0 oy
Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Ahmet bey merhabalar, otomobilimle 30 km hızla cadde özelliğinde bir yolda  ilerlerken 70-80 km( diğer araç sürücüsünün kendi ifadesi) hızla bir jipin aniden uçarak kontrolsüz kavşağa girdiğini gördüğüm ve o an frene basıp durdum ama diğer araç çok hızlı olduğu için duramadi ve çarpışma oldu. Hız kontrolü olmayan sürücü duramadi ve başka bir araca çarpıp durabildi.Trafik bana sağdaki araca yol vermedim diye yüzde 75, hızla kavşağa giren araca da kavşağa yavaşlamadan girdiği için yüzde 25 kusur verdi.  Kazanın asıl olma nedeni hız fakat sağdaki araca yol vermedim diye asıl kusurlu ben bulundum. Görülebilir olduğu an zaten yol verebilecek hızda idim. Bu kazanın olmasının asıl nedeni hızıdır. Fakat ben cezalandıriliyorum. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz. Şimdiden çok teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Öncelikle geçmiş olsun. Ülkemizde ne yazık ki trafik kuralları bilinmiyor. Cadde özellikli yoldan bahsederken anayoldan geldiğinizi ifade ettiğinizi anlıyorum ancak bir yolun anayol olabilmesi için trafik işaretleriyle belirlenmesi gerekir. Yolun adının cadde, sokak veya bulvar olmasının hiç bir hükmü yok. Anlattığınız kadarıyla kazadaki kusur dağılımı kanuna göre uygun. 

Yine de kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

İtiraz için detaylı bilgiye Kusur Oranı İtirazı Nasıl Yapılır? yazımdan ulaşabilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
24 Ağustos 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28 Haziran 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
4 Haziran 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
...