Hizmetlerim
Trend

Trafik Cezası İtirazı

Trafik cezası her ne kadar trafik düzenini sağlamak için uygulanan idari para cezaları olsa da zaman zaman hatalar veya yanlış uygulamalar olabiliyor. Dostlar bu durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken trafik cezası itirazı.

Elbette ki hukuki işlemleri bilmiyor olabilirsiniz. Peki ne yapmalısınız, nasıl yapmalısınız?

Klasik yöntem, trafik kanunu ve yönetmeliğine hakim bir avukata gidip sizin adınıza başvurmasını isteyebilirsiniz. Tamam da avukat ne kadar ücreti ister acaba dediğinizi duyar gibiyim. O zaman size en kısa ve güvenli yolu anlatayım;

En kolay ve güvenli yolu Ahmet MERKEPÇİ. Dostlar benle iletişime geçebilirsiniz cezanızı ücretsiz olarak birlikte inceleyelim ve size yapmanız gerekenleri tek tek anlatayım hatta başvuru dilekçeniz konusunda da sizlere örnek dilekçe paylaşacağım.

TRAFIK CEZASI İTIRAZI TRAFIK CEZASI ITIRAZI 2021
TRAFIK CEZASI İTIRAZI TRAFIK CEZASI ITIRAZI 2021
4.8 32 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.8 32 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
127 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
erman aytek
erman aytek
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet bey. Ters şerit de girmekten ceza geldi (46/2-h) itiraz dilekçe örneğini alabilir miyim ilginiz için çok teşekkür ederim.

Hasan
Hasan
1 ay önce
Yazıya Puanım :
     

  
merhabalar; 67/1-c maddesi gereğince Fahri trafik Müfettişince yazılan trafik cezasına yapılacak itiraz için örnek dilekçeye ulaşabilirsem sevinirim. saygılarımla…

Şenol
Şenol
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba, 23/3-c-1 maddesinden 505 tl (Plaka düşmesin diye silikonla yapıştıran tamirci kenarından bantlamıştı ama plaka okunur vaziyetteydi.) ve ek olarak 51/2-A maddesinden 57 km/saat hız nedeniyle 288 tl olmak üzere kesilen toplam 793 tl trafik cezası bugün tarafıma tebliğ edildi, itiraz etsem sonuç alır mıyım? Radar plakayı okuyabilmiş ki hız aşımı cezası kesilmiş. Ayrıca aracımın km göstergesi digital değil, 55 km sınırını 2 km ile geçtiğimi nasıl fark edeyim? Gözüm sürekli gösterge saatinde olsa kaza yaparım, bu çok saçma değil mi? Yardımınız için şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

emre
emre
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba Ahmet bey, 54/1-A maddesinden fahri müfettişin yazmış olduğu ceza için itiraz dilekçesi örneği gönderebilir misiniz rica etsem

Ahmet Beler
Ahmet Beler
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet bey.Ters şerite girmekten ceza geldi(46/2-h) itiraz dilekçesi yollar mısınız?

Korsandanceza
Korsandanceza
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Aracım korsan taksi sebebi ile bağlandı 60 gün trafikten men edilmiş.Bu meni kaldırma yada cezaya itiraz etme durumumuz olur mu? Etsek bir sonuç alır mıyız ?

Serka
Serka
2 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Öncelikle merhaba ahmet bey benim motorum var ve yapmadigim suclari yazmislar hemde cezayi yedigimiz gun motor evde yatiyodu ben okuldaydim ve abimde işteydi ceza yazilan tarih uyusmuyo 46/2-f 47/1-A 46/2-g bunu nasil cozebiliriz dilekce versem geri cevrilirmi ceza

FIRAT ALKAN
FIRAT ALKAN
3 ay önce
Yazıya Puanım :
     

iyi günler Ahmet Bey 4 Ekim 2020 tarihinde Kemer Merkez Deniz Caddesi’nde; Aksine işaret bulunmadıkça tek yönlü karayollarında araçların ters istikamette sürülmesi,, nedeniyle tarafıma 1228 tl trafik cezası kesildi .İhlal yeri elle (tükenmez kalemle) doldurulmuş usulen itiraz edebilir miyim? Ayrıca ne bir belge ne de bir fotoğraf gönderildi ve tarafım aranıp ters yönde gittiğime dair teyitte alınmadı. Ters yönde ilerlemediğime eminim fahri trafik müfettişlerinin cezayı yazdığını ve yanlışlık olduğunu düşünüyorum.

FIRAT ALKAN
FIRAT ALKAN
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
3 ay önce

İHLAL YERİ ÜZERİNDEKİ ADRESİN ÜSTÜ ÇİZİLİP YENİ BİR ADRES YAZILMIŞ

FIRAT ALKAN
FIRAT ALKAN
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
3 ay önce

46-2-h örnek itiraz dilekçesi alabilir miyim ?İlginiz için çok teşekkür ederim.

FIRAT ALKAN
FIRAT ALKAN
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
3 ay önce

itiraz etmem için örnek 46/2-h dilekçe örneği gönderebilir misiniz?

fatih
fatih
3 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey , Uşak’ta Emn.Kav.Uşak.İst ihlal yeri olarak geçiyor evime 2 tane tebligat geldi. 70kmh kontrol hız limitini 78kmh ile ihlal edip 5 gün içinde 2 kere ceza yedim. Biri 10 Eylül diğeri ise 14 Eylül. İzmir’de oturuyorum elime yeni ulaştı. 51/2-A olarak gözüküyor. Sanırım %10 ile 77 yapıyor ve ihlal ettiğim hız 78. 2 tebligat var elimde. Emsal 1kmh hız kararı diye birşey okudum. Ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz ? Nasıl itiraz ederim veya edersem kazanır mıyım? Dilekçe ve belgeler hakkında ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Muammer Kıran
Muammer Kıran
4 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey, İstanbul-Ankara Otoyolunda 29.08.2020 saat 19:55 gibi 04/28-12 km Ankara yönü hareket halinde iken 46/2-c maddesinden tehlikeli şerit değiştirme kuralını ihlal etmişim ve buna istinaden bugün ceza tebliğini aldım. Bu olayı hatırlamam mümkün değildir. O gün yapmış olduğum seyahatte her hangi bir anormallik olmadı. Yolculuğum Karadeniz bölgesine idi ve yanımda eşim ve 14 yaşında kızım vardı. Bu çok muallak bir ceza. Yani eğer bu şerit değiştirirken sinyal vermek veya vermemek içeriyorsa ben genellikle şerit değiştirirken sinyal veririm ancak tabi ki bazen ihmal ettiğimiz de oluyor. Buna nasıl itiraz edebilirim? Örnek bir dilekçeniz var mı? Trafiği nasıl tehlikeye atmışım,… Devamını Oku »

Muammer Kıran
Muammer Kıran
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
4 ay önce

Tamam da Ahmet bey, o halde cezayı neye göre, hangi dayanağa göre kesiyorlar?
Bunu demek belki kolay fakat ben daha bu zamana kadar böyle tehlikeli şerit değiştirmedim.
Nasıl tehlikeli şerit değiştirildiğini de bilmem.

Yani sol şeridi işgal etmiş bir sürücü tüm çabalarınıza rağmen oradan ayrılmıyorsa, siz de sağ şeride geçip oradan yol alıp gidiyorsanız bu mudur bunun tehlikelisi?
Sizin sayfada iki yakın giden araç arasına bu zamana kadar hiç sıkışma denemesinde olmadım.
Zira bu durumda sandaviç olma tehlikeniz yüksek olurdu.

Velhasıl ben bu cezanın ne zaman verilebileceğini anlamış değilim…

Cevabınız için teşekkür ederim

Muammer Kıran
Muammer Kıran
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
4 ay önce

Şöyle bir durum da var. Haklı veya haksız olarak trafik görevlileri herkese ceza yazsa ve büyük çoğunluk “uğraşamam bununla ” deyip cezayı ödese, bu durumda da ceza gerçek ceza olmaktan çıkar.
Siz itiraz edebilirsiniz diyorsunuz ancak ceza yazanın muhtemelen video görüntüsü yoktur diyorsunuz.
Bu durumda normal şartlarda bu cezanın iptal edilmesi gerekir.
Veya ispatı olmayan ceza yazılmamalı…

Güran ATAYOLUgatayolu@hotmail.com
Güran ATAYOLUgatayolu@hotmail.com
4 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Sayın Merkepçi, fahri trafik müfettişi nin tanzim ettiği tutanağa göre 74/B maddesini ihlal etmişim. tweet olarak ta yazdım size, buradan da yazıyorum. 18/08/2020 tanzim tarihli ve 03.09.2020 tebliğ tarihli bir ceza tutanağı var. Size başvuran kişilerden birine ilgili maddenin dilekçesini göndermişsiniz ben de kullanarak itiraz etmek isterim. Dilerseniz e posta adresime gönderirseniz minnettar olurum. Bilvesile sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

faruk gönkayalı
faruk gönkayalı
4 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey, Eşimin kullandığı ve benim adıma kayıtlı olan araç ile 46-2/h’den birincisi 2019 yılı kasım ayında birinci, 2019 yılı aralık ayında ise ikinci ceza tutanağı tarafıma 2020 yılı ağustos ayında gönderildi. Plakaya yazılan aralık ayında kesilen cezaya iki yönden itiraz etmek istiyorum. Cezaların şahsiliği ilkesine göre eşimin kullandığını yönünde (Mesai saatlerinde iş yerinde çalıştığımı ispat edebiliyorum.) diğer itiraz sebebim ise zamanında tebligat yapılsaydı, 2. kez ters yönde araç kullanılmayacak, haliyle daha dikkatli davranılacaktı. Aslında bir itiraz gerekçem daha, ters yön levhası bulunan yol son derece nadir kullanılan sokak. Benim yaşadığım sokak daha dar olmasına rağmen çift yön var.… Devamını Oku »

orhan cödel
orhan cödel
4 ay önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba firmaya ait hususi aracım servis taşımacılığı yapma suçuyla çevirmeye girmiş ve trafik cezası kesilip bağlanmıştır. itiraz için dilekçe gönderir misiniz ve nasıl bi yol izlemem gerekir yardımcı olur musunuz.

REŞAT ŞENGÜL
REŞAT ŞENGÜL
4 ay önce
Yazıya Puanım :
     

İTİRAZ DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ GÖNDERİRSENİZ MEMNUN OLURUM

REŞAT ŞENGÜL
REŞAT ŞENGÜL
4 ay önce
Yazıya Puanım :
     

GÜNAYDIN AHMET BEY 05/08/2020 TARİHİNDE TAKOGRAFIN KALİBRASYONU GEÇTİ DİYE TRAFİK CEZASI YEDİM.TAKAGRAFIM ÇALIŞIYORDU,KENDİ SÜRÜCÜ KARTIM VARDI VE AÇIKTI HEM EHLİYETİME ŞAHSIMA AYNI ZAMANDA ARAÇ ŞİRKET ÜZEİNE OLDUĞU İÇİN 598.000 + 598.000 TL ŞİRKETE CEZA YAZILDI.CEZALARI ÖDEDİM.İTİRAZ ETMEK İSTİYORUM.BU PANDEMİDE ARACIM 3AY HİÇ ÇALIŞMADI.FENNİ MUAYENELER BİLE UZATILDI.TTAKAGRAFTAN ÇIKTI ALDIM İBRAZ EDEBİLİRİM.İTİRAZ ETMEK İSTİYORUM.TEŞEKKÜR EDERİM İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM.

Hasan ÖZÇELİK
Hasan ÖZÇELİK
5 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Merhaba Ahmet Bey, Kocaeli’de ikamet diyorum. Bana gelen trafik cezası 13 Temmuz 2020 tarihinde Çanakkale tatilim esnasında ters yönde araç kullanma nedeni ile gıyabımda kesilmiş.Trafik tutanağının düzenlenme tarihi herhangi bir yerde yazmıyor. Ancak gelen tebligat üzerindeki posta mühüründen 7 Ağustos tarihinde (ceza tespitinden 26 gün sonra) yola çıktığını anlıyorum. Aşağıdaki kanun maddesine göre bu cezaya itiraz etsem kazanma şansım nedir? (Bu arada ben ters yönde araç kullandığımı hatırlamıyorum. Ceza tutanağı üzerinde belirtilen güzergah görüntülerine google haritalardan baktığımda herhangi bir trafik işareti göremedim. Tutanakta görüntünün mevcut olduğu belirtilmiş. Çanakkale Trafik Şube’den mail yoluyla görüntüleri istedim. Herhangi bir geri dönüş olmadı.) b)… Devamını Oku »

İsmail ŞENGÜL
İsmail ŞENGÜL
5 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Hocam kolay gelsin. bende 46/2h mağduruyum. itiraz dilkeçesi örneği yollayabilrseniz çok sevinirim. iyi günler

Emrah
Emrah
5 ay önce
Yazıya Puanım :
     

46/2-H dilekçesini gönderebilirmisiniz

Ömer yaman
Ömer yaman
5 ay önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merabalar benim arabanın muane günü geldi muaneden geçemedik eksiklerini yaptırdım 1 hafta sonrasına sıra verdiler bu süre zarfında benimde hastaneye gitmem lazımdı yolda giderken çevirmeye takıldı arkadaşlar bu yuzden ceza yazdılar buna ne yapabilirim

fikret
fikret
6 ay önce
Yazıya Puanım :
     

ahmet bey itiraz dilekçesi için verdiğiniz link ya çalışmıyor. yada kasıtlı olarak dilekçenin indirilmesi kısıtlanmış şu linkten indirin demek ve sonrada kısıtlamak ne kadar etik size bırakıyorum.

Başa dön tuşu