0 oy
Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba ahmet bey 10 gun önce  Normal hızımda giderken sağdan 80 90 hizla önüme  giren mercedes markali araca çarptım hızını alamayip duran baska bir araca carpip durdu. 6 tane  hava yastığı patladı benim aracinda patladi. Trafik raporunda .  Karşı taraf ben hızlıydım suç benim demesine ragmen •/•75 kusurlu bulundum. Kaskom yok. Karşı tarafin kaskosu var aracını perte çıkarmış. Bu durumda rapora itiraz etmeli miyim bişey cikar mı? Veya  kasko sirketi dava açarsa  aracın parasini benden mi alacak. Arac benim adima kayıtlı değil. Ne yapmayalım lutfen yardimci olun...
tarafından
Merhaba Ahmet bey kontrolsüz kavşakta benzeri olay basımA geldi sağdan gelen araç sağ arka kapı bitimi ve çamurlugun kesiştiği noktadan bana çarptı bu durumda. Ben haksiz mıyım?
(71.9k puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eğer kaza yeri kontrolsüz kavşak ise asli kusurlusunuz. Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, https://ahmetmerkepci.com/iletisim/ sayfamda bulunan mail adresim veya 0532 176 95 85 whatsapp iletişim numarama gönderirseniz  inceleyip bilgi verebilirim.

Ayrıca https://ahmetmerkepci.com/kusur-orani-itirazi-nasil-yapilir/ adresinden kusur oranına itiraz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Öncelikle geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla kaza yeri kontrolsüz kavşak. Eğer kontrolsüz kavşak ise ilk geçiş hakkı sağdan gelen aracın, itiraz etseniz dahi asli kusurlu olduğunuz gerçeğini değiştirmeyecek. Kaza anına dair video görüntüsü var mı?

Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

Kusur oranına itiraz etmek istiyorsanızKusur Oranı İtirazı Nasıl Yapılır? (Kesin Çözüm) yazımı okuyabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: 57/1c Kusur Oranı Nedir? Sağdan Gelene Yol Verme Kuralı 2021 (ahmetmerkepci.com) yazımı okuyabilirsiniz.

tarafından
tarafından düzenlendi
merhabalar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Nişanlım bir trafik kazası yaptı. kazada nişanlım  tali yolda sağdan gelen aracın geçiş üstünlüğü sebebiyle 100/100 kusurlu bulundu. karşı tarafın arabanın önü tamamen gitti nişanlımın ise sağ ark kapısı değişime gidecek. yazılar arasında sağdan gelen aracın geçiş üstünlüğünü kaybetmesi gibi bir şey okudum. aslında karşı tarafın her ne kadar geçiş üstünlüğü olsa da biz yolu yarılamış bitirmiştik. zaten bu sebeple araba biizm arabanın arka kapısına çarptı. bu konuda kusur oranına itiraz etmek istiyoruz. arabaların kasko ve sigortası var ancak arabanın değişeni olacak bu sebeple değer kaybı var.  bu konu hakkında fikir ve önerilrinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
(71.9k puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eğer kaza yerinde ana yol veya tali yol işaretlemesi var ise ilk geçiş hakkı sağdan gelen aracın değildir. Anayoldan gelen aracındır.  Detaylı bilgi için https://ahmetmerkepci.com/kontrolsuz-kavsak-nedir-kontrolsuz-kavsak-kurallari-nelerdir/ yazımı okuyabilirsiniz.

Kazaya itiraz için; Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.
tarafından
meraba dun gece bi kaza yaptm iki tarafta mahalle ben seridimden karsiya gecmek uzereyken sagdan gelen arac gerektgin hizli gelerek bana carpti ben yolu bitirmek uzereydm ortadan vurdu suclu kim cikicak normal sartlara gore ben yola cikmis bulunmaktaym gecis benim olma degil mi
(71.9k puan) tarafından
Kaza yeri kontrolsüz kavşak ise asli kusurlusunuz. Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya 0532 176 95 85 whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
27 Aralık 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24 Ağustos 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28 Haziran 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
...