0 oy
Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde tarafından
Ahmet bey merhaba,

Sol şeritte devam ederken otobüs bir anda şerit değiştirmek istedi ve o hızla duramadım ve sol stop kısmına aracımın sağ ön çamurluğu çarptı, komisyon kararı %50 olarak eşit kusur karar vermiş. Komisyon kararına itiraz edebilir miyim? bilgi verirseniz mutlu olurum.

2 Cevaplar

0 oy
(71.9k puan) tarafından

Tramer komisyon kararına itiraz yapılamıyor ama yargı süreci başlatabilirsiniz. Bu tarz kazalarda en önemli etken kaza anına dair video kaydıdır. 

Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

tarafından
Ahmet bey, Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Resimleri ve kaza tespit tutanağını size mail attım bilgi verirseniz mutlu olurum.
(71.9k puan) tarafından
Gerekli incelemeleri yapıp size bilgi vereceğim.
0 oy
tarafından
Merhaba hocam.. Aklın trafikte park yasağı olan ana caddede araç park etmiş duruyor. Eşim arkasında durup bekliyor araç gitmiyor sonra sola sinyali verip yanından geçmek isterken soldan gelen araçtan korkup ana aklın caddede duran araca sürtüyor ve eksper %100 kusur bize veriyor verdiği maddede aracın aklın trafikte ana cadde üzerinde park ettiğine hiç değinmemiş itiraz ettik komisyon yine normal park halindeki araca çarpmış gibi %100 kusur vermiş sizce bu olayda mahkemeye gitmelimiyim hocam
(71.9k puan) tarafından
Kaza anına dair video görüntüsü var mı? Öte yandan tramer sadece asli kusur ihlalini değerlendirmeye alır %100 kusur vermesi tramere göre doğru. Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya whatsapp iletişim numarama gönderebilirseniz inceleyip bilgi verebilirim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
13 Mart 2022 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13 Ocak 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
12 Ocak 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
26 Nisan 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Ercan yerlikaya tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
17 Mart 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde uğur meydan tarafından soruldu
...