Trafik Cezaları
Trend

Yeni Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi Örneği İndir

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen kural ve kaidelerin ihlali sonucu düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanağına trafik cezası denir.

Yazımı okumaya başlamadan önce size güzel bir haberim var, bu yazımda trafik cezasına itiraz için ücretsiz dava nasıl açılır bundan bahsedeceğim 🙂

Eğer isterseniz aşağıdaki butona tıklayarak yorum kısmında talebinizi iletin. Mail olarak sizlere trafik cezası itiraz dilekçesi örneği göndereceğim.

Polis, Jandarma gibi kolluk kuvvetlerinin yanı sıra FTM (Fahri Trafik Müfettişleri) gibi özel yetkili kişilerin tespit yetkileri doğrultusunda bu işlem uygulanır.

Nasıl gündelik hayatımızda, iş hayatımızda bizler sehven (istemeyerek, farkında olmadan) hata yapabiliyorsak, bu görevlilerde hata yapabilirler. Kısacası yanlışlıkla size trafik cezası yazılmış olabilir.

Eğer size bir trafik cezası gelirse, haksız veya yanlış yazıldığını düşünüyorsanız tek yapabileceğiniz şey dilekçenizi hazırlayıp itiraz etmek olacaktır.

Evet dostlar bu yazımda sizlere, itiraz dilekçesi nasıl yazılır, trafik cezasına nasıl itiraz edilir, nereye başvurmak gerekir, başvururken neler gereklidir, dava ücreti ne kadar, avukat tutmaya gerek var mı gibi en çok merak edilen soruların cevabını yazdığım bir rehber hazırladım.

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

Yaya, yolcu veya sürücü olarak her ne kadar farkında olmadan veya istemeden de olsa hata yapabileceğimiz gibi bu cezaları bizlere uygulayanlar da hata yapabilir. Bu hataları düzeltmek içinse izlemeniz gereken yol haritasını anlatacağım.

Trafik cezasına itirazınızı gerçekleştirebilmek için öncelikle idari para cezasının yani trafik cezasının tebliğ edilmiş olması gerekiyor. On beş gün içerisinde başvuru hakkınız var.

Ceza size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz indirimli olarak ödeyebilirsiniz.

%25 indirimli, kredi kartı ve taksitle ödeme gibi imkan sunan yeni ödeme yöntemleri için ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-odeme-yontemleri/ yazımı okuyabilirsiniz.

Öncelikle sizin itiraz ettiğiniz konu nedir bunu bilmeniz gerekir.

 • Usulen itiraz
 • Esasen itiraz

Usulen İtiraz Yöntemleri

Usulen itiraz, geçmiş dönemlerde ceza makbuzu görevliler tarafından elle doldurulurdu ve makbuz üzerinde bilgiler hatalı veya eksik olabiliyordu. Bu tarz hatalar usulen bozma gerekçesi sayılmaktadır.

Yani esas olarak siz bir kural ihlali yapmış olabilirsiniz ama makbuzun hatalı veya eksik doldurulması iptal gerekçesidir.

Usul, esastan önce gelir.

Ahmet MERKEPÇİ

Günümüz teknolojisi sayesinde artık işlemlerin bir çoğu tabletler üzerinden yapılmakta usulen hatalar yok denecek kadar az.

Aklınızda bulunsun siz aracınızı hatalı olarak park etmiş olsanız görevliler gelip fotoğrafını çekip ceza yazabilir ama o makbuz doğru bir şekilde doldurulmamış ise her ne kadar fiilen kural ihlali yaptığınız sabitte olsa ceza iptal olur!

Esasen İtiraz Yöntemleri

Esasen itiraz, adında da anlaşılacağı üzere asıl sebepdir. Yani hakkınızda düzenlenen trafik cezasındaki madde de belirtilen davranışı yapmamışsanız ve bunu kanıtlayabiliyorsanız cezanız iptal olur.

Kanıtlayabiliyorsanız dedim çünkü son dönemde bir çok ilde başvuruda bulunduk, mobesse kameraları, EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kayıtları gibi somut delil sayılabilecek, haklılığımızı gösterecek belge ve bilgilerin incelenmesi talebimiz genelde incelenmiyor veya temin edilemiyor!

