+1 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
Merhaba; Fahri trafik Müfettişince plakaya yazılmış; 46/2-C Aksine bir işaret bulunmadıkça trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek şeklinde tutanak tarafıma ulaşmıştır. Bu cezayı işlemediğimi düşünüyorum ve bununla ilgili dilekçe yazmak istiyorum. Sizce iptal edilebilir mi? Haziran 2020 tarihinden beri ceza ödenmedi dilekçe için geç kalınmış olabilir mi? Yanıt verebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Cezanın hatalı yazıldığına dair kanıt sunarsanız cezanız iptal olur. Anlatmış olduğunuz durum cezanın hatalı yazıldığını kanıtlamamaktadır. Şifahi olarak söylem üzerine yapılan itirazlar olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Zira itiraz hakkınız var yine de itiraz edeceğim diyorsanız örnek itiraz dilekçesi mail adresinize gönderdim. Ceza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde başvuru yapılması gerekir eğer süre geçmişse başvuru yapsanız dahi usul yönünden başvurunuz reddedilir.
tarafından
Merhaba, paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. Bana da 46/2-H cezası için itiraz dilekçesi iletebilir misiniz?
payir1@gmail.com
(71.9k puan) tarafından
Mail olarak gönderdim.
tarafından
merhaba banada 46/2h maddesinden ceza yazılmış olay tarihinden yaklaşık 1 ay geçmiş olmasından dolayı böyle bir ihlal yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum ayrıca kurallara uymaya çalışan çok dikkatli bir sürücüyüm ve cezanın yazıldığı sokak benim işimin olmadığı sapa kalan bir yerde. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim o tarih ve saatte başka yerde olduğumu nasıl kanıtlayabilirim örnek dilekçeyi banada gönderebilir misiniz şimdiden teşekkürler
(71.9k puan) tarafından
Aracınız otoparktadır, fişiniz vardır kanıt olarak sunabilirsiniz. Trafik cezası tutanağında belirtilen ihlali yapmadım, demek yeterli olmuyor. Sulh ceza hakimliği, evet başvurucu bu ihlali yapmamış diyebilmesi için kanıt gerekiyor. Söylemle itirazlar yeterli değil ama yine de itiraz edeceğim dersen örnek trafik cezası itiraz dilekçesi gönderdim.
tarafından
banada yollayabilirmisiniz acaba ahmtcn81@icloud.com

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
21 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde selman tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
4 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Recep tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Ekim 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde mehmet aktürk tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde berkan tarafından soruldu
...