Trafik Cezaları
Trend

Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi İndir

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen kural ve kaidelerin ihlali sonucu düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanağına trafik cezası denir.

Yazımı okumaya başlamadan önce size güzel bir haberim var, bu yazımda trafik cezasına itiraz için ücretsiz dava nasıl açılır bundan bahsedeceğim 🙂

Eğer isterseniz aşağıda bulunan örnek itiraz dilekçesini hemen indirebilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları, yazımın sonunda bulunan soru sor bölümünden sorabilirsiniz.

Polis, Jandarma gibi kolluk kuvvetlerinin yanı sıra FTM (Fahri Trafik Müfettişleri) gibi özel yetkili kişilerin tespit yetkileri doğrultusunda bu işlem uygulanır.

Nasıl gündelik hayatımızda, iş hayatımızda bizler sehven (istemeyerek, farkında olmadan) hata yapabiliyorsak, bu görevlilerde hata yapabilirler. Kısacası yanlışlıkla size trafik cezası yazılmış olabilir.

Eğer size bir trafik cezası gelirse, haksız veya yanlış yazıldığını düşünüyorsanız tek yapabileceğiniz şey dilekçenizi hazırlayıp itiraz etmek olacaktır..

Evet dostlar bu yazımda sizlere, itiraz dilekçesi nasıl yazılır, trafik cezasına nasıl itiraz edilir, nereye başvurmak gerekir, başvururken neler gereklidir, dava ücreti ne kadar, avukat tutmaya gerek var mı gibi en çok merak edilen soruların cevabını yazdığım bir rehber hazırladım.

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

Yaya, yolcu veya sürücü olarak her ne kadar farkında olmadan veya istemeden de olsa hata yapabileceğimiz gibi bu cezaları bizlere uygulayanlar da hata yapabilir. Bu hataları düzeltmek içinse izlemeniz gereken yol haritasını anlatacağım.

Trafik cezasına itirazınızı gerçekleştirebilmek için öncelikle idari para cezasının yani trafik cezasının tebliğ edilmiş olması gerekiyor. On beş gün içerisinde başvuru hakkınız var.

Ceza size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz indirimli olarak ödeyebilirsiniz.

%25 indirimli, kredi kartı ve taksitle ödeme gibi imkan sunan yeni ödeme yöntemleri için ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-odeme-yontemleri/ yazımı okuyabilirsiniz.

Öncelikle sizin itiraz ettiğiniz konu nedir bunu bilmeniz gerekir.

 • Usulen itiraz
 • Esasen itiraz

Usulen İtiraz Yöntemleri

Usulen itiraz, geçmiş dönemlerde ceza makbuzu görevliler tarafından elle doldurulurdu ve makbuz üzerinde bilgiler hatalı veya eksik olabiliyordu. Bu tarz hatalar usulen bozma gerekçesi sayılmaktadır.

Yani esas olarak siz bir kural ihlali yapmış olabilirsiniz ama makbuzun hatalı veya eksik doldurulması iptal gerekçesidir.

Usul, esastan önce gelir.

Ahmet MERKEPÇİ

Günümüz teknolojisi sayesinde artık işlemlerin bir çoğu tabletler üzerinden yapılmakta usulen hatalar yok denecek kadar az.

Aklınızda bulunsun siz aracınızı hatalı olarak park etmiş olsanız görevliler gelip fotoğrafını çekip ceza yazabilir ama o makbuz doğru bir şekilde doldurulmamış ise her ne kadar fiilen kural ihlali yaptığınız sabitte olsa ceza iptal olur!

Esasen İtiraz Yöntemleri

Esasen itiraz, adında da anlaşılacağı üzere asıl sebepdir. Yani hakkınızda düzenlenen trafik cezasındaki madde de belirtilen davranışı yapmamışsanız ve bunu kanıtlayabiliyorsanız cezanız iptal olur.

Kanıtlayabiliyorsanız dedim çünkü son dönemde bir çok ilde başvuruda bulunduk, mobesse kameraları, EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kayıtları gibi somut delil sayılabilecek, haklılığımızı gösterecek belge ve bilgilerin incelenmesi talebimiz genelde incelenmiyor veya temin edilemiyor!

Bu sebeple biz kendi haklılığımızı kanıtlamamız gerekiyor çünkü;

Aksi kanıtlanana kadar mevcut tutanak geçerlidir.

Sulh ceza hakimlikleri

Şeklindeki kararlar gün geçtikçe artmaktadır. Genelde sizlerden gelen maillerde ve telefonlarda, “Benim kural ihlali yaptığımı onlar kanıtlasınlar” veya “Fotoğrafı gelmedi cezam iptal olur mu” soruları bir hayli fazla.

Ne yazık ki Karayolları Trafik Kanunda;

 • Fotoğraf
 • Video
 • Ses kaydı
 • Herhangi bir döküman

İle kanıt gösterme durumu yoktur. Tespit edilmesi yeterlidir. Aksini sizin kanıtlamanız gerekmektedir. Peki o zaman ne yapmak lazım?

Araç içi kameranız var ise şanslısınız en iyi ispat yöntemlerinden biridir. Çevredeki iş yerlerinde veya konutlarda güvenlik kamerası varsa da şanlısınız buralardan video kaydı talep edebilirsiniz.

Ancak her ceza maddesinin itiraz sebebi aynı değildir.

Burada itiraz ettiğiniz madde hangisi ise detaylı bilgileri bulabilirsiniz; ahmetmerkepci.com/trafik-cezalari/

Somut bir delil temin ettiğiniz kabul ediyorum bir sonraki aşamaya geçiyorum.

Trafik Cezasına İtiraz İçin Ceza Ödenmeli Mi?

En çok merak edilen diğer bir konu ise trafik cezasının ödenip, ödenmemesi durumu.

Bu tamamen göreceli bir kavram. Çünkü başvuru usulünde ödenmeli veya ödenmemeli şeklinde bir hüküm yok.

Cezayı ödeyip mi itiraz edeyim yoksa ödemeden mi itiraz edeyim? Şeklinde bana soracak olursanız ödeyip itiraz edin arkadaşlar. Peki ama neden?

%25 indirim hakkınızı kullanabilmeniz için tebliğ edildikten sonra 15 gün süreniz var. Burası önemli 15 gün hafta içi, hafta sonu, resmi tatil falan fark etmiyor ne olursa olsun on beş gündür.

Bu hükümde istisna yok yani kanunda itiraz davası açılması durumunda gerekçeli karar çıktıktan sonra tekrar on beş gün süre tanınır demiyor. Anlayacağınız dostlar indirim hakkınız bitiyor.

Ben olsam ne yapardım, her ne kadar haklıda olsam %100 iptal edileceğini bilsem de önce %25 indirimle öderdim başvuru dilekçemi de bu yönde hazırlayıp “cezanın iptalini ve dilekçemin eki’nde sunmuş olduğum ödeme yaptığıma dair dekontta belirtilen ücretin tarafıma iadesinin yapılmasını” şeklinde başvuru yapardım.

Dava olumlu sonuçlandığı takdirde ödediğiniz tutar size geri ödenecektir.

Ceza iptal olmazsa indirim hakkınızı kaybetmemiş olursunuz.

Elbette ki bu benim fikrim isterseniz ödeme yapmadan dilekçe yazabilirsiniz. Başvurunuzu bu yönde yapabilirsiniz.

Ceza size tebliğ edilmemiş dahi olsa E-devlet üzerinden %25 indirimle ve taksitle nasıl ödeme yapılır yazımı okumanızı tavsiye ederim. ahmetmerkepci.com/beyanla-trafik-cezasi-odeme/

Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları Ne Kadar?

Yazımın başında da belirttiğim gibi size, trafik cezasına itiraz için nasıl ücretsiz dava açılır bundan bahsedeceğim. Bu konuda çok fazla yanlış bilgi var. Ne yazık ki toplum olarak dava denilince tedirgin oluyoruz veya avukat olmadan bu işlemler yapılamaz gibi yanılgılara giriyoruz.

Aklımıza ilk gelen soru Dava Ücreti Ne Kadar?. Dostlar hakkınızı aramanız için illa avukat olmaya veya ücret karşılığında vekalet verip bir avukatla anlaşmanıza gerek yok!

Çünkü Sulh Ceza Hakimliklerinde dava açmak yani trafik cezasına itiraz etmek ücretsizdir!

Dostlar şaşırdınız değil mi? Dava denilince korkmaya, tedirgin olmaya bir dünya para gidecek kaygısına kapılmaya gerek yok!

Ancak davayı kaybederseniz bir miktar ücret ödemeniz gerekecek. Başvurunuzu mahkeme kabul etmedi diyelim gerekçeli karar çıktıktan sonra size tebliğ edilir. Bu tebligat gideri sizden alınır bir nevi pul parası. Yaklaşık 30-40 lira gibi bir rakam.

Bugüne kadar hiç karşılaşmadım ama sonuçta siz il emniyet müdürlüğü personelinin vermiş olduğu kararı yargıya taşıyorsunuz ve kurumdan savunma isteniyor.

Eğer ki kurum barodan avukat talep ederse, vekille temsil edilirse karşı vekalet ücreti çıkar. Dediğim gibi bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadım.

Artık yeter yazalım şu dilekçeyi açalım şu davayı dediğinizi duyar gibiyim 🙂

Arkadaşlar hakkımızın ve savunacağımız konunun ne olduğunu, işleyişin nasıl olduğunu bilmeden kafamıza göre hareket edemeyiz. Daha fazla sizi yormadan hemen dilekçe ve başvuru işlemlerini de anlatıp bitiriyorum.

Trafik Cezasına İtiraz Etmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • İtirazınızı belirten başvurusu dilekçesi
 • Trafik idari para cezası karar tutanağı
 • Tebligat tutanağı (ceza araç plakasına yazıldıysa)
 • Kimlik ve ehliyet fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Haklılığınızı gösteren fotoğraf, video gibi ek dökümanlar

Gerekli evrakları tamamladıktan sonra Sulh Ceza Hakimliğine başvurabilirsiniz. Peki hangi Sulh Ceza Hakimliğine?

İdari para cezasının tanzim edildiği ilin sulh ceza hakimliklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak arabanızla x şehrine tatile gittiniz bir süre sonra evinize ceza tebligatı geldi, itiraz için kalkıp x şehrine gitmenize gerek yoktur.

Bulunduğunuz ildeki adliyede muhabere yoluyla, bir nevi resmi kurum içi yazışma yöntemiyle başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Unutmayın ki haklılığınızı gösteren fotoğraf ve video gibi dokümanlar davanızın olumlu sonuçlanmasında size yardımcı olacaktır.

Hiç bir şekilde somut delil bulamadınız ve itiraz dilekçesi hazırladınız başvuru yapılamaz mı?

Başvuru yapabilirsiniz ancak sonucu değiştiremezsiniz.

Şunu unutmayın ki davanın reddine karar verildiği takdirde yargılama masrafları size kalacaktır.

Dilekçe Örneği

Dilekçe örneği konusuna gelecek olursak matbu dilekçe olmaz arkadaşlar. Her detay kendi içinde değerlendirilir. Eğer ısrarla matbu bir dilekçe istiyorsanız.

 • Trafik cezası tutanağının seri ve sıra numarası,
 • Tarihini
 • Adınızı ve soyadınızı
 • Ve gerekli evrakları

Bir araya getirerek özetle “tutanakta belirtilen ihlali yapmadım iptal edilmesini istiyorum” şeklinde başvuru yapabilirsiniz.

Elbette böyle bir dilekçe yeterli değil!

Her ne kadar avukat olmaya gerek yok desem de bu süreci doğru bir şekilde yönetmeniz gerekmektedir. Haklıyken haksız duruma düşmemek için, sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazarak sorabilirsiniz.

Son olarak arkadaşlar, trafik cezası itiraz telefon numarası bulunmamaktadır. Bu tarz paylaşım yapan kişi veya kişilere itibar etmeyin. İtiraz işlemleri sadece Sulh Ceza Hakimliklerine yapılmaktadır.

Son olarak trafik cezası itiraz dilekçesinde yazılacak bilgilerin hatalı olmaması için cezayı online olarak sorgulayın ve bilgileri teyit edin arkadaşlar.

E-devletten trafik cezası nasıl sorgulanır ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-sorgulama/ Sizler için ekran resimleriyle anlattım.

Ayrıca emsal kararları ve başvurularımızda ki gerekçeli kararları sosyal medya hesabımdan paylaşmaktayım takip edebilirsiniz. Kazasız günler dilerim.

4.8 1476 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.8 1476 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
4.2K Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Hatice
Hatice
Yazıya Puanım :
     

Şiddetli göğüs agrim vardi hastaneye gidiyordum trafik cezası yedim yol üstünde tebliğ ettiler. Otoyolda 142 km hızla.sonra hastaneye yetiştim EKG falan çekildi kardiyoloji gördü tansiyonum bakıldı ben bu trafik cezasına itiraz etmek istiyorum.sizce uygunluğu dilekçe konusunda yardım edermisiniz.

Ufuk
Ufuk
Yazıya Puanım :
     

Merhaba, bugün aracıma park halinde 32/3 maddesinden ceza geldi. Ceza yazıldığı saat 17:47 fakat benim aracım 17:20 – 23:00 arası sabit. Kamera kaydı elimde mevcut. Üstelik cezanın yazıldığı yere 24 saat içerisinde aracım hiç gitmedi. Bu duruma istinaden Bir itiraz dilekçesi örneği gönderebilirmisiniz?

Yaşar Yilmaz
Yaşar Yilmaz
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar. eşimin adına kayıtlı arabasına FTM tarafından “…yayaya yol vermemek, yaya gecidine yaklaşırken yavaşlamamak…” tan
(74/B den)ceza geldi. buna itiraz edebilir miyiz? Ayrıca kullanan eşim değildi. Nasıl bir yol izlemeliyim. teşekkür ederim.

Berat Uluçay
Berat Uluçay
Yazıya Puanım :
     

Merhaba lar ben motorlu kuryeyim Ankara Bahçeli evler 7. Cadde de bir kafeden sipariş geldi yol tekşerit tek yön ve çok yoğun bi cadde bende kafeyi görünce motoru kafenin kaldırımına çektim 22:20 de kafeye giriş yaptım 22:25 de ceza yazılmış 22:30 da kafeden çıktım
Paketi vermeye giderken yolda 22:35 de e-devletten bildirim geldi ben kaldırıma parktan yazılmıştır diye zannederken ters yönden yazılmış Ceza kafenin kamera kaydırmada ulaşabilirim tahmininizce bu dava nasıl sonuçlanır

Ahmet küçüklr
Ahmet küçüklr
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey merhaba
Cihaz red den dolayı 48/9 ceza ile 2 yil ehliyetim e el konuldu
ayni gün 30 dk içinde tekrar devam eden yolda tekrar cevirilip 48/9 dan tekrar ceza yazilip 2 yıl daha uzatildi yani 2 ceza 4 yil el konuldu ehliyetim e
Itirazim red oldu sorum 48/9 maddesi kisinin ilk ehliyeti el konulduktan sonra 2 yil içinde tekrar uygulanabilir mi yani ikinci ceza ehliyetsiz araç kullanmadan ceza gerektirmez mi teşekkürler

En son 2 yıl önce tarafından Ahmet küçüklr düzenlendi
Merve
Merve
Yazıya Puanım :
     

Merhaba 74/b ihlali yaptığım gerekcesiyle bana da ceza gönderildi. İtiraz için bir dilekçe örneği göndermenizi rica ediyorum

Orhan
Orhan
Yazıya Puanım :
     

74b den ceza yemişim . Yayaya yol vermemekten bana buna uygun bir itiraz dilekçesi gönderebilirmisiniz

Onur
Onur
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar, motosikletim ile 46/2-H ve 66. Maddeler sebebi ile 2250TL ceza yediğimi edevlete görüyorum fakat henüz tarafıma tebliğ edilmedi. Tek yönlü sahil yolunda kaldırımı kullanarak, yaya yolunda ışık bekleyip yayalarla birlikte karşıya geçtim (diğer bir ışıkta trafik polisi aracını farketmiştim, sanırım fotoğraf çekildi). Durumumun 66. Maddesini kabul etmekle beraber 46/2-h maddesi ters yön olduğunu öğrendim ve araç yolunda ilerlemediğimden 1800TL’lik bir kısmına itiraz etmek istiyorum fakat herhangi bir video kaydım bulunmuyor. Emniyetin görsel kanıtlama zorunluluğu olmadığını bilmekle beraber, ellerinde olduğunu düşündüğüm görselde kaldırımda olduğum görülecektir. Sizce itiraz ettiğim taktirde ilgili maddenin veya tamamının iptal olma ihtimali nedir? Örnek bir başvuru… Devamını Oku »

En son 2 yıl önce tarafından Onur düzenlendi
Meriç
Meriç
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar geçen cuma polis kontrolünden kaçmışım ama herhangi bir kontröle uygun durum yoktu gözle görüken sadece sarı yelekli veya çeketli kişi var araç ışıkları yanmıyor veya memurun elinde dur işaretı yoktu bende devam ettim bir sokak ilerisinde araaçımı park edip yürüyerek gideceğim yere devam ederken polis geldi ve neden kaçtın bende yazdıklarımı aynı şekilde söyledim bana alkol metreyi üfle dedi bende yaya bişekilde olduğum için üflemedim direksion olmadığım için ehliyet istedi geçen sene 38 promolden vermiştim ehliyetı ticarıymiş diye bunuda bilmiyordum 50 zannediyordum bundan dolayı ehliyet yok dedim t.c verdim sonra çocugum yanımda oldugu için korktu ağladı bende benı arabanın… Devamını Oku »

Serkan
Serkan
Yazıya Puanım :
     

Radar hız cezası yedim %30 geçmişim hız sınırını ama ben o kadar hızlı gitmiyordum itiraz etmek istiyorum nasıl dilekçe yazmalıyım

Furkan K.
Furkan K.
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar,
Ankarada egonun bana arkadan carpmasi sonucu trafik tarafindan tutanak tutuldu ve 53/1-a maddesince kusurlu gosterildim. Nasil bir yol izlemeliyim. Herhangi hir sekilde bana ulasabilir misiniz? Iyi gubler dilerim.

Ramazan Fidan
Ramazan Fidan
Yazıya Puanım :
     

Merhaba, çekici(tır) aracımla şehirler arası nakliyecilik yapmaktayım. Bugün mal yükleyip fabrikadan(Türkiye Şeker Fabrikaları Eskişehir) kantar tartım sonucu aracım toplam 41900 kg geldi (kantar tartım fişi mevcut) ulaştırma bakanlığı Eskişehir yol kenarı denetim istasyonunda tartım sonucu aracım toplam 42010 kg çıktı, yani 10 kg fazlalıktan dolayı ceza kesildi, ceza henüz tebliğ edilmedi, tebliğ edilip ödemeyi yaptıktan sonra itirazda bulunacağım, mümkünse örnek itiraz dilekçesi paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim

Kadir
Kadir
Yazıya Puanım :
     

FTM tarafından tespit edilen tutanakla tarafıma kırmızı ışıkta geçtiğim yönünde trafik cezası düzenlenmiş tebliğ edilmiştir. Tebliğ edilirken ekte herhangi bir resim vs yok. Bu duruma itiraz edebilir miyim? İtiraz edersem cezanın iptal olma durumu nedir? Teşekkürler

Erkan
Erkan
Yazıya Puanım :
     

Merhaba öncelikle kolay gelsin 08.01.2022 tarihinde trafik kazası yaptım hiç bir şekilde alkol kullanmamıştım olay yerine polisler geldiginde ambulansla hastaneye götürülmüştüm polisler alkol testi yapmadı hastenede alkol barındıran bir madde ile koluma damar yolu açıldı ve alkol için veya test için bir kan alınacagı söylenmedi belirtilmedi ve test yapılmış ben hastaneden çıkıp karakola giderek ifade verdim ordada bir ceza veya iptal bilgisi verilmedi ehliyetimin ceza puan durumunu sordugumda 30 puanın var denildi ifade bittikten sonra çıktım gittim 17.03.2022 tarihinde girdigim polis kontrolünde ehliyetimi polise verdikten sonra ehliyetin daimi iptal edilmiş alkolden dedi ve cezai işlem uyguladı nasıl bir yol izleyebilirim… Devamını Oku »

Hilal
Hilal
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar, ATM ye uğramak için 2 dk aracımı dörtlüleri açık bir şekilde ikinci sırada duraklattım, polis memurunun gezindiğini görür görmez aracımı oradan çektim. Ardına para cezası geldi. İtiraz dilekçesi örneği alabilir miyim

Muzaffer Gökyıldız
Muzaffer Gökyıldız
Yazıya Puanım :
     

FTM Seyir halinde cep telefonu kullandığım için ceza yazmış.Türk Telekom On-line işlemlerden belirtilen saatte telefon görüşmesi yapmadığım görülüyor. Saat olarak 15,48 belirtilmiş. Ben ise 15,47 de Veterinere fatura ödemesi yapıp 2 adet kediyi taşıma sepetiyle arabaya taşıyıp, araçı çalıştırıp ve de telefon görüşmesi yapabilmem hayatın doğal akışına ters. Siz ne dersiniz ?

Alper
Alper
Yazıya Puanım :
     

İyi günler Ahmet bey, dün hız sınırının 60 km olduğu yolda, 70 km sabit hızla ilerlerken radar olduğunu fark ettim fakat hızımı düşürmedim artı çok geç diye. Bir ceza geldi 1823 tl… Elimde herhangi bir kanıt yok maalesef 70 ile gittiğime dair. İtiraz etsem bir sonuç elde edebilir miyim?

ibrahim balcı
ibrahim balcı
Yazıya Puanım :
     

Merhaba,
27 aralık 2021 de ters yöne girmedigim halde evimin önünde ftm tarafından ters yön cezası yemişim .2021 de ters yön ceza tutarı1228 tl olduğu halde bana 2022 ceza tutarı 1339 tl gelmiş hangisi doğru ögrenebilirmiyim
Saygılarımla

Gürkan Şenparlak
Gürkan Şenparlak
Yazıya Puanım :
     

46/2-h maddesinden araç plakama FTM tutanağına istinaden ceza kesilmiş e devlet üzerinden gördüm tarafıma henüz tebligat yapılmadı posta kutuma haber kağıdı da bırakılmamış, muhtara yapılmışsa tebligat tarihi muhtara bırakıldığı tarihi midir? Yoksa benim muhtardan tebligatı aldığım tarih mi geçerli?
Tebligatı almadan da itiraz edebilir miyim? Bu durumda ceza tebligat tarihini boş mu bırakmak gerekir?
Rica etsem örnek itiraz dilekçesi gönderir misiniz?
Sürücü ruhsat sahibi değilse UYAP üzerinden itirazı ruhsat sahibinin bilgilerini kullanarak mı itiraz etmelidir?
İtiraz ettikten sonra sonucumu beklemeliyim cezayı ödemek mi gerekir?15 günlük süre indirimi açısından?

Yahya OĞUL
Yahya OĞUL
Yazıya Puanım :
     

Eni yapılan Hastaneninn açil girişinde engelli araç park yerine aracımız park etmişim.
Cezayı edevlet üzerinden gördüm.
Böyle bir hata yapmadığımı düşünüp aracım ile hastanenin açiline gittim park ettiğim yerin engelli araçların park yeri olduğuna dair hiç bir işaret ve tabela olmadığını farkedip resimlerim.
Daha sonra açile gittiğimde farkettiğim şey yere 30 sm kadar yükseklikte duaların ucunda engelli park yeri olduğunu gördüm.
İtiraz davası açmış olsam kazanır mıyım?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu