Hizmetlerim
Trend

Trafik Cezası İtirazı

Trafik cezası her ne kadar trafik düzenini sağlamak için uygulanan idari para cezaları olsa da zaman zaman hatalar veya yanlış uygulamalar olabiliyor. Dostlar bu durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken trafik cezası itirazı.

Elbette ki hukuki işlemleri bilmiyor olabilirsiniz. Peki ne yapmalısınız, nasıl yapmalısınız?

Klasik yöntem, trafik kanunu ve yönetmeliğine hakim bir avukata gidip sizin adınıza başvurmasını isteyebilirsiniz. Tamam da avukat ne kadar ücreti ister acaba dediğinizi duyar gibiyim. O zaman size en kısa ve güvenli yolu anlatayım;

En kolay ve güvenli yolu Ahmet MERKEPÇİ. Dostlar benle iletişime geçebilirsiniz cezanızı ücretsiz olarak birlikte inceleyelim ve size yapmanız gerekenleri tek tek anlatayım hatta başvuru dilekçeniz konusunda da sizlere örnek dilekçe paylaşacağım.

TRAFIK CEZASI İTIRAZI TRAFIK CEZASI ITIRAZI 2021
TRAFIK CEZASI İTIRAZI TRAFIK CEZASI ITIRAZI 2021
4.8 49 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.8 49 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
161 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Derin
Derin
23 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Gıyabıma 74/b ceza yazıldı. İtiraz dilekçesi hazırladım ancak dilekçeyi yasal süre dolduktan bir gün sonra verdiğimi farkettim.
Tensip zaptı düzenlenmiş, sanırım bu,dilekçeyi geç vermeme rağmen davanın kabulu anlamına geliyor.
Eğer haksız bulunursam ve masrafları ödemem istenirse,dilekçeyi geç vermeme rağmen kabul edilen davanın usul hatası yüzünden yok sayımını isteyebilir miyim?
Karşı dava açılması durumunda ceza yükümlülüğünden kurtulur muyum?

Gürdal
Gürdal
24 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey Kolay gelsin.
19.01.2021 tarihinde Fahri Trafik Müfettişince kesilen ” 74/B maddesinden yayaya yol vermeme cezası” geldi. Cezayı bu gün 01.02.2021 tarihiyle tebliğ ettiler. 15 gün içerisinde itiraz edebileceğim yazıyor. İnternetten araştırdığıma göre daha önceden bu şekil Fahri Müfettişlerce kesilen cezalara itiraz edildiğinde eğer elinde delil yani fotoğraf video yok ise cezanın iptal edildiğini gördüm. Sizce buna itrazım nasıl sonuçlanır ? Birde sizden ricam elinizde emsal dava dosyası var ise itiraz dilekçesi ile bana onu mail ile gönderebilirmisiniz ?

Osman sönmez
Osman sönmez
26 gün önce
Yazıya Puanım :
     

46/2-f bugun ceza yesi 1339tl aracim ariza durumundan dolayi boyle bi ceza geldi itiraz etme olma şansımız varmi ahmet bey

Çetin
Çetin
28 gün önce
Yazıya Puanım :
     

21.01.2021 tarihinde fahri müfettiş yanlış park cezası kesmiş ama ben yürüme engelli bir vatandaşım aracımda engelli araç ön camda engelli kartı takılı bakkaldan evin yiyecek ihtiyacını almak için birazda yaya yoluna durmuşum galiba 144 tl.ceza geldi bu ceza iptal olurmu ben ankarada yaşıyorum teşekkür ederim.

mert
mert
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merhaba,
8 sene önce alkollü araç kullanmaktan 6 ay ehliyetime el konuldu. geçen hafta ise 48/9 dan alkolmetreye 3 kez üflediğim halde çıkmayan sonuç için 2 sene ceza kesildi. ben hemen ardından hastaneye gidip alkol kan testi yaptırdım sonuç 250 promil alkol. evet alkollüydüm ama kız arkadaşımın karıştığı ufak bi kaza için polis tutanak talebi için çağırmıştık polisi ve haliyle dışardaydık. ben bu durumda ne yapabilirim itirazım olumlu sonuçlanır mı acaba?

teşekkürler

Selin
Selin
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba, 46/2-h trafik cezası itiraz dilekçesi gönderebilir misiniz?

hakan lale
hakan lale
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba
47/1-c için bir dilekçe gönderebilirmisiniz.araç 12 yaşında engelli çocuğum adına kayıtlıdır.

