+1 oy
Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

İyi günler Ahmet bey, kontrolsuz kavşağı geçerken sağdan gelen motosiklet benim aracın arka kapısına vurarak kazaya sebep oldu. Tramer kusur oranını % 100 bana verdi. İtiraz ettim ama sonuç değişmedi. İtiraz yazımı da aşağıya ekledim. Bi değerlendirebilirseniz, kusur oranının düşme ihtimali var mı acaba ? Çok teşekkür ederim... KAZA KUSUR RAPORUNA İTİRAZIMDIR 19.03.2021 tarihi akşam hava karardıktan sonra 26 ** *** plakalı araç ile seyir halindeyken 34 *** *** plakalı motosiklet ile karıştığım kazanın 30.03.22021 tarihinde tarafıma gelen tramer raporunda % 100 kusurlu olarak değerlendirildiğimi öğrendim. Kazanın kusur değerlendirmesine itiraz ediyorum. Şöyle ki; Olayın meydana geldiği kontrolsüz kavşakta her ne kadar geçiş hakkı sağdan gelene ait olsa da, benim kavşağa girmeden ortamın karanlık olması nedeniyle korna ve selektör ile ikaz etmeme rağmen ( diğer sürücü bunu kaza raporunda ifade etmektedir) motosikletin, köşede bulunan inşaatın sac ile çevrili duvarının hemen dibinden aniden çıktığını ve durmadığını, dolayısı ile motosikleti önceden görme imkanımın olmadığını, motosikletin ben köşeyi geçtikten sonra çıktığını ve benim aracın sağ arka kapısından vurduğunu dikkate alarak kaza kusur oranının yeniden değerlendirilmesini önemle arz ederim.                                                                                                                                                                                       .                                                                                                                  01.04.2021                                                                                                                                                                                                                                                                             .                                                                                                                

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Öncelikle geçmiş olsun. Dilekçeniz gayet güzel ancak tramer kararını değiştirmeyecektir. İtiraz sonucunuz çıktıktan sonra bana ulaşabilirsiniz. İtiraz sonucunuz çıktıktan sonra diyorum çünkü söylediğim bilgilinin doğruluğunu teyit etmenizde fayda var. Elbette ki %100 kusurlu değilseniz ama bu sonucu tramerden alamazsınız. Kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya 0532 176 95 85 whatsapp iletişim numarama gönderirseniz inceleyip itiraz konusunda yardımcı olabilirim.

Detaylı bilgi için: Kusur Oranı İtirazı Nasıl Yapılır? yazımı okumanızı tavsiye ederim.

tarafından

Ahmet bey merhabalar 4 yolda yan yoldan gelen araç yan kapıdan bana çarpmış olmasına rağmen tramer tarafından suçlu bulundum. Bu durumda ne yapabilirim. Tramere itiraz etmenin bir yolu var mı ve itiraz etmek ne kadar mantıklı. İtiraz sonucunun olumlu olma ihtimali var mı?

(71.9k puan) tarafından
Tramer kontrolsüz kavşak kazalarında soldan gelen araca asli kusurlu olması sebebiyle %100 kusur verir. Tramere yapılacak itirazda sonuç değişmez ancak söz konusu kaza da siz %100 kusurlu değilsiniz.

 Yapılması gerekenler konusunda, kaza tespit tutanağını, kazaya ait fotoğraf ve var ise kazaya ait video görüntüsünü, iletişim sayfamda bulunan mail adresim veya 0532 176 95 85 whatsapp iletişim numarama gönderirseniz inceleyip bilgi verebilirim.
(71.9k puan) tarafından
https://ahmetmerkepci.com/kusur-orani-itirazi-nasil-yapilir/ yazımı okuyarak sbm kararına itiraz kılavuzu oluşturmanızı tavsiye ederim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
7 Ocak 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13 Kasım 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Ömer bilgin tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3 Haziran 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Wegeend tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13 Mart 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde AA tarafından soruldu
...