0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba Ahmet bey, Yukarıda Hande hanımda benzer bir olay yaşamış. Cezayı yazan kişi aynı ihsan karakoç. Muhtemelen bu kişinin işi gücü yok ve surekli yollar da ceza kesmek adına geziyor ve sadece çankaya bölgesinde =) Biraz internetten araştırıncada bu kişinin böyle bir kaç tane daha olayı çıkıyor. Aynı kişi bana da 46/2c den yazmış.15/03/2020 tarihinde konya yolu, mevlana bulvarı diye kesmiş lakin ben o yolun sadece bulvar kısmının ufak bir kesiminde seyir halinde idim ve o kesimde o gün için 3 tane trafik polisi bulunmaktaydı. Ayrıca yolda radar ve görüntüleme cihazlarıda mevcut şekilde ve yolun hangi tarafında gittiğim belirtilmemekte yani konya yönündemi yada akköprü yönüne mi belli degil. Lakin bu yolda hangi noktada ceza yazıldığı belli değil. burası çok uzun bir yol ve yolun neredeyse tamının adı konya yolu olarak bilinir. Gittiğim yer toplamda 1 saat sürmekte ve cezam 13:29 da yazılmıs lakin ceza yazılan yerden benim gittiğim yer 45-50 dk civarı sürmekte yol boş dahi olsa minumum süreç bu ki o gün trafik de vardı. Gittigim yerden ceza saatinden yarım saat sonra bir alışveriş fişim mevcut bununla itiraz etsem bir sonuç alınabilir mi? Bununla ilgili resim veya kamera kaydı bulunmamakta. Ben o yolun genelde 3 . şeridini kullanırım hep hız sınırı bulundugu için. O günde yaklaşık bir 50 m kadar 2. şeridi de kullandım. Dilekçe örneği verebilir misiniz? Bundan bir ay kadar öncede hiç bulunmadığım bir yerden kırmızı ışık ihlali cezası gelmişti. Otopark kamera kayıtları ile itirazımı yaptım. Bununla ilgili ceza yazan polis memuruna maddi zarardan dolayı dava açmam mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Merhaba Onur, anlatmış olduğun olayda itiraz edebilirsin ancak sunacağın market fişi o saatte aracına cezan yazıldığı yerde olmadığını doğrudan kanıt kabul edilemez. Sonuçta ceza araca yazılmış senin marketten alış veriş yapman aracının orada olmadığı anlamını taşımıyor. 

Nitekim buna hakim karar verecek itiraz etmek istiyorsan engel olmam, bana anlattığın şeklinde dilekçende de belirt ama sonucun olumlu olacağını düşünmüyorum. Eski cezanla ilgili olarak da malum corona virüsü herkesi olumsuz etkiliyor. 

Son günlerde gerek sağlık personelleri gerekse de kolluk kuvvetleri fazlaca fedakarlık yaparak bizim evlerimizden çıkmadığımız günlerde onlar canla başla çalışıyor. İnsanız elbette hata yapabiliriz bence maruz görmelisin. KESİNLİKLE tavsiye etmiyorum, suç duyurusunda bulunabilirsin ama sehven yazılan bir cezadan dolayı herhangi bir ceza verilmeyecektir bunu da bilmeni isterim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
3 Nisan 2022 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
6 Nisan 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde önder tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde OKAN BEKTAŞ