Trafik Cezaları
Trend

Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi İndir

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen kural ve kaidelerin ihlali sonucu düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanağına trafik cezası denir.

Yazımı okumaya başlamadan önce size güzel bir haberim var, bu yazımda trafik cezasına itiraz için ücretsiz dava nasıl açılır bundan bahsedeceğim 🙂

Eğer isterseniz aşağıda bulunan örnek itiraz dilekçesini hemen indirebilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları, yazımın sonunda bulunan soru sor bölümünden sorabilirsiniz.

Polis, Jandarma gibi kolluk kuvvetlerinin yanı sıra FTM (Fahri Trafik Müfettişleri) gibi özel yetkili kişilerin tespit yetkileri doğrultusunda bu işlem uygulanır.

Nasıl gündelik hayatımızda, iş hayatımızda bizler sehven (istemeyerek, farkında olmadan) hata yapabiliyorsak, bu görevlilerde hata yapabilirler. Kısacası yanlışlıkla size trafik cezası yazılmış olabilir.

Eğer size bir trafik cezası gelirse, haksız veya yanlış yazıldığını düşünüyorsanız tek yapabileceğiniz şey dilekçenizi hazırlayıp itiraz etmek olacaktır..

Evet dostlar bu yazımda sizlere, itiraz dilekçesi nasıl yazılır, trafik cezasına nasıl itiraz edilir, nereye başvurmak gerekir, başvururken neler gereklidir, dava ücreti ne kadar, avukat tutmaya gerek var mı gibi en çok merak edilen soruların cevabını yazdığım bir rehber hazırladım.

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

Yaya, yolcu veya sürücü olarak her ne kadar farkında olmadan veya istemeden de olsa hata yapabileceğimiz gibi bu cezaları bizlere uygulayanlar da hata yapabilir. Bu hataları düzeltmek içinse izlemeniz gereken yol haritasını anlatacağım.

Trafik cezasına itirazınızı gerçekleştirebilmek için öncelikle idari para cezasının yani trafik cezasının tebliğ edilmiş olması gerekiyor. On beş gün içerisinde başvuru hakkınız var.

Ceza size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz indirimli olarak ödeyebilirsiniz.

%25 indirimli, kredi kartı ve taksitle ödeme gibi imkan sunan yeni ödeme yöntemleri için ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-odeme-yontemleri/ yazımı okuyabilirsiniz.

Öncelikle sizin itiraz ettiğiniz konu nedir bunu bilmeniz gerekir.

 • Usulen itiraz
 • Esasen itiraz

Usulen İtiraz Yöntemleri

Usulen itiraz, geçmiş dönemlerde ceza makbuzu görevliler tarafından elle doldurulurdu ve makbuz üzerinde bilgiler hatalı veya eksik olabiliyordu. Bu tarz hatalar usulen bozma gerekçesi sayılmaktadır.

Yani esas olarak siz bir kural ihlali yapmış olabilirsiniz ama makbuzun hatalı veya eksik doldurulması iptal gerekçesidir.

Usul, esastan önce gelir.

Ahmet MERKEPÇİ

Günümüz teknolojisi sayesinde artık işlemlerin bir çoğu tabletler üzerinden yapılmakta usulen hatalar yok denecek kadar az.

Aklınızda bulunsun siz aracınızı hatalı olarak park etmiş olsanız görevliler gelip fotoğrafını çekip ceza yazabilir ama o makbuz doğru bir şekilde doldurulmamış ise her ne kadar fiilen kural ihlali yaptığınız sabitte olsa ceza iptal olur!

Esasen İtiraz Yöntemleri

Esasen itiraz, adında da anlaşılacağı üzere asıl sebepdir. Yani hakkınızda düzenlenen trafik cezasındaki madde de belirtilen davranışı yapmamışsanız ve bunu kanıtlayabiliyorsanız cezanız iptal olur.

Kanıtlayabiliyorsanız dedim çünkü son dönemde bir çok ilde başvuruda bulunduk, mobesse kameraları, EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kayıtları gibi somut delil sayılabilecek, haklılığımızı gösterecek belge ve bilgilerin incelenmesi talebimiz genelde incelenmiyor veya temin edilemiyor!

Bu sebeple biz kendi haklılığımızı kanıtlamamız gerekiyor çünkü;

Aksi kanıtlanana kadar mevcut tutanak geçerlidir.

Sulh ceza hakimlikleri

Şeklindeki kararlar gün geçtikçe artmaktadır. Genelde sizlerden gelen maillerde ve telefonlarda, “Benim kural ihlali yaptığımı onlar kanıtlasınlar” veya “Fotoğrafı gelmedi cezam iptal olur mu” soruları bir hayli fazla.

Ne yazık ki Karayolları Trafik Kanunda;

 • Fotoğraf
 • Video
 • Ses kaydı
 • Herhangi bir döküman

İle kanıt gösterme durumu yoktur. Tespit edilmesi yeterlidir. Aksini sizin kanıtlamanız gerekmektedir. Peki o zaman ne yapmak lazım?

Araç içi kameranız var ise şanslısınız en iyi ispat yöntemlerinden biridir. Çevredeki iş yerlerinde veya konutlarda güvenlik kamerası varsa da şanlısınız buralardan video kaydı talep edebilirsiniz.

Ancak her ceza maddesinin itiraz sebebi aynı değildir.

Burada itiraz ettiğiniz madde hangisi ise detaylı bilgileri bulabilirsiniz; ahmetmerkepci.com/trafik-cezalari/

Somut bir delil temin ettiğiniz kabul ediyorum bir sonraki aşamaya geçiyorum.

Trafik Cezasına İtiraz İçin Ceza Ödenmeli Mi?

En çok merak edilen diğer bir konu ise trafik cezasının ödenip, ödenmemesi durumu.

Bu tamamen göreceli bir kavram. Çünkü başvuru usulünde ödenmeli veya ödenmemeli şeklinde bir hüküm yok.

Cezayı ödeyip mi itiraz edeyim yoksa ödemeden mi itiraz edeyim? Şeklinde bana soracak olursanız ödeyip itiraz edin arkadaşlar. Peki ama neden?

%25 indirim hakkınızı kullanabilmeniz için tebliğ edildikten sonra 15 gün süreniz var. Burası önemli 15 gün hafta içi, hafta sonu, resmi tatil falan fark etmiyor ne olursa olsun on beş gündür.

Bu hükümde istisna yok yani kanunda itiraz davası açılması durumunda gerekçeli karar çıktıktan sonra tekrar on beş gün süre tanınır demiyor. Anlayacağınız dostlar indirim hakkınız bitiyor.

Ben olsam ne yapardım, her ne kadar haklıda olsam %100 iptal edileceğini bilsem de önce %25 indirimle öderdim başvuru dilekçemi de bu yönde hazırlayıp “cezanın iptalini ve dilekçemin eki’nde sunmuş olduğum ödeme yaptığıma dair dekontta belirtilen ücretin tarafıma iadesinin yapılmasını” şeklinde başvuru yapardım.

Dava olumlu sonuçlandığı takdirde ödediğiniz tutar size geri ödenecektir.

Ceza iptal olmazsa indirim hakkınızı kaybetmemiş olursunuz.

Elbette ki bu benim fikrim isterseniz ödeme yapmadan dilekçe yazabilirsiniz. Başvurunuzu bu yönde yapabilirsiniz.

Ceza size tebliğ edilmemiş dahi olsa E-devlet üzerinden %25 indirimle ve taksitle nasıl ödeme yapılır yazımı okumanızı tavsiye ederim. ahmetmerkepci.com/beyanla-trafik-cezasi-odeme/

Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları Ne Kadar?

Yazımın başında da belirttiğim gibi size, trafik cezasına itiraz için nasıl ücretsiz dava açılır bundan bahsedeceğim. Bu konuda çok fazla yanlış bilgi var. Ne yazık ki toplum olarak dava denilince tedirgin oluyoruz veya avukat olmadan bu işlemler yapılamaz gibi yanılgılara giriyoruz.

Aklımıza ilk gelen soru Dava Ücreti Ne Kadar?. Dostlar hakkınızı aramanız için illa avukat olmaya veya ücret karşılığında vekalet verip bir avukatla anlaşmanıza gerek yok!

Çünkü Sulh Ceza Hakimliklerinde dava açmak yani trafik cezasına itiraz etmek ücretsizdir!

Dostlar şaşırdınız değil mi? Dava denilince korkmaya, tedirgin olmaya bir dünya para gidecek kaygısına kapılmaya gerek yok!

Ancak davayı kaybederseniz bir miktar ücret ödemeniz gerekecek. Başvurunuzu mahkeme kabul etmedi diyelim gerekçeli karar çıktıktan sonra size tebliğ edilir. Bu tebligat gideri sizden alınır bir nevi pul parası. Yaklaşık 30-40 lira gibi bir rakam.

Bugüne kadar hiç karşılaşmadım ama sonuçta siz il emniyet müdürlüğü personelinin vermiş olduğu kararı yargıya taşıyorsunuz ve kurumdan savunma isteniyor.

Eğer ki kurum barodan avukat talep ederse, vekille temsil edilirse karşı vekalet ücreti çıkar. Dediğim gibi bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadım.

Artık yeter yazalım şu dilekçeyi açalım şu davayı dediğinizi duyar gibiyim 🙂

Arkadaşlar hakkımızın ve savunacağımız konunun ne olduğunu, işleyişin nasıl olduğunu bilmeden kafamıza göre hareket edemeyiz. Daha fazla sizi yormadan hemen dilekçe ve başvuru işlemlerini de anlatıp bitiriyorum.

Trafik Cezasına İtiraz Etmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • İtirazınızı belirten başvurusu dilekçesi
 • Trafik idari para cezası karar tutanağı
 • Tebligat tutanağı (ceza araç plakasına yazıldıysa)
 • Kimlik ve ehliyet fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Haklılığınızı gösteren fotoğraf, video gibi ek dökümanlar

Gerekli evrakları tamamladıktan sonra Sulh Ceza Hakimliğine başvurabilirsiniz. Peki hangi Sulh Ceza Hakimliğine?

İdari para cezasının tanzim edildiği ilin sulh ceza hakimliklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak arabanızla x şehrine tatile gittiniz bir süre sonra evinize ceza tebligatı geldi, itiraz için kalkıp x şehrine gitmenize gerek yoktur.

Bulunduğunuz ildeki adliyede muhabere yoluyla, bir nevi resmi kurum içi yazışma yöntemiyle başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Unutmayın ki haklılığınızı gösteren fotoğraf ve video gibi dokümanlar davanızın olumlu sonuçlanmasında size yardımcı olacaktır.

Hiç bir şekilde somut delil bulamadınız ve itiraz dilekçesi hazırladınız başvuru yapılamaz mı?

Başvuru yapabilirsiniz ancak sonucu değiştiremezsiniz.

Şunu unutmayın ki davanın reddine karar verildiği takdirde yargılama masrafları size kalacaktır.

Dilekçe Örneği

Dilekçe örneği konusuna gelecek olursak matbu dilekçe olmaz arkadaşlar. Her detay kendi içinde değerlendirilir. Eğer ısrarla matbu bir dilekçe istiyorsanız.

 • Trafik cezası tutanağının seri ve sıra numarası,
 • Tarihini
 • Adınızı ve soyadınızı
 • Ve gerekli evrakları

Bir araya getirerek özetle “tutanakta belirtilen ihlali yapmadım iptal edilmesini istiyorum” şeklinde başvuru yapabilirsiniz.

Elbette böyle bir dilekçe yeterli değil!

Her ne kadar avukat olmaya gerek yok desem de bu süreci doğru bir şekilde yönetmeniz gerekmektedir. Haklıyken haksız duruma düşmemek için, sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazarak sorabilirsiniz.

Son olarak arkadaşlar, trafik cezası itiraz telefon numarası bulunmamaktadır. Bu tarz paylaşım yapan kişi veya kişilere itibar etmeyin. İtiraz işlemleri sadece Sulh Ceza Hakimliklerine yapılmaktadır.

Son olarak trafik cezası itiraz dilekçesinde yazılacak bilgilerin hatalı olmaması için cezayı online olarak sorgulayın ve bilgileri teyit edin arkadaşlar.

E-devletten trafik cezası nasıl sorgulanır ahmetmerkepci.com/trafik-cezasi-sorgulama/ Sizler için ekran resimleriyle anlattım.

Ayrıca emsal kararları ve başvurularımızda ki gerekçeli kararları sosyal medya hesabımdan paylaşmaktayım takip edebilirsiniz. Kazasız günler dilerim.

4.8 1476 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?

Ahmet MERKEPÇİ

Trafik güvenliği üzerine akademik çalışmalar yapan, trafik kazaları, cezaları ve sigorta hukukunda danışmanlık sağlayan dünyalar güzeli Asel'in babası.
4.8 1476 Oy Verildi
Yazımı değerlendirir misin?
Cevabın mail adresine gelmesini ister misin?
Bildir
guest
4.3K Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Emre
Emre

Tekrar merhaba,

Rica etsem 32/3 maddesi için örnek bir itiraz dilekçesi ve bildiğiniz bir emsal karar var ise paylaşırsanız mutlu olurum, yardımınız için teşekkürler.

Emre
Emre

Merhaba, Bilgilendirici içerikleriniz için öncelikle teşekkürler. Motosikletim ile seyir halindeyken polis seyir halindeki tüm motorları çevirmeye sokarak hepimize 32/3 maddesinden ceza yazdı. Üç ay önce de başka bir karakol önünde çevirmeye girdiğimde kamera ile kayıt altına alarak(memurun kendi telefonu ile) egzos kaydımı gönderdiler ve sorun olmadan devam edebileceğimi söylediler. Aracım daha önce aynı egzos ile muayeneden geçmişti, tekrar Tüvtürk’e giderek araç tespit raporu aldım ve aracın menini geçtiğmiz cuma günü kaldırdım. Tüvtürk ve trafik kanunları arasındaki boşluklardan dolayı magdur olabiliyoruz üstelik herhangi bir ölçüm aleti olmadan kafalarına göre ceza yazmaktalar. Bir memurun sorun görmediği yerde başka bir memur ceza yazabiliyor.… Devamını Oku »

baki
baki

hocam merhaba kırmızı ışıkta geçtiğime dair ceza geldi cezayı yazan fahri trafik müfettişi . Hiçbir belgesi yok ve ceza yeri olarak tam yer belirtmemiş bulvar olarak belirtmiş ama neresi tam o bile belli değil herhangi bir kanıtım yok o cadde de 5 kırmızı ışık var ama hiçbirinde kamera yok itiraz edersem sonuç alır mıyım?

Erdem Yalçın
Erdem Yalçın

Merhaba
kırmızı ışıkta geçtiğime dair bir ceza geldi 4-5 gün önce. Belirtilen saatlerde o yoldan geçtim ancak yanımdaki arkadaşımda bende herhangi bir kırmızı ışıkta geçtiğimizi hatırlamıyoruz. trafik şubeden görüntü var mı diye giderek sordum. görüntü yok trafik polisi ceza kesmiş dediler. itiraz edersem sonuç alır mıyım? bir de itirazın olumsuz sonuçlanırsa mahkeme masrafı ödemem gerekir mi?

kerem
kerem

Ahmet bey merhabalar öncelikle şimdiden teşekkür ediyorum çalışmalarınıza ve ilginize .Fazla vaktinizi almadan kısa bir sorum olucaktı.64/1-B1 gereksiz yere sis farı kullanamı maddesinden trafik idari para cezası gelmiş fakat ben sis farı kullanmadım yani uzun süredirde kullanmıyorum eminim fakat yeni araç viraj ayınlatma sistemleri olduğu için acaba kameradan sis farı olarak mı gözüktü diye düşünüyorum cezanın yanında herhangı bır fotoğrafda tebliğ edilmedi.Ben bu cezaya itiraz etmeyi düşünüyorum lakin emnıyetın fotoğraf beyan etme gibi delillendirme gibi bi sorumluluğu var mı? Yoksa olayı o tarihte o saatte bizim mi delillendirip sunmamız gerekir itiraza ?

Yavuz POLAT
Yavuz POLAT

Merhaba Ahmet Bey; İnsanlara yardımcı olmak maksadıyla hazırlamış olduğunuz makaleniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Benim başımdan geçen hadisede şu şekilde. Dün e-devlet üzerinden rutin vatandaşlık kontrollerimi yapıyorken aracımın plakasına ceza kesildiğini gördüm. Ben İzmirde ikamet ediyorum fakat ceza Konya ili Selçuklu ilçesinde park ihlalinden kesilmiş. Fakat ben bırakın o tarih ve saatte aracımla orada olmayı 5 sene evvel Konya’ya gitmiştim. Demek ki arabamın canı sıkılmış hali hazırda bizde evde bir kaç gün coronavirüsten dolayı karantinadayken bi Konya’ya gidip imana geleyim demiş. İşin latifesi bir yana böyle bir durum başıma geldi. Ceza tutarı düşük bir tutar 130 lira civarında. Bu durum… Devamını Oku »

Osman TRKY
Osman TRKY

Merhabalar Ahmet Bey, Öncelikle burada sıkılmadan herkese tek tek cevap verdiğiniz için teşekkür ederiz. 47/1-A dan 288 TL ceza yedim. Araç benim değil çalışmakta olduğum bir ticari servis aracı ” S ” plakalı. Ancak olayı kısaca özet geçmek isterim. Her gün 3-4 defa geçmekte olduğum yolda geçerken çift şeritli yolda, ben sağ şeritten gidiyordum. Sol şeritte cepte duran polis memurları plakayı anons etmiş ancak duymadım, ilerledim. Arkamdan gelip önümü kestiler. Ve neden kaçtığımı sordular ve ben kaçmadığımı dile getirdim. Evraklarımın tam olduğunu kaçacak bir durum olmadığını şöför olarakda sicilimin temiz olduğu ilettim. Ancak tabi arkamdan geldikleri içim memurlarımız biraz sinirlenmişler… Devamını Oku »

İsmail Avcı
İsmail Avcı

Merhaba Ahmet Bey
Ben Hatay da yaşıyorum.Benim araç plakama hiç gitmediğim Diyarbakır’da 46/2-g ihlalinden ceza tutanağı yazılmış nasıl itiraz edebilirim

Emrah
Emrah

Merhaba size bir sorum olacaktı radarda ceza aldım radar hastanenin yakınındaydı 80 ile girmişim bende 10 aylık bebeğimi acile götürüyordum ateşlenmişti çok kötüydü itiraz etsem kabul görürmü teşekkürler..

Hasan
Hasan

Dilekçe gönderseniz memmun olurum.

ÖNDER
ÖNDER

itiraz dilekçesi istiyorum

Bengisu
Bengisu

Merhaba Ahmet Bey, bana da 05 Mart 2020 tarihinde saat 17.20’de 73/c maddesinden telefonla konuştuğum gerekçesiyle ceza yazılmış ancak görüşme kayıtlarıma baktığımda en son görüşmem trafiğe çıkmadan saat 17.11’de ve yalnızca 25 saniye.
Ben GSM operatöründen görüşme ayrıntılarımı ekleyerek itiraz etmek istiyorum. Ayrıca yanımda şahit olarak iş arkadaşım da vardı telefon görüşmesi yapmadığıma dair şahitlik yapabileceğini belirtiyor. Sizce sonuç alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

havana çetinkaya
havana çetinkaya

ahmet bey bu arada insanlara bu kadar yardımcı olmanız çok güzel bişey sizi gerçekten kutluyorum. bu arada size yazdığım yazıda böyle bir davanın balıkesirde kazanılmış olduğunu söylemiştim. farzedelim ki cam filmi taktırmak kurallara aykırı peki bu kazanan nasıl kazanmış bu davayı.

Dilaver Demircan
Dilaver Demircan

Ahmet Bey merhabalar, 07/03/2020 tarihinde dikmen caddesi üzerinde restorantdan bir paket almak için restırant paket servis aracının park ettiği girişin önüne aracımı park ettim dörtlülerimi de yaktım . Yan binanın garaj girişini de mümkün olduğunca kapatmamaya çalıştım keza araç girişi ve çıkışıda rahatlıkla yapılabiliyordu. Ben restorantta girdiğimde yan bina garajına giriş yapan bir araç sahbini benim aracım yanında fotoğraf çekerken gördüm. ne olduğunu sorduğumda garaj girişini kapatmışsın cezayı ödede aklın başına gelsin, daha sana neler yapacağım gibi hakaret dolu bir uslüple konuşmaya başladı. Fahri müfettiş olduğunu öğrendiğimiz şahıs la birlikte aynı noktadan içeriye giren araçların yaya kaldırımı üstüne park ettiğini… Devamını Oku »

Muharrem GÖKKAYA
Muharrem GÖKKAYA

74/b maddesinden plakama ceza geldi ben bu yerdeki yaya geçidinde bir olumsuzluk yaşamadım buna itiraz etmek istiyorum vap üzerinden ceza tutanağını atsam bana itiraz dilekçesi gönderebilirmisiniz tutanakta herhangi bir kanıt yok foto vs.sanırım fahri müfettiş yazmış trafik şubeden üstü kapalı bir bilgi aldım 600 tl büyük para benim için lütfen

Burak
Burak

Aynı gün içinde 2 ayrı trafik polisi tarafından aynı yerde hatalı parktan ceza yedim.Aracımı yerinden hiç oynatmamıştım cezalar eve gelince farkettim.Mahkemeye başvursam cezalardan 1 i iptal olur mu ?

Tolga
Tolga

merhabalar 13.02.2020 tarihinde aracımla ilerlerken Ankara Emniyet Müdürlüğünün önünde çevirmeye girdim. güzel giden bi sohbet sonrası küçük bi ceza yazıp göndericez dedikten sonra ruhsatı bana 2 kere verip sonra ben sana ruhsatı neden verdim. zaten gerekeni de yapmamışsın söylemi ile karşılaştım. ne olduğunu anladım fakat GEREKENİ YAPMADIM. daha sonra ceza evrağı dahil elime hiçbir belge vermeden kaç tl ceza kesildiğini bile bilmeden arabam parka çekildi. ve trafikten men edildi. araç parkına gittiğimde araca egsoz dan ceza kesildiğini 1228tl olduğunu öğrendim. Cezayı hemen ödeyip aracın meninin kaldırdım. egsozun olduğuna dair ne bir tespit nede gürültüsüne dair desibel ölçüm işlemi yapılmadan tarafıma… Devamını Oku »

FATMA
FATMA

Merhabalar Ahmet Bey,
26.02.2020 trh. Ankara. bahçelievler ,taşkent cad. evimin önünde aracıma saat:14:30 park cezası kesilmiş bu bildiri bana 2 mart 2020 trh elime ulaştı bu cezayı ödedim. lakin bir hafta sonra aynı tarih aynı yer aynı ceza ( sadece ceza saati farklı ) yani ilk ceza dan 2 saat sonra başka memur tarafından yeniden ceza tutulmuş bunun için ne yapabilirim… İtiraz hakkım yok mu… bu konuda nasıl bir yol takip etmeliyim…

Ferhat
Ferhat

Merhabalar, detaylı bir şekilde hazırladığınız bu yazınız için teşekkür ederim.
09.03.2020 tarihinde saat 08.17 de …………caddesinde, arabada cep telefonu ile konuştuğum için ceza yazılmış. Ancak ben bu saatte cezanın yazıldığı cadde de değilim cezaya ilişkin herhangi bir görüntü kaydı da yok, trafik polisi yazmış cezayı, bu duruma itirazda bulunacam ancak ben farklı bir caddede olduğumu ispat etmek zorundamıyım. Orada bulunan mağazalardan görüntü istemem gerekecek onlarda görüntü paylaşmayabilirler. Bu konuda nasıl bir yol takip etmeliyim.

Serhan Yılmaztürk
Serhan Yılmaztürk

Merhaba, Öncelikle bu kadar detaylı bir itiraz yolu göstermeniz, bir de herkesle tek tek ilgilenmeniz gerçekten taktiri hakediyor. Bugün trafikte seyir ederken trafik polisi tarafından durduruldum. Nedeni aracımdaki filmlermiş. Arkalar ve yanlarda koyu ancak ön camımda en açık olanında cam filmi bulunmakta. Gözümden rahatsız olduğumu ve gece ışıkların rahatsız etmemesi adına ön cama film yapmak zorunda kaldığımı söyledim. Polis memuru ‘ içeriyi göremiyorum ceza keseceğim’ dedi. Bundan önce de 5 6 kez durduruldum. Henüz memur yanıma gelmeden 4 camı da indirdim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Hatta 2 tanesi camlar biraz koyu haberin olsun dedi ancak ceza vs kimse işlem… Devamını Oku »

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu