0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
Ahmet bey merhaba, Isparta ilinn en işlek caddelerinden Mimar Sinan caddesi tek yön 2 şerit gidiş,en sağ kısmı otopark için ayrılmıştır. Şahsım cadde yakınlarında özel işim olduğu için caddede aracımla sağdan ilerlerken park tan çıkan aracı farkettim, çıkan araca yol verdim, boşalan dar park yerine park edebilmek için ilerleyip geri vitese takmama mütakip kalabalık cadde olduğundan araç arkasından geçen yayaları dikkat ederek aracımı park ettim. Fakat taşıt yolunda duraklama sebebiyle ceza yazılmış. Hiçbibşekilde duraklama yapmadım. Parketme doğası gereği çıkan araca yol vermek, durup geri vitese takmak suç mu? İtiraz dilekçesi için yardımcı olursanız sevinirim, yardımınız için şimdiden teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Trafik cezası tutanağında belirtilen ihlali yapmadım, demek yeterli olmuyor. Sulh ceza hakimliği, evet başvurucu bu ihlali yapmamış diyebilmesi için kanıt gerekiyor. Söylemle itirazlar yeterli değil ama yine de itiraz edeceğim dersen örnek trafik cezası itiraz dilekçesi gönderdim.

Detaylı bilgi için; ahmetmerkepci.com/60-1-a-trafik-cezasi-nedir-tasit-yolu-uzerinde-duraklama-cezasi/ yazımı okumanızı tavsiye ederim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
21 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde selman tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde halil tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...