0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
Merhaba dün gece başıma bir talihsizlik geldi tarladan ekinimi bitirdim traktörüm ün kasasına doldurdum boşaltmak için depolara gidiyordum sağdan sağdan usul usul traktör olduğum için zaten hızı bir hayli düşük hız tabelalarını 50 yi gösterdiği bir yolda bir fabrika servisi traktörümün kasasının sol köşesinden çarptı, sanırım beni sollamaya çalışıyordu vs. Bilmiyorum Çarpmanın etkisiyle kasa devrildi motorum resmen ters istikamete doğru yan yattı ve tarladan topladığım 7 ton ekimin hepsi mafoldu motorum tekerleği çant kısmı dağıldı kasada aynı servisin ise sağ tarafı komple sürttü hatta otomatik kapısı kasamın üstünde asılı kaldı trafik polisleri den öğrendiğim kadarıyla ibresi 76 da takılı kalmış servisin, motorunun tepe lambası çalışıyordu kasanın arkasında ısık yoktu ama kırmızı reflektörlerim vardı ve motorunun tepe lambası çalışıyordu acaba suçluluk oranı kaçta kaç çıkar? Motorunun sigortasının olmaması beni bu kazada 100 de 100 suçlu yapar mı? Yoksa kabahat olarak bana sigortasız olduğu için ayrı ceza kazadan ayrı ceza mı gelir beni bilgilendirir misiniz? 25 yaşındayım ilk defa bir kaza geçiriyorum ne yapacağımı bilmiyorum? Bana reflektörlerimin şerit şeklinde olması gerektiğini falan söylediler şuçu üzerime mi yıkıyorlar oysaki kırmızı renkte reflektörlerim ışık vurduğunda parlıyorlar üç gen şeklindeler ? Aklımda ki endişeyi ve kazayı aktarabildiğimi düşünüyorum umarım anlata bilmişimdir.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından

Öncelikle geçmiş olsun. Kazada aracın sigortasız olması kusur değil bir ihlaldir ve para cezası yazılır, aracın başka bir eksiği yok ise kazadan dolayı ceza yazılmaz. 

Kazadaki suç oranına gelecek olursak, yolun yapısını incelemekte ve kazanın oluş şekline bakmakta fayda var. 

Eğer kaza akşam saatlerinde meydana geldiyse ve aracın arka ışıkları yoksa veya çalışmıyorsa sizin de kusurunuz var.

Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

Detaylı bilgi için; Trafik Kazasına İtiraz Nasıl Yapılır? yazımı okumanızı tavsiye ederim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
2 Şubat 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Ekim 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Vedat tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13 Kasım 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde mami tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
4 Haziran 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
6 Nisan 2020 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde ferhat tarafından soruldu
...