Bu sebeple biz kendi haklılığımızı kanıtlamamız gerekiyor çünkü;

Aksi kanıtlanana kadar mevcut tutanak geçerlidir.

Sulh ceza hakimlikleri

Şeklindeki kararlar gün geçtikçe artmaktadır. Genelde sizlerden gelen maillerde ve telefonlarda, “Benim kural ihlali yaptığımı onlar kanıtlasınlar” veya “Fotoğrafı gelmedi cezam iptal olur mu” soruları bir hayli fazla.

Ne yazık ki Karayolları Trafik Kanunda;

 • Fotoğraf
 • Video
 • Ses kaydı
 • Herhangi bir döküman

İle kanıt gösterme durumu yoktur. Tespit edilmesi yeterlidir. Aksini sizin kanıtlamanız gerekmektedir. Peki o zaman ne yapmak lazım?

Araç içi kameranız var ise şanslısınız en iyi ispat yöntemlerinden biridir. Çevredeki iş yerlerinde veya konutlarda güvenlik kamerası varsa da şanlısınız buralardan video kaydı talep edebilirsiniz.

Ancak her ceza maddesinin itiraz sebebi aynı değildir.

Burada itiraz ettiğiniz madde hangisi ise detaylı bilgileri bulabilirsiniz; ahmetmerkepci.com/trafik-cezalari/

Somut bir delil temin ettiğiniz kabul ediyorum bir sonraki aşamaya geçiyorum.

Trafik Cezasına İtiraz İçin Ceza Ödenmeli Mi?

En çok merak edilen diğer bir konu ise trafik cezasının ödenip, ödenmemesi durumu.

Bu tamamen göreceli bir kavram. Çünkü başvuru usulünde ödenmeli veya ödenmemeli şeklinde bir hüküm yok.

Cezayı ödeyip mi itiraz edeyim yoksa ödemeden mi itiraz edeyim? Şeklinde bana soracak olursanız ödeyip itiraz edin arkadaşlar. Peki ama neden?

%25 indirim hakkınızı kullanabilmeniz için tebliğ edildikten sonra 15 gün süreniz var. Burası önemli 15 gün hafta içi, hafta sonu, resmi tatil falan fark etmiyor ne olursa olsun on beş gündür.

Bu hükümde istisna yok yani kanunda itiraz davası açılması durumunda gerekçeli karar çıktıktan sonra tekrar on beş gün süre tanınır demiyor. Anlayacağınız dostlar indirim hakkınız bitiyor.

Ben olsam ne yapardım, her ne kadar haklıda olsam %100 iptal edileceğini bilsem de önce %25 indirimle öderdim başvuru dilekçemi de bu yönde hazırlayıp “cezanın iptalini ve dilekçemin eki’nde sunmuş olduğum ödeme yaptığıma dair dekontta belirtilen ücretin tarafıma iadesinin yapılmasını” şeklinde başvuru yapardım.

Dava olumlu sonuçlandığı takdirde ödediğiniz tutar size geri ödenecektir.

Ceza iptal olmazsa indirim hakkınızı kaybetmemiş olursunuz.

Elbette ki bu benim fikrim isterseniz ödeme yapmadan dilekçe yazabilirsiniz. Başvurunuzu bu yönde yapabilirsiniz.

Ceza size tebliğ edilmemiş dahi olsa E-devlet üzerinden %25 indirimle ve taksitle nasıl ödeme yapılır yazımı okumanızı tavsiye ederim. ahmetmerkepci.com/beyanla-trafik-cezasi-odeme/

Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları Ne Kadar?

Yazımın başında da belirttiğim gibi size, trafik cezasına itiraz için nasıl ücretsiz dava açılır bundan bahsedeceğim. Bu konuda çok fazla yanlış bilgi var. Ne yazık ki toplum olarak dava denilince tedirgin oluyoruz veya avukat olmadan bu işlemler yapılamaz gibi yanılgılara giriyoruz.

