fotoğrafını çekip ceza yazabilir ama o makbuz doğru bir şekilde doldurulmamış ise her ne kadar fiilen kural ihlali yaptığınız sabitte olsa ceza iptal olur!

Esasen İtiraz Yöntemleri

Esasen itiraz, adında da anlaşılacağı üzere asıl sebepdir. Yani hakkınızda düzenlenen trafik cezasındaki madde de belirtilen davranışı yapmamışsanız ve bunu kanıtlayabiliyorsanız cezanız iptal olur.

Kanıtlayabiliyorsanız dedim çünkü son dönemde bir çok ilde başvuruda bulunduk, mobesse kameraları, EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kayıtları gibi somut delil sayılabilecek, haklılığımızı gösterecek belge ve bilgilerin incelenmesi talebimiz genelde incelenmiyor veya temin edilemiyor!

Bu sebeple biz kendi haklılığımızı kanıtlamamız gerekiyor çünkü;

Aksi kanıtlanana kadar mevcut tutanak geçerlidir.

Sulh ceza hakimlikleri

Şeklindeki kararlar gün geçtikçe artmaktadır. Genelde sizlerden gelen maillerde ve telefonlarda, “Benim kural ihlali yaptığımı onlar kanıtlasınlar” veya “Fotoğrafı gelmedi cezam iptal olur mu” soruları bir hayli fazla.

Ne yazık ki Karayolları Trafik Kanunda;

 • Fotoğraf
 • Video
 • Ses kaydı
 • Herhangi bir döküman

İle kanıt gösterme durumu yoktur. Tespit edilmesi yeterlidir. Aksini sizin kanıtlamanız gerekmektedir. Peki o zaman ne yapmak lazım?

Araç içi kameranız var ise şanslısınız en iyi ispat yöntemlerinden biridir. Çevredeki iş yerlerinde veya konutlarda güvenlik kamerası varsa da şanlısınız buralardan video kaydı talep edebilirsiniz.

Ancak her ceza maddesinin itiraz sebebi aynı değildir.

Burada itiraz ettiğiniz madde hangisi ise detaylı bilgileri bulabilirsiniz; ahmetmerkepci.com/trafik-cezalari/

Somut bir delil temin ettiğiniz kabul ediyorum bir sonraki aşamaya geçiyorum.

Trafik Cezasına İtiraz İçin Ceza Ödenmeli Mi?

En çok merak edilen diğer bir konu ise trafik cezasının ödenip, ödenmemesi durumu.

Bu tamamen göreceli bir kavram. Çünkü başvuru usulünde ödenmeli veya ödenmemeli şeklinde bir hüküm yok.

Cezayı ödeyip mi itiraz edeyim yoksa ödemeden mi itiraz edeyim? Şeklinde bana soracak olursanız ödeyip itiraz edin arkadaşlar. Peki ama neden?

%25 indirim hakkınızı kullanabilmeniz için tebliğ edildikten sonra 15 gün süreniz var. Burası önemli 15 gün hafta içi, hafta sonu, resmi tatil falan fark etmiyor ne olursa olsun on beş gündür.

Bu hükümde istisna yok yani kanunda itiraz davası açılması durumunda gerekçeli karar çıktıktan sonra tekrar on beş gün süre tanınır demiyor. Anlayacağınız dostlar indirim hakkınız bitiyor.

Ben olsam ne yapardım, her ne kadar haklıda olsam %100 iptal edileceğini bilsem de önce %25 indirimle öderdim başvuru dilekçemi de bu yönde hazırlayıp “cezanın iptalini ve dilekçemin eki’nde sunmuş olduğum ödeme yaptığıma dair dekontta belirtilen ücretin tarafıma iadesinin yapılmasını” şeklinde başvuru yapardım.

Dava olumlu sonuçlandığı takdirde ödediğiniz tutar size geri ödenecektir.

Ceza iptal olmazsa indirim hakkınızı kaybetmemiş olursunuz.

Elbette ki bu benim fikrim isterseniz ödeme yapmadan dilekçe yazabilirsiniz. Başvurunuzu bu yönde yapabilirsiniz.

Ceza size tebliğ edilmemiş dahi olsa E-devlet üzerinden %25 indirimle ve taksitle nasıl ödeme yapılır yazımı okumanızı tavsiye ederim. ahmetmerkepci.com/beyanla-trafik-cezasi-odeme/

Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları Ne Kadar?

Yazımın başında da belirttiğim gibi size, trafik cezasına itiraz için nasıl ücretsiz dava açılır bundan bahsedeceğim. Bu konuda çok fazla yanlış bilgi var. Ne yazık ki toplum olarak dava denilince tedirgin oluyoruz veya avukat olmadan bu işlemler yapılamaz gibi yanılgılara giriyoruz.

Aklımıza ilk gelen soru Dava Ücreti Ne Kadar?. Dostlar hakkınızı aramanız için illa avukat olmaya veya ücret karşılığında vekalet verip bir avukatla anlaşmanıza gerek yok!

Çünkü Sulh Ceza Hakimliklerinde dava açmak yani trafik cezasına itiraz etmek ücretsizdir!

Dostlar şaşırdınız değil mi? Dava denilince korkmaya, tedirgin olmaya bir dünya para gidecek kaygısına kapılmaya gerek yok!

Ancak davayı kaybederseniz bir miktar ücret ödemeniz gerekecek. Başvurunuzu mahkeme kabul etmedi diyelim gerekçeli karar çıktıktan sonra size tebliğ edilir. Bu tebligat gideri sizden alınır bir nevi pul parası. Yaklaşık 30-40 lira gibi bir rakam.

Bugüne kadar hiç karşılaşmadım ama sonuçta siz il emniyet müdürlüğü personelinin vermiş olduğu kararı yargıya taşıyorsunuz ve kurumdan savunma isteniyor.

Eğer ki kurum barodan avukat talep ederse, vekille temsil edilirse karşı vekalet ücreti çıkar. Dediğim gibi bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadım.

Artık yeter yazalım şu dilekçeyi açalım şu davayı dediğinizi duyar gibiyim 🙂

Arkadaşlar hakkımızın ve savunacağımız konunun ne olduğunu, işleyişin nasıl olduğunu bilmeden kafamıza göre hareket edemeyiz. Daha fazla sizi yormadan hemen dilekçe ve başvuru işlemlerini de anlatıp bitiriyorum.

Trafik Cezasına İtiraz Etmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • İtirazınızı belirten başvurusu dilekçesi
 • Trafik idari para cezası karar tutanağı
 • Tebligat tutanağı (ceza araç plakasına yazıldıysa)
 • Kimlik ve ehliyet fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Haklılığınızı gösteren fotoğraf, video gibi ek dökümanlar

Gerekli evrakları tamamladıktan sonra Sulh Ceza Hakimliğine başvurabilirsiniz. Peki hangi Sulh Ceza Hakimliğine?

İdari para cezasının tanzim edildiği ilin sulh ceza hakimliklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak arabanızla x şehrine tatile gittiniz bir süre sonra evinize ceza tebligatı geldi, itiraz için kalkıp x şehrine gitmenize gerek yoktur.

Bulunduğunuz ildeki adliyede muhabere yoluyla, bir nevi resmi kurum içi yazışma yöntemiyle başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Unutmayın ki haklılığınızı gösteren fotoğraf ve video gibi dokümanlar davanızın olumlu sonuçlanmasında size yardımcı olacaktır.

Hiç bir şekilde somut delil bulamadınız ve itiraz dilekçesi hazırladınız başvuru yapılamaz mı?

Başvuru yapabilirsiniz ancak sonucu değiştiremezsiniz.

Şunu unutmayın ki davanın reddine karar verildiği takdirde yargılama masrafları size kalacaktır.

Dilekçe Örneği

Dilekçe örneği konusuna gelecek olursak matbu dilekçe olmaz arkadaşlar. Her detay kendi içinde değerlendirilir. Eğer ısrarla matbu bir dilekçe istiyorsanız.

 • Trafik cezası tutanağının seri ve sıra numarası,
 • Tarihini
 • Adınızı ve soyadınızı
 • Ve gerekli evrakları

Bir araya getirerek özetle “tutanakta belirtilen ihlali yapmadım iptal edilmesini istiyorum” şeklinde başvuru yapabilirsiniz.

Elbette böyle bir dilekçe yeterli değil!

Her ne kadar avukat olmaya gerek yok desem de bu süreci doğru bir şekilde yönetmeniz gerekmektedir. Haklıyken haksız duruma düşmemek için, sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazarak sorabilirsiniz.

Son olarak arkadaşlar, trafik cezası itiraz telefon numarası bulunmamaktadır. Bu tarz paylaşım yapan kişi veya kişilere itibar etmeyin. İtiraz işlemleri sadece Sulh Ceza Hakimliklerine yapılmaktadır.

Son olarak trafik cezası itiraz dilekçesinde yazılacak bilgilerin hatalı olmaması için cezayı online olarak sorgulayın ve bilgileri teyit edin arkadaşlar.

E-devletten trafik cezası nasıl sorgulanır ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-sorgulama/ Sizler için ekran resimleriyle anlattım.

Ayrıca emsal kararları ve başvurularımızda ki gerekçeli kararları sosyal medya hesabımdan paylaşmaktayım takip edebilirsiniz. Kazasız günler dilerim.

4.8 1378 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.8 1378 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
3.8K Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
mustafa
mustafa
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

park cezası ve çekici ücretine itiraz dilekçe örneğini gönderirseniz memmnun olurum.

uzunca olay ve delilleri 29.12.2020 tarihinde yazdım ancak itiraz dilekçe örneği gelmedi.Anlattığım yola girerken park yasak levhası yok. Ancak Ana Duraktan çıkacak dolmuşlar için her geliş gidiş yolunu durduran ışık levhalarından sonra park yasağı levhası var.Park ettiğim yer ışık levhasından en az 70 metre önde yasak lavhası ise 100 metreden aşağı değil.Levhanında gerek parka girerken gerekse park ettikten sonra görme imkanı yok. Zannedersem yazım tarafınızca okunamamış.

Hem ceza hem çekici ücretine ile ilgili itiraz dilekçe örneği istemiştim. Her ikisi ile de ilgili örnek gelmedi.

Ali
Ali
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba ben internet üzerinden tanıştığım yabancı bir bayanla görüştüm onu aracıma aldım yolda sivil trafik denetimine takildim ve korsan taksi işlemi uygulandı kız arkdaşım ifadesini alıp onu gönderdiler benimde aracı bağlayıp 6.141tl para cezası 2ay da aracı men ettiler tarikten yardımcı olabilir mısınız itiraz etsem birşey cikarmi kız arkdaşı arıyorum açmıyor

Ali
Ali
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
1 ay önce

Yazışmalar yok malesef günlük siliyorum sadece o gün vatsapda neredesin geliyorum diye bir mesajım duruyor. Galiba kız polisler de korktuğu için telefonuna da cevap vermiyor mahkeme açılırsa karşı taraf geldi zaman hakkimda tanımıyorum bunu derse suclu duruma dusermiyim?

Umut
Umut
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet Bey merhaba, aşağıdaki bazı açıklamalarınızda “ Şifai olmaz kanıt sunmanız lazım” diyorsunuz. Türk ceza kanunu, İddia sahibi, iddiasını ispatlamakta mükelleftir der. Dolayısı ile Fahri trafik müfettişinin yazdığı bir cezada, bizim nasıl bir ispat sunmamızı bekliyorsunuz? Arabamıza sürekli kamera kaydı ile gezip, araç takip sistemleri ile lokasyon bilgimizi mi saklayacağız? Karşı tarafın ceza ile birlikte, iddiasını destekleyecek kanıt sunması gerekmiyor mu? Ben müfettişim yazdım geçtim demesi yeterli mi? Ters yön sebebi ile tarafımıza gelen tutanaktan başka bir şey yok. İtirazımızı yapacağız. İspatlaması gereken bir taraf var ise onlardır.

Ahmet
Ahmet
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ters yön cezası yedim ancak;otoparktan çıkıp ters yöne girmişim ama otopark çıkışında tersyön levhası yok
İtiraz etsem sonuç alabilir miyim

ENES
ENES
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet bey
Ben hiç bulunmadığım bir şeir de ceza yedim. Bununla ilgili dilekçe varsa rica edebilir miyim?

Sevinç Şahinbaş
Sevinç Şahinbaş
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
1 ay önce

Banada bulunmadığın şehirde telefonla konuşma cezası geldi. Dilekçe örneği rica edebilir miyim
İstanbulda Anadolu yakasında nereye başvurabilirim. İşlemler için eşimin gitse olur mu

EEE
EEE
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ceza itiraz dilekçesini bana da gönderebilir misiniz

Merve
Merve
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
1 ay önce

Merhabalar benim arkadaşımın eşiden İstanbul’da bulunmadığı bir ilçede ceza yemiş ceza yedigi saatte evdeymiş bunu kanıtlıcak site giriş çıkışları var elinde banada dilekçe gönderirimisiniz itiraz edicrk yarın

Özhan
Özhan
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ehliyetim M, B1, B ve F üzerine kullanım vermekte. Babam kendi üzerine yerine, benim adıma motor almıştık. Fakat bu motor M serisi hitap etmediği için benim kullanmam yasaktı. Zaten ben hiç kullanmadım.

Babam kullanım esnasında plaka madde 66 yani ceza bana geldi. Bu cezaya itiraz etme hakkım var mı? Teşekkürler.

Akabinde dilekçe örneği talep edebilir miyim?

Hfs
Hfs
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Fahri müfettiş kestiği ceza itiraz dilekçesi lütfen

Umut A.
Umut A.
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba efendim ben ftm tarafından 04.11.2020 tarihinde saat 18:34 sıralarında 46/2c den ceza yazılmış ve tebliğ tarihi 20.11.2020 fakat adreste bulamadıklarından muhtara vermişler ve bende bugün e devletten öğrendim cezamı ve geçikmeli olarak yatırdım fakat tebliğ belgesinde herhangi bir delil içerikli bir fotoğraf bulunmamaktadır. Buna itiraz edebilmemiz mümkünmüdür.

Umut A.
Umut A.
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
1 ay önce

Peki efendim kasıtlı olarak yazma durumu olamaz mı ftm nin ben öyle bir harekette bulunmadığımı düşünüyorum.

Suat
Suat
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
1 ay önce

Fotoğraf video kaydı olması gerektiği yönünde bir sürü karar var, görmediniz mi hiç.

Bahri Demirci
Bahri Demirci
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Dilekçe rica edebilir miyim

Bahri Demirci
Bahri Demirci
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

İyi akşamlar Ahmet bey , şehir içinde parke taşlı yolda önümdeki traktörü geçerken yol kenarından ortaya doğru taşan 4 5 kişilik sivil gruba korna çaldım .Korna çalınca el yapıp durdurdu ve polise korna çalışıyorsun hatalı sollama yapıyorsun dedi.Benim hızım 15 20 km civarında. Yol üstünde sollama yasağına dair hiçbir tabela ve işaret yok.Cezayi kasten yazdığını düşünüyorum. Itiraz etsem sonuç alir mıyım? Yol üstünde 100 metre ileride mobese var bu arada .saygılar

Cengiz kütükçü
Cengiz kütükçü
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

27/12/2020 Ters yöne girdiğime dair 1.228 tl.ceza geldi.Ben izmirden köyceğize geldim, yabancıyım, mobese kaydetmiş.peki bu madde tekmidir? Benim ceza yediğim yer otoban yada şehirlerarası değil yada meskun mahal.Bu ceza yüksek değilmi.Alkolden yakalanan daha az alırken.Girdiğim sokak, hız yok, tabelaları görmedim,bölgede yabancıyım.Maskun mahal yada değil diye madde ayrımı yokmu.Adalet bu işin neresinde?

mustafa
mustafa
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merhaba vergi dairesinde iki tane trafik cezası görünüyor ama bana herhangi bir tebligatı gelmedi nerde ne zaman yediğimi bilmiyorum üstüne de faiz işlemiş

Muhammet
Muhammet
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar ben ve aracim ikamet ettigim ilde bulunmakta oldugum bir tarihte aracima izmirde 598 tl hiz asimi cezasi kesilmi benim bu cezadan 4 gun once edevlette tesadufen ceza kismina girdigimde gordum ve bugun trfaik subeye gittin bana ceza tutanaginin muhtarliga verildigini gidip almam gerektigini soylediler bende gidip aldim ve adliyeye gidip itiraz dilekcesi verdim ceza tutanaklarinin fotokopileriyle birlikte muhtarliga 14 aralikta verilmis ben bugun aldim ve bugunde 15. Gunu olarak kabul ediliyormus cezayi odemedim indirim sureside gecti bu arada ikamet ettigim il izmir degil bu konuda baska ne yapabilirim tesekkurler simdiden

Muhammet
Muhammet
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
1 ay önce

Ben itirazimi nasil takip edecegimide bilmiyorum somut delile gelecek olursak ikamet ettigim ilde illaki ogun veya bir onceki bir sonraki gun kameralarda gorunecegimi dusunuyorum bunun yaninda 3 ay saklaniyor denilen izmirdeki trafik kayitlarini tekrar incelemeleri gerekmez mi cunku hatali yazim orada gerceklesmis tesekkurler simdiden

mustafa
mustafa
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey Eşime ait yalnız benim kullandığım aracı 29.12.2020 tarihinde ankara bedderesi caddesi ne çıkan kevgirli sokağına herhangi bir park yeri yasak levhası bulunmayan park eden araçları görünceüst kavşağa 25 m.uzağına park ettim.Benden ileride otobus durağina en az 30-40 metre dolmuşların anaduraktan çıkıp diğer yola geçmeleri için ışık levhalarına en az 60-70 metre uzaklıkta park ettim yarım saat sonra geldiğimde aracı çekiciye yuklenmiş gidiyordu.Polıse nere gittiğini sordum trafik vakfına ait başkent oto parkına gittiğini söylediler.Niçin çekildiğini sorduğumda Münübüslerin döneceği ve ışık lehalarından 10-15 metre sonraki benim arabamdanda 100veya daha fazlaM..sonrakı yasak ve çekici işareti levhasını gösterdi. Araba tutup gittim aracım… Devamını Oku »

fatih başpnar
fatih başpnar
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

hayırlı akşamlar 1228 lira radar cezası yedim yanlız yolda radar aracı ve radar levhası yoktu ve yolda hız levhasıda yoktu radar gizli radar yada dron ama hız kontrolü yaılıyor diye levha yoktu sizce ne yapmalıyım

Burak
Burak
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merhabalar, 22.12.2020 saat 21.35 de 47/1-A, 46/2-G maddelerinden ceza yazıldı trafik polisleri anayolda çevirme yaparlarken ben alt yolda kendi istikametimde gitmekteydim altyoldan giderken önümden herhangi bir işarette veya ikazda bulunmadılar ancak ben 30-40 metre ilerledikten sonra trafik polisi yürüyerek anayoldan alt yola atlayıp arkamdan fener tuttuğunu gördüm o noktada çevirme noktasına geri geri gidemeyeceğim için dörtlüleri yakıp 20-30 saniye bekledim ancak yanıma yaklaşmadılar bende yoluma devam ettim üstelik bulunduğum alt yolda 46/2-G maddesinde yazdığı gibi bir şerit değiştirme söz konusu değil çünkü yol şerit değiştirmeye uygun değil şerit olmayan bir yol. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz nasıl itiraz edebilirim,… Devamını Oku »

Mürsel VURAL
Mürsel VURAL
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey whatsaptan gönderdiğim tutanakta da görüldüğü gibi ben babası MV üzerine kayıtlı aracımla Oğlum Ankara Mevlana bulvarı üzerinde 46/2-G den Genel hizmet polisince1228 TL ceza kesilmiş, Oğlumla görüştüğümde o gün oradan geçtiğini, normal trafik akış hızında seyir ettiğini, herhangi bir kazaya karışmadığını, şerit dahi değiştirdiğini hatırlamadığını beyan etti, tutanak saatinde akşam 17:11, bu saatte zaten trafik kalabalık trafiği tehlikeye sokacak kadar şerit değiştirmekte pek mümkün görülmüyor. Öneriniz nedir, itiraz edelim mi, örnek dilekçeyi mail adresinden paylaşırsanız sevinirim , yardımlarınız için teşekkürler kolay gelsin

NİYAZİ
NİYAZİ
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba 46/2C maddesinden dolayı trafik müsteşarı tarafından ceza yollanmış olay şöyle oluyor sol şeritten giderken birisi telefon ile oynarken önüne kırdı ve bende kornaya bastım bu kişinin de trafik müsteşarı olduğunu düşünüyorum hatta o yüzden dolayı ceza yolladığını düşünüyorum buna itiraz etsek kazanabilirmiyiz şimdi den teşekkür ederim

Mehmet D.
Mehmet D.
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Iyi günler, Dün 28.12.2020 tarihinde e-Devlet araç bilgilerimi kontrol ederken 24.12.2020 tarihinde Ftm ihbar tutanak gördüm. Ne olduna bakımda trafik cezası yazıyor. Kim yazmış nerde yazmış diye araştırma yaptım. FTM ANKARA müdürlüğü aradım. Tamam ceza kesilmiş ama ispat istiyorum. O gün benim kask olmadan motor sürdüm diye bana ispatlayan dedim. Ftm müfettişinin is patlamasına gerek yok dedi. Benim anlamadım. Bu durumda ispat gerek yoksa istedi gibi istedi kişiye ceza keser arkasından gönderir. Böyle bir saçmalık olurmu. Bugun trafik denetleme sinde en az 2 polis memuru olur. Jandarma denetlemesi de dahil en az 2 asker olur. Radar yakalandiysan bunun fotoğrafı olur… Devamını Oku »

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu