0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından

Bugün tarafıma Emniyet Şeridi İhlalinden sebep 1.339 tl trafik cezası geldi.Ceza 10.03.2021 tarihinde Fahri Trafik Müfettişi tarafından kesilmiş.Bu cezeda Resim veya Kayıt bulunmamaktadır. Asla Emniyet Şeridini kullanmadığımı biliyorum.Bu cezaya nasıl itiraz edebilirim ?
İyi Çalışmalar Dilerim

(71.9k puan) tarafından
Cezanın hatalı yazıldığına dair kanıt sunarsanız cezanız iptal olur. Anlatmış olduğunuz durum cezanın hatalı yazıldığını kanıtlamamaktadır. Şifahi olarak söylem üzerine yapılan itirazlar olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Zira itiraz hakkınız var yine de itiraz edeceğim diyorsanız örnek itiraz dilekçesi mail adresinize gönderdim.
tarafından
Merhaba benntrafik ışıklarından 50 mt kadar önce dörtlü yanılı şekilde emniyet şeridinde duruyordum ışıklarda trafik polisi vardı herhalde beni seyir halinde sandı kendine doğru çağırdı araçla yaklaşınca resim cekti emniyet serit cezası yazıcının söyledi araçta hasta var seyir halinde değilim dememi bile dinleneden gitti itiraz edebilir miyim
(71.9k puan) tarafından
Emniyet şeridini sadece dörtlü yakarak kullanma hakkımız yok ne yazık ki. Öte yandan hastanız olması sebebiyle kullandığınızı belirtiyorsunuz ancak bu durumda net olarak ceza hatalı yazılmış demek doğru değil. Ceza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde, cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine itirazda bulunabilirsiniz.
tarafından
MERHABA HASTANEDE ÇALIŞIYORUM VE GEÇEN GÜN ACIL İŞE CAGRILDIM YASAKLI SAATTE YOGUN BİR TRAFİKTE GİTMEYE ÇALIŞIR İKEN BAZI DURUMLARDA EMNİYET ŞERİTİNİ KULLANMAK DURUMUNDA KALDIM 1400 TL CEZA GELMİŞ İTİRAZ EDEBILIRMIYIZ NE YAPMAM GEREK YOL GÖSTEREBILIRMISINIZ
(71.9k puan) tarafından
Ceza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde, cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine itirazda bulunabilirsiniz.  Cezanın hatalı yazıldığına dair kanıt sunarsanız cezanız iptal olur. Ancak sizin belirttiğiniz durum için ceza hatalı yazılmış demek pek mümkün değil.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Ceza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde, cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine itirazda bulunabilirsiniz. Trafik cezası tutanağında belirtilen ihlali yapmadım, demek yeterli olmuyor. Sulh ceza hakimliği, evet başvurucu bu ihlali yapmamış diyebilmesi için kanıt gerekiyor. Söylemle itirazlar yeterli değil ama yine de itiraz edeceğim dersen örnek trafik cezası itiraz dilekçesi gönderdim. 

Detaylı bilgi için; 46/2-f Trafik Cezası Nedir? Emniyet Şeridi Cezası 2021 (ahmetmerkepci.com) sayfamı ziyaret edebilirsiniz.
tarafından
Merhaba Ahmet Bey, 46/2-F cezası 12.03.2021'de kesilmiş. Tebligat evde olmadığım için muhtara gitmiş. Benim 3 ay sonra (08.06.2021) haberim oldu. 15 günlük itiraz sürem geçmiş. Ancak yinede sulh ceza hakimliğine itiraz etme hakkım var mı? Araç kameram olsaydı. Ceza kesilen mahalde, emniyet şeridine girmedigim görünseydi, delil kabul edilirmiydi. Teşekkürler.
(71.9k puan) tarafından
Hiç boşuna uğraşmayın ceza zaman aşımı.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
2 Haziran 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde umut tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
24 Ekim 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
9 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde orhan tarafından soruldu
...