0 oy
Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde tarafından
Merhaba Ahmet bey 6 gün önce bölünmüş yol üzerinde seyir halinde iken dönel kavşağa girdim.bu sırada solumdan hızla gelen servis aracı bana sürücü kapımdan çarptı.kusur oranı bana mı verilir.yolda sadece dönel kavşak levhası var.servis aracı  ön tamponun sağ kısmından benim aracıma sürücü kapısından vurdu benim aeacım airbag açtı
tarafından
Aynı kazayı bugün yaşadım ben kavşağa girdim soldan gelen ticari taksi frene bile basmadı tekerden vurdu
(71.9k puan) tarafından
İtiraz edilerek sonuç alınabilir. Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Öncelikle geçmiş olsun. Sürücüler tarafından tanzim edilen anlaşmalı kaza tespit tutanaklarında tramer böyle bir kaza da size %100 kusur verir. Nitekim kaza da %100 kusurlu değilsiniz. 

Diğer araç sürücüsünün ilk geçiş hakkı olması, kavşağa yavaşlamadan ve dikkatsizce girme hakkı tanımıyor. Dolayısıyla itiraz hakkınız var.

Gelelim bu noktada ne yapılması gerekir? Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

Detaylı bilgi için; Kusur Oranı İtirazı Nasıl Yapılır? yazımı okumanızı tavsiye ederim.

tarafından
Merhaba t kavşakta tali yoldan ana yola bağlanan yolda dönel kavşaktan dönüş yapacaktım solumdan gelen araç sol arka çamurluğuma çarptı suçun yüzde yüzünü bana vermişler.Kaza tutanağına trafik polisi yol ver levhası çizmişti tutanağı kendimiz oluşturduk ancak yolda öyle bir levha bulunmuyor bu durumda ne yapmalıyım
(71.9k puan) tarafından
Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
26 Nisan 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Esad tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
13 Mart 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
7 Şubat 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
...