0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Cevabınız için sağolun, bir kaç bir şey anlatayım tekrardan Aracı sağa çekmemle polisin fotoğrafımı çekmesi arasında 10 saniye var ve o esnada polis karşıdan arabaya doğru yürüyor tabi fotoğrafını çekmek içinmiş, ne olduğunu anlamak yada yardım etmek için değil ve yine ek olarak emniyet şeridi arıza durumlarında kullanım serbestliğine sahip fakat dediğiniz gibi reflektör koymam lazım. İşte tam buradada polisi neden şikayet etmek istediğime konu geliyor, dediğiniz gibi görevini ifa etmiş birisi yok çünkü polise arabam arıza yaptı neden fotoğrafını çekiyorsunuz dediğimde bana yardımcı olup yola reflektör döşememi söyleyip durumla ilgilenebilirdi, fakat kendisi dinleme gereksinimi bile duymadan ceza kesip beni defetmeyi tercih etti, görevini yapıyor olsa sizin gibi dinleyip aydınlatmayı tercih ederdi. bu yüzden de ceza kotasını doldurmaya çalışan bir insanı ben pek de sizin kadar masum göremeyeceğim. Tekrar reflektör olayına dönecek olursam yukarıda söylediğim gibi durduktan sonra bir kaç dk alacak bir işlem o yüzden ben bunu nasıl yapacağımı halen çözemedim. Son olarak bu olay şehirler arası bir yolda ve sağa dönüş olan bir yolun dönüş kısmında gerçekleşti o kısmın emniyet şeridi olması bile mantık çerçevesinde değil. Yani sağa dönecekken son anda karar değiştirsen, o şeritte 10 sn durdun diye ceza mı yiyeceksin. Uzun yazıyla başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayım, tekrardan ilginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
Polislerimize pozitif ayrımcılık yaptığım doğrudur dolayısıyla onlara karşı olası şikayet edeceğim cümlelerine açık açık söylemeliyim pek sıcak bakmıyorum. Lütfen yazdıklarımı şahsi olarak algılama.
"o şeritte 10 sn durdun diye ceza mı yiyeceksin"
evet ceza yazılacak. Umut ne yazık ki kuralları tam olarak bilmiyoruz. Ani gelişen bir olayda elbette ki reflektör koymak için belli bir süre geçecek kaldı ki dediğin gibi polisin sana yardımcı olması gerekirdi bu konularda haklısın. Bu durumun, cezanın iptal olması için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Elbette başvuru hakkın var kararı sana bırakıyorum.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
2 Haziran 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde umut tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
12 Ekim 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Fatih a. tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
4 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Seyithan tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
31 Mayıs 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde boğaç tarafından soruldu
...