0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Merhabalar saat 13.40 civarı kırklareli'ne seyehat ederken tek şerit yani gidiş gelişli bir yolda acelem olduğu için araç sollamak için yolun uygun kısmında 130 kmh sürate ulaştım Ve solladiktan sonrada karşıdan gelen gezici radari anca 50 metre kala farkedebildim çünkü dümdüz bir yol olduğu için 50 metre önünde bir araç vardı göremedim ve herhangi bir uyarı levhası da yoktu radar olduğuna dair  ve şuan gece yaptığım sorgulamada plakama1339 tl para cezası kesildiğini  gördüm herhangi bir radar olduğuna dair uyarı levhası bulunmuyordu vede bu kadar yüksek miktarda cezayı hakketiğimi düşünmüyorum henüz bir fotoğraf veya video gelmedi sadece ceza maddesi ve tutarı yazıyor sorgulamamda buna itiraz edebilirmiyim edersem sonucu yüksek ihtimal ile nasıl sonuçlanır

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Trafik cezaları düzenlenirken, fotoğraf veya video kaydı gösterilmesi veyahut kanıt sunulması gibi kanuni zorunluluk bulunmamaktadır. İtiraz sebebiniz bu ise gerekçenizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Örnek itiraz dilekçesi mail adresinize gönderdim.

Ceza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde, cezanın hatalı yazıldığına dair itiraz dilekçesi ile birlikte cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine başvuruda bulunabilirsiniz. Cezanın hatalı yazıldığına dair kanıt sunarsanız cezanız iptal olur.

Levha olmaması farklı bir durum var ve siz görmediyseniz farklı bir durum.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
3 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Sünnetçi Dadaş tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Ekim 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde mehmet aktürk tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde berkan tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...