0 oy
Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Ahmet Bey ilgi ve çabalarınız için sizi tebrik ediyorum, sorunlarla bu kadar ilgili olmanız taktire şayan, teşekkürler. Benim sorum, sabit radar uyarı levhası olan bir yolda 23 ve 26 martta iki kez radar uygulaması yapan sabit radar aracı tarafından saptanan 51/2 B ve 51/2 C cezaları tebliğ edildi. Ancak radar aracının beklediği nokta sağa viraj çıkışında ve aracı görüp yavaşlamanızın imkanı yok, bir nevi pusu. Dolayısıyla bu şekilde kesilen radar cezalarına itiraz edebilirmiyiz? İtiraz edebilirsek şayet sulh ceza mahkemesi üzerinden mi yoksa e-devlet üzerinden de itiraz edebilir miyiz? Teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
Merhaba Hakan, öncelikle ben teşekkür ederim. Gerekli trafik işaret ve levhalarıyla uyarı bulunan bir yolda yasal hız limitlerini aşmışsın. Herhangi bir levha veya uyarı olmasa dahi sürücü olarak yasal hız limitleri dahilinde aracını sürmek zorundasın. Sadece sen değil herkes bu kurala uymak zorunda. Ayrıca radar aracını görünce yavaşlamak yerine yasal hız limitleri dahilinde aracını sürmeye gayret etmelisin temennim bu yönde. Kanuni bakımdan bir hata yok ceza iptal olmaz. Ancak istersen itiraz edebilirsin örnek dilekçeyi mail adresine gönderdim.
tarafından
Sabit bir levha olması ve aracın gizlenerek radar uygulaması yapılması doğrumu acaba. Ayrıca bu şekildeki uygulama doğru ise seyyar levha olarak yapılan radar uygulamasının sizce manası nedir. Teşekkür ederim
(71.9k puan) tarafından
Hız sınırlarına uyulmasını sağlamak. Radar levhası olmasa da hız sınırına uymak zorundayız.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
28 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Fatih tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Ekim 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Ekim 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde MEHMET tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24 Ağustos 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde cafer tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3 Haziran 2021 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Wegeend tarafından soruldu
...