Burak
Burak
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Otoyolda sapağı kaçırdığım için dörtlüleri yakıp geri geldim otoyol ihlali die 46/2-h maddesinden ceza yazılmış buna itiraz etsem ceza iptal edilirmi ?

Mustafa
Mustafa
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba ahmet bey bana 15.01.2021 de saat 22.31 de trafik cezası yazılmış 46/2-g 47/1-d 47/1-a maddelerinden e devletten gördüm ama ben saat 20/45te geçtim ordan itiraz etsem sonuç alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim.

Sebahattin
Sebahattin
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Trafik cezası itiraz dilekçesi gondere bilirmisiniz

Orhan Gülgör
Orhan Gülgör
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet bey. Sizden dilekçe örneği konusunda yardımcı olmanızı rica ediyorum.araç plakama emniyet kemeri cezası yazmışlar.emniyet kemeri takmadan Yola kesinlikle çıkmam. Gelen tebligat, ta resim ve kamera görüntüsü yoktur bu cezanın haksız olduğundan kesin emin olduğum dan itirazda bulunmak istiyorum.fakat nereye ,ne kadar sürede nasıl bir dilekçe yazacağımı bilmiyorum. cezanın yazıldığı yer İstanbul Güngören. ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.hoşçakalın

ramazan altın
ramazan altın
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

36/3-b itiraz dilekçesi gönderebilir misiniz. Teşekkür ederim

Yelda
Yelda
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar, rica etsem 53-1A için ceza itiraz dilekçe örneği göndermeniz mümkün müdür?

eda
eda
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

46/2-h trafik cezasını dilekçesi göndermeniz mümkünmü

mitat
mitat
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba ahmet bey 46.2-f ceza geldi bana itiraz dilekcesi gönderebilirmisiniz iyi günler

Ozkan
Ozkan
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey
Trafik cezasına itiraz ettim fakat itirazı cezayı yediğim ilin sulh ceza hakimligine yapmadıgim icin takipsizlik verildi. Ayrıca “dilekcenin ilgili sulh ceza hakimligine gonderilmesine” diye bir karar çıktı.
Bu durumda dilekcemi ilgili ile mi gonderecekler yoksa ben yeniden basvuru yapmali mıyım?
Iyi günler

tugay
tugay
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

meraba kardeşim benim ehliyetim 48/9 maddesince el koyuldu ancak polisler bana üflemediğim taktirde ne olacağını söylemedi polisler gidince 155 çağrı merkezini aradım ve ehliyetimin niye alındığını sordum dur ihtarına uymadığım için işlem yapılıyor dedi ama dur ihtarına uymadığım gerekçesiyle tarafıma bir idari para cezası yazılmamış sebepsiz yere alkol ölçümü yapılmak istendi mahkemeye itiraz ettim 155 ile olan görüşmem dinlenip delil olarak kabul edilsin diye ancak bu husus göz önünde bulundurulmadı aynı zamanda bu olay evimde oluyor kesilen ceza adreside ev adresim ne yapmalıyım bana mail yolu ile dönersen çok sevinirim

En son 1 ay önce tarafından tugay düzenlendi
özge
özge
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey,

Müvekkilimizin arabası perte çıkmış, kendisi pert ibranamesini de imzalayarak ücreti tahsil etmiş fakat itiraz etmek istiyor. Perte ilişkin rayiç değer itirazı dilekçesi örneğini paylaşabilir misiniz? Diğer sorum ise bu davayı açabilir miyiz? Şimdiden teşekkür ederim.

Barış
Barış
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet bey ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza yedim aracada ceza geldi normalde ehliyet sınavına girdim bir buçuk ay önce ama direksiyon sınavına giremedim çünkü pandemi yüzünden direksiyon sınavı erteleniyor ve bu durumda benim suçum yok nasıl bir itiraz dilekçesi verebilirim lütfen yardımcı olun bana ceza maddesi 36/3-a

Çağrı POLAT
Çağrı POLAT
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar,

Ben iş arkadaşımın evine çalışmak için gittiğimde herhangi bir levha olmadığı ve yabancısı olduğum yerde yolları bilmediğim için ters yönü arka sokağa geçmek üzere kullanarak 10metre ihlal etmişim ve bu arada Fahri Trafik Müfettişi 46/2H den 1222 TL ceza kesmiş buna itiraz edebilir miyiz. Sokağın google earth üzerinden fotoğrafları mevcut delil olarak kullanabilir miyiz? Yardımlarınızı rica ederim.

Başa dön tuşu