Aklımıza ilk gelen soru Dava Ücreti Ne Kadar?. Dostlar hakkınızı aramanız için illa avukat olmaya veya ücret karşılığında vekalet verip bir avukatla anlaşmanıza gerek yok!

Çünkü Sulh Ceza Hakimliklerinde dava açmak yani trafik cezasına itiraz etmek ücretsizdir!

Dostlar şaşırdınız değil mi? Dava denilince korkmaya, tedirgin olmaya bir dünya para gidecek kaygısına kapılmaya gerek yok!

Ancak davayı kaybederseniz bir miktar ücret ödemeniz gerekecek. Başvurunuzu mahkeme kabul etmedi diyelim gerekçeli karar çıktıktan sonra size tebliğ edilir. Bu tebligat gideri sizden alınır bir nevi pul parası. Yaklaşık 30-40 lira gibi bir rakam.

Bugüne kadar hiç karşılaşmadım ama sonuçta siz il emniyet müdürlüğü personelinin vermiş olduğu kararı yargıya taşıyorsunuz ve kurumdan savunma isteniyor.

Eğer ki kurum barodan avukat talep ederse, vekille temsil edilirse karşı vekalet ücreti çıkar. Dediğim gibi bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadım.

Artık yeter yazalım şu dilekçeyi açalım şu davayı dediğinizi duyar gibiyim 🙂

Arkadaşlar hakkımızın ve savunacağımız konunun ne olduğunu, işleyişin nasıl olduğunu bilmeden kafamıza göre hareket edemeyiz. Daha fazla sizi yormadan hemen dilekçe ve başvuru işlemlerini de anlatıp bitiriyorum.

Trafik Cezasına İtiraz Etmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • İtirazınızı belirten başvurusu dilekçesi
 • Trafik idari para cezası karar tutanağı
 • Tebligat tutanağı (ceza araç plakasına yazıldıysa)
 • Kimlik ve ehliyet fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Haklılığınızı gösteren fotoğraf, video gibi ek dökümanlar

Gerekli evrakları tamamladıktan sonra Sulh Ceza Hakimliğine başvurabilirsiniz. Peki hangi Sulh Ceza Hakimliğine?

İdari para cezasının tanzim edildiği ilin sulh ceza hakimliklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak arabanızla x şehrine tatile gittiniz bir süre sonra evinize ceza tebligatı geldi, itiraz için kalkıp x şehrine gitmenize gerek yoktur.

Bulunduğunuz ildeki adliyede muhabere yoluyla, bir nevi resmi kurum içi yazışma yöntemiyle başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Unutmayın ki haklılığınızı gösteren fotoğraf ve video gibi dokümanlar davanızın olumlu sonuçlanmasında size yardımcı olacaktır.

Hiç bir şekilde somut delil bulamadınız ve itiraz dilekçesi hazırladınız başvuru yapılamaz mı?

Başvuru yapabilirsiniz ancak sonucu değiştiremezsiniz.

Şunu unutmayın ki davanın reddine karar verildiği takdirde yargılama masrafları size kalacaktır.

Dilekçe Örneği

Dilekçe örneği konusuna gelecek olursak matbu dilekçe olmaz arkadaşlar. Her detay kendi içinde değerlendirilir. Eğer ısrarla matbu bir dilekçe istiyorsanız.

 • Trafik cezası tutanağının seri ve sıra numarası,
 • Tarihini
 • Adınızı ve soyadınızı
 • Ve gerekli evrakları

Bir araya getirerek özetle “tutanakta belirtilen ihlali yapmadım iptal edilmesini istiyorum” şeklinde başvuru yapabilirsiniz.

Elbette böyle bir dilekçe yeterli değil!

Her ne kadar avukat olmaya gerek yok desem de bu süreci doğru bir şekilde yönetmeniz gerekmektedir. Haklıyken haksız duruma düşmemek için, sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazarak sorabilirsiniz.

Son olarak arkadaşlar, trafik cezası itiraz telefon numarası bulunmamaktadır. Bu tarz paylaşım yapan kişi veya kişilere itibar etmeyin. İtiraz işlemleri sadece Sulh Ceza Hakimliklerine yapılmaktadır.

Son olarak trafik cezası itiraz dilekçesinde yazılacak bilgilerin hatalı olmaması için cezayı online olarak sorgulayın ve bilgileri teyit edin arkadaşlar.

E-devletten trafik cezası nasıl sorgulanır ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-sorgulama/ Sizler için ekran resimleriyle anlattım.

Ayrıca emsal kararları ve başvurularımızda ki gerekçeli kararları sosyal medya hesabımdan paylaşmaktayım takip edebilirsiniz. Kazasız günler dilerim.

4.7 709 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Daha Fazla Göster

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda ücretsiz danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.7 709 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
2364 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mustafa Kurt
Mustafa Kurt
4 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Örnek bir dilekçe yollar mısınız?

erşah
erşah
4 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet Bey merhaba uygulama çevirme olmadan araç hareket halinde degilken dün ehliyetime el konuldu alkolmetreyede üflemedim hastanede kan testi yaptilar alkol cikti ama ben arac hareket halinde degil üflemem diyerekten ehliyetim alindi dava açsam hukuksal boyutu ne olur ?

Süleyman
Süleyman
4 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Bilgilendirme için güzel bir yazı olmuş Ahmet Bey. 78 le bize de yazdılar. Dilekçe lazım olacak size zahmet🖐️

MESUT
MESUT
4 gün önce
Yazıya Puanım :
     

SELAMÜN ALEYKÜM BANA FAHRİ MÜFETTİŞ YAZMIŞ İŞ ÇIKIŞI YAZDIĞI YER O SAAT VE CUMA GÜNÜ ADIM ADIM TRAFİK OLUYOR BENİM BÖYLE BİRŞEY YAPMA İMKANIM YOK VE YAPMAMDA 30 YILLIK EHLİYETİMDE BELKİ 1 VEYA 2 CEZA YEDİM SON ON YILDIR HİÇ YEMEDİM NASIL BİRDİÇE YAZABİLİRİM

HAKAN hendek
HAKAN hendek
4 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Selamlar istanbul e5 yanyol Torium avm önünde 50 metre mesafede 3.sserit var ben yeni öğrendim emniyet seridi diye yazıyor ceza makbuzunda yalnız ne ilerisi ne gerisi var hepsi 50 60 metre mesafelik kaza arıza dışında emniyet şeridini kullanmak diye fahri denetim 1228 lira ceza yazmış itiraz etsem sonuç ne olur yada ne diye itiraz edeyim kamera yada foto yok makbuzda

Vedat kavgacı
Vedat kavgacı
5 gün önce
Yazıya Puanım :
     

selam Kulladığım araç şirket aracıdır. Fahri trafik müfettişi bana 47/1c den ceza yazmış ama ben kural ihlali asla yapmam. Bahsi geçen yerde zaten trafik lambaları var ve her sabah o yolu kullanırım ve hata asla yapmam bu konuda bana bir itiraz dilekçesi yollarmısınız.

Ayşenur Çorluluoglu
Ayşenur Çorluluoglu
5 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Mrb Haziran 23 te ters yön şerit ihlali cezası kesilmiş ancak 28 temmuzda tebelli edilmiş görünüyor bu durumda itiraz dilekçesi yazıp göndersem olurmu

Ayşenur Çorluluoglu
Ayşenur Çorluluoglu
Yanıtla  Ayşenur Çorluluoglu
3 gün önce

Ahmet bey ters yöne şerit ihlal cezasi kesildiği ve tebliğ tarihi arasında 1ay var yani erken ödeme indirimi hakkından faydalandirmadilar bu durumu ve detaylı kamera görüntüsünü cimere yazdım uyaptan da ceza iptali dilekçesi yazmalimiyim

Abdullah
Abdullah
5 gün önce
Yazıya Puanım :
     

46 2-c maddesinden kamera ile ceza kesilmiş. Serit ihlali deniyor ama benim alt geçide girmeden sol seride geçmem gerekiyordu. bunu sağ şeritte bekleyerek akan trafikte yapamamki. Sizden ricam aşagıdaki e posta adresime itiraz deilekçesi gönderirseniz memnun olurum.

Rıfat günay
Rıfat günay
5 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Mrb Ahmet bey 11 Ekim günü, e devlette gördüm 78/ 1b diye bir ceza yazılmış bursa Ankara yolu kenarda motorlu polisin yanından motorsiklet ile geçtim kaskım da takılı olmasına rağmen ceza kesilmiş nasıl bir itirazda bulunmam gerekir ???henüz ceza gelmedi ??

kısmet erkan
kısmet erkan
6 gün önce
Yazıya Puanım :
     

trafik ceza işlemine itiraz edeceğim

Anıl Keser
Anıl Keser
6 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Hocam merhabalar,
Aracımız 46/2-F ten ceza yedi. Araç içi kameralar var ancak kamera kayıtları aylık depolanıyor. Bununla birlikte cezamız bize tebliğ edilmedi. Biz resmi kurumun taşıma işi yapmaktayız ve her ay başı borçlarımızı sorgulayıp ona göre ödemelerimizi almaktayız. Haziran 2020’de ceza kesilmiş. Ağustos 2020 ayında tebliğ edilmiş görünüyor ancak bizim Ekim ayında haberimiz oldu. Bu konuda tebliğ tarihinden dolayı itirazda bulunabilir miyim?

Nihat
Nihat
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Bir dilekçe örneği alabilir miyim.

Etem Arslan
Etem Arslan
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Merhabalar.
Geçmediğim yoldan aracım ve ben evimde iken radar cezası geldi. Cezaya itiraz dilekçesinde ihtiyacım var

Hasan Göçer
Hasan Göçer
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Selamın aleyküm dün arkadaşım ile motorla seyahat halindeyken çevirmeye girdik motoru arkadaşım kullanıyordu motor benim ve ehliyetim var ama arkadaşımın olmadığı için ve o kullandığı için ikimizede ayak üstü 36/3a cezai işlem uygulandı bu itiraz dilekçesi rica edebilir miyim banada ehliyetsizlikten ceza yazmış 2.400 kusur bu durumda ne yapabilirim Ahmet bey ?

emirhan
emirhan
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba, acil olarak destek talep ediyorumm aynı muhitte tarafıma genel hizmet polisi tarafından 3 defa ceza kesildi üstelik bu cezalar da ben o bolgede degıldım ılkıne mahkemede ıtırazda bulundum ancak kabul gormedı . 3 defa aynı yerde ceza geldı yıne ben o saate evımdeydım araCIMDA sitenini içinde park halindeydi .ancak sımdı ititraz için hazırlanıyorum ama 2 haftalık karantina altındayım bu nedenle kamera kayıtlarıını şuan için temin edemiyorum . dilekçeme bu durumu belirtsem ve mahkeme site güvenilğinden isterse talep edebilir desem uygun olurmu bır baska hususta cezayı yazan posının kım oldugundan ve bilerek tarafıma yazıldıgından dair güçlü şüphelerim vardır bu udurumnu… Devamını Oku »

Emirhan
Emirhan
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
7 gün önce

Peki karantinada olmam sebebiyle itiraz sürecimin geçmesi kaynaklı sonradan itiraz yapılabilir mi

Mehmet
Mehmet
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Ahmet bey iyi günler
Zabıta aracını geri geri manevra yaparken aracıma çarptı ve aramızda halledelim dedi , bende resmî araç olduğu için cebinden karşılanmasın ,bende resmî araç kullanıyorum aracın sigortası karşılar hemde başın ağrımaz diyerek jandarma trafik ekinini çağırdım , kontrol sonucu bende 1,13 promil alkol çıktı önceki gece içtiğim için alkollü olacağımı düşünmedim ve prosedür gereği üfletiyorlar sandım tüm iyi niyeti gösterip mağdur oldum ehliyetim alındı ceza kesildi , ve Zabıta aracı bana çarptığında seyir halinde değildim sağda yanaşmış duruyordum itiraz için hukuksal olarak haklarım tam olarak nelerdir iyi günler .

Mehmet
Mehmet
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
7 gün önce

Şöyle yazıyor ,geri manevra Yaparken
Arkasında bulunan mehmet … yönetimindeki …. plakalı araca çarpmıştır
Ben arkasında sağda yanaşmış duruyordum , seyir halinde değildim kesinlikle trafik ekipleri direksiyonda sen olduğun için geri dönüşü yok dedi

En son 7 gün önce tarafından Mehmet düzenlendi
Yusuf
Yusuf
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

s.a 3 gun once basima talihsiz bi olay geldi arkadaslarimla beraber gunu birlik tatil donusunde alkolsuz soforle beraber arkadasimin evin onune geldik arkadan trafik polisini gordugumuz halde arkadasm evden sarz aletini almak uzere direksiyondan indi aprtmanin kapisina gelmeden ben direkaiyona gectim dusmus olan telefonumu aramak icin o sira arkamazda bi araba ve arkasinda trafik polisi vardi arabasindan inerek silahini cekerrk ustume dogru kacma diyerek kosturdu bende niye kacayim sofor ben degilim dedm ben anlamam direksiyonda sen varsn dedi bende araci kullanmiyorum die soledm o sira arkadasm apartman kapisindan geri dondu araci kendisinin kullandigini soledi ama trafik polisi arabayi sen kullanysun… Devamını Oku »

Yusuf
Yusuf
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
7 gün önce

Cadde uzerindeki kamelari istedim.kimse polisle ters dusmek ismedigi icin vermiyolar bunu dile getirip mobese kamera kayitlarinin incelenmesini istesem incelenir mi veya nasil bir yol izlemem gerekir

En son 7 gün önce tarafından Yusuf düzenlendi
erman
erman
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

merhaba Ahmet bey, 22.09.2020 saat :17:24 ve yine aynı tarihte saat :17:39 da seyir halinde araç icerisinde telefonla konusmadan dolayı iki farklı yerde fahri trafik müfettişleri tarafından şirket aracımıza ceza kesilmiştir.Belirtilen ilk mesafe ile ikinci mesafe arası toplam iki dakika sürmektedir.Emsal kararlar da fahir trafik müfettişlerinin ellerinde görüntü olmadan ceza kesemeyecekleri , kesilen cezaların da iptal edildiği kararlar mevcuttur.

sizden itiraz dilekçe örneği ve yol göstermeniz konusunda yardımınızı rica ederim.
kolay gelsin.

erman
erman
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
6 gün önce

https://gercekfethiye.com/fethiye-de-emsal-niteliginde-karar/30355/

internette bu şekilde karar buldum,sayfanın altında karar görüntüsü mevcuttur.
umarım yardımcı olur

Nihat
Nihat
7 gün önce
Yazıya Puanım :
     

Ankara Mithatpaşa köprüsünün altında yaya geçidi var..ve toplum polisi 24 saat girev yapıyor..ayrıca her zaman olmasa bile çoğunlukla trafik polisleri de bulunuyor..yaya geçidinde durmamis güya..fahri müfettiş ceza yazmış..600tl..okadar polis var yazmiyor..fahri müfettiş yazıyor..buna nasıl itiraz edebiliriz..kamera kaydını almamız gerekiyor acaba

Nihat
Nihat
Yanıtla  Ahmet MERKEPÇİ
7 gün önce

Tesekkur ederim..dilekçe örneği gönderirseniz çok sevinirim

Uğur Ayhan
Uğur Ayhan
8 gün önce
Yazıya Puanım :
     

İyi günler 04.10.2020 tarihinde telefonla konuşmaktan ceza gelmiş ama ben o gün tutanakta belirtilen güzergahtan hiç geçmedim direk E-5 gidip geldim saat 14 te evdeydim evim Pendik te ve 17-45 te ceza yazılmış Dilovası içinde bir cadde resim yok gelirken yakıt dahi aldım fiş var ancak araç babamın üzerine babam memlekette ne yapmam gerekiyor teşekkürler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu