+1 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba 74/ B maddesine itirazin kabulu sanki cok zormys gibi bir algi var siz de nedeni nedir? Bana bugun geldi oyle bir tebligat trafik mufettidu duzenlemis ne fotograf ne video kaldi ki hic oyle birsey yapmam. Yesil isikta yayaya yol verdigim icin ceza gelse onu kabul edetim cunku yapiyorum ama isik olsun olmasa yayaya yol veririm yavaslarim. Buna itiraz etmek istiyorum. Foto cideo gelen tebligatta yok yazmiyirda bir fotograf kelimesi cs nasil yapabilirim.sadece b sinifi degil src 4 psikoteknigimde var.2008 den beride ehliyetim var.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Hiçbir kanıt göstermeden yapılan itirazlarda eğer başvurular kabul görseydi, herkes ben yapmadım şeklinde bir dilekçe verir ve cezaları iptal olurdu. Bu durum mümkün olsaydı trafik cezası kavramını rafa kaldırırdık. Trafik cezaları düzenlenirken, fotoğraf veya video kaydı gösterilmesi veyahut kanıt sunulması gibi kanuni zorunluluk bulunmamaktadır. İtiraz sebebiniz bu ise gerekçenizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Örnek itiraz dilekçesi mail adresinize gönderdim.

Ayrıca Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi İndir bağlantısından örnek dilekçe indirebilirsiniz.

tarafından
peki eğer bir delil ya da kanıt gerekiyorsa bu delil var olan bir şey için gösterilmeli değil mi? yani ortada bir suç varsa bu ilgili taraflarca ıspatlanmalı. yoksa suçu işlemediğini iddia eden kişi bunu nasıl ıspatlayabilir ki.
(71.9k puan) tarafından
Size hak veriyorum ancak bu nokta da yargılamayı yapanda kanunu koyanda ben değilim. Bir çok başvuru aksi kanıtlanana kadar tutanak geçerlidir ibaresiyle red oluyor.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
1 Mayıs 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde umut tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...