0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından

Bugün tarafıma Emniyet Şeridi İhlalinden sebep 1.339 tl trafik cezası geldi.Ceza 10.03.2021 tarihinde Fahri Trafik Müfettişi tarafından kesilmiş.Bu cezeda Resim veya Kayıt bulunmamaktadır. Asla Emniyet Şeridini kullanmadığımı biliyorum.Bu cezaya nasıl itiraz edebilirim ?
İyi Çalışmalar Dilerim

3 Cevaplar

0 oy
(40.3k puan) tarafından

Ceza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde, cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine itirazda bulunabilirsiniz. Trafik cezası tutanağında belirtilen ihlali yapmadım, demek yeterli olmuyor. Sulh ceza hakimliği, evet başvurucu bu ihlali yapmamış diyebilmesi için kanıt gerekiyor. Söylemle itirazlar yeterli değil ama yine de itiraz edeceğim dersen örnek trafik cezası itiraz dilekçesi gönderdim. 

Detaylı bilgi için; 46/2-f Trafik Cezası Nedir? Emniyet Şeridi Cezası 2021 (ahmetmerkepci.com) sayfamı ziyaret edebilirsiniz.
0 oy
tarafından
Ahmet Bey, Kullanmadığım halde tarafıma trafik cezası kesilmiş, gönderilen karar tutanağında resim veya video hiçbir kanıt yok. itiraz etmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz?
(40.3k puan) tarafından
Trafik cezaları düzenlenirken, fotoğraf veya video kaydı gösterilmesi veyahut kanıt sunulması gibi kanuni zorunluluk bulunmamaktadır. İtiraz sebebiniz bu ise gerekçenizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Örnek itiraz dilekçesi mail adresinize gönderdim.
0 oy
tarafından
Merhaba, 46/2-F cezası ihbarı geldi , fakat emniyet şeridinden gitmegimi biliyorum fakat bunu ispatlamak için ceza resimlerine ulaşmamız gerekiyor , bunu nereden ve nasıl talep edebilirim?
(40.3k puan) tarafından
Bahse konu cezada fotoğraftan ziyede video kaydı gerekiyor. Örnek vermek gerekirse  ihlalin yapıldığı yer X cadde Y iş yeri önü olarak belirtildiyse Y iş yerininde güvenlik kamaresı varsa ve  o tarih ve saatte emniyet şeridi kullanmadığınızı gösteren video kaydına ulaşırsanız kanıt niteliği olur.
...