0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

Ahmet Bey merhaba, Eşime 54/1-B maddesine göre Fahri Trafik Müfettişince ceza kesilmiş. Aracımızda ön ve arka kamera mevcut ve elimizde o güne ait kayıtlar bulunmakta.

  • Öncelikle lokasyonda bir hata var. Tutanakta "çevreyoluna girerken yazılmış ancak normalde eşim "çevre yolundan çıkış yapıyor.
  • Şerit çizgilerinin kesikli olduğu yerde eşim sollama yaptığı halde bu ceza verilmiş.
  • Aracımız İzmir Plakalı ancak olay Ankara/Yenimahalle’de geçmektedir.

Sizden örnek bir dilekçe rica ediyorum. Bir de bu dilekçede ceza iptali ile birlikte ilgili fahri müfettişi hakkında bir yaptırım talebinde bulunabilir miyiz? Pandemi sürecinde haksız yere bizim adliyelere gitmemize sebep oluyor, vaktimizi de harcatıyor. Değerli yorumunuzu bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Ceza adresi hatalı ise ve bunu kanıtlarsanız usul yönünden ceza iptal olur. Şifahi olarak söylem üzerine yapılan itirazlar olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Zira itiraz hakkınız var yine de itiraz edeceğim diyorsanız örnek itiraz dilekçesi mail adresinize gönderdim. Ayrıca Sollamanın trafik levhasıyla yasaklandığı yollarda, Dönemeçlerde ve görüşün yeterli olmadığı tepe üstlerinde, Okul geçitlerinde, Yaya geçitlerinde, Kavşaklarda ve kavşak yaklaşımlarında, Gidişe ve gelişe ayrılmış bir şerit bulunan iki yönlü yola sahip köprü ve tünellerde, Demir yolu geçitlerinde, Sollama yapmak yasaktır.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
2 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Mehmet Baki ÖNCÜL tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
7 Nisan 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde ali tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
4 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Recep tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
19 Kasım 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Kadir tarafından soruldu
...