0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

1 - Merhabalar ben de 74/B maddesi gereğince trafik cezasına yapılacak itiraz için örnek dilekçe talep ediyorum sizden. Rica etsem. 

  • 2 - Bir de ben 5 yıldır Antalya’da ikamet ediyorum ve cezayı da Antalya ili sınırlarında yedim. Ama araç plakam Ankara ve gelen ceza tutanağında gönderen yer Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü. (Fahri Müfettiş Yazmış). İtiraz yeri Ankara Sulh Mahkemesi mi yoksa Antalya Sulh Mahkemesi midir? 
  • 3 - Suçun ihlal edildiği yeri yazılan yerde yaya geçidi yok. Refüj arası demirle kapalı. En yakın yaya geçidi ise yazılan bögenin yaklışık 60 70 mt ilerisinde. Acil cevap verebiliseniz çok sevinirim. 26.11.2020 Kasım tebliğ tarihi. Sanırım bugün son gün itiraz için. Çok teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Eğer ceza bulunduğunuz ilden farklı bir il de yazılmış ise bulunduğunuz ildeki sulh ceza hakimliğine cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine sunulmak üzere şeklinde dilekçenizin başlığında belirterek başvuru yapabilirsiniz. Cezanın hatalı yazıldığına dair kanıt sunarsanız cezanız iptal olur. Şifahi olarak söylem üzerine yapılan itirazlar olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Zira itiraz hakkınız var yine de itiraz edeceğim diyorsanız örnek itiraz dilekçesi mail adresinize gönderdim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
+1 oy
1 cevap
3 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde reyhan tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
5 Mayıs 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde oğuz tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde OKAN BEKTAŞ tarafından soruldu
...