0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
daha önce de yazmıştım onaylanmadı lütfen fahri müfettiş cezasına itiraz dilekçesi örneği gönderiniz ayrıca cezayı yediğim sulh ceza hakimliğine m i gitmem gerekiyor yoksa ikamet ettiğim yerdeki sulh ceza hakimliğine gitsem olur mu ? teşekkür ederim.

3 Cevaplar

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Ceza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde, cezanın hatalı yazıldığına dair itiraz dilekçesi ile birlikte cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine başvuruda bulunabilirsiniz. Cezanın hatalı yazıldığına dair kanıt sunarsanız cezanız iptal olur. Eğer ceza bulunduğunuz ilden farklı bir il de yazılmış ise bulunduğunuz ildeki sulh ceza hakimliğine cezanın yazıldığı ilin sulh ceza hakimliğine sunulmak üzere şeklinde dilekçenizin başlığında belirterek başvuru yapabilirsiniz.
0 oy
tarafından
Ahmet bey merhaba 46/2-c ftm  tarafından ceza yedim dilekçemi  hazırladım ama ceza tutanağında not 3 olarak şöyle bir şey yer alıyor " bu tutanak fahri trafik mufettisince tespit edilen trafik kural ihlalinize istinaden adı geçen trafik polisince düzenlenmiştir " bu ibare mahkemeye yapacağım itirazda bu not herhangi bir engel teşkil eder mi veyahut  aleyhime mi olur. Şimdiden teşekkür ederim
(71.9k puan) tarafından
Cezayı fahri trafik müfettişinin tespit ettiğini fiziki olarak ceza tutanağının ise görevli olarak belirtilen kişi tarafından çıktısının alınarak size gönderildiği anlamı var. Sizin için + veya - bir anlamı yok.
0 oy
tarafından
Merhaba Ahmet bey, babama 14 Nisan 2021 de fahri müfettiş tarafından yazılmış , 46/2-g ibrazlı , 1339 TL tutarlı , trafik cezası bugün tarafımıza ulaştı . Araştırmalarıma göre o ibrazlı cezanın tutarı 1002 TL , ama bize yazılan o şekilde değil . Hiç bir şekilde çevirme yok. Biz bu cezaya hem ücretle ilgili hemde ceza ile ilgili itiraz etmeyi düşünüyoruz . Yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim
(71.9k puan) tarafından
46/2-g trafik cezası 2021 yılında 1339 liradır. Çevirme olmak zorunda değil. Trafik cezası tutanağında belirtilen ihlali yapmadım, demek yeterli olmuyor. Sulh ceza hakimliği, evet başvurucu bu ihlali yapmamış diyebilmesi için kanıt gerekiyor. Söylemle itirazlar yeterli değil ama yine de itiraz edeceğim dersen örnek trafik cezası itiraz dilekçesi gönderdim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
1 Mayıs 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde çınarcan tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
15 Mayıs 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde bülent tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
24 Aralık 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde ibrahim tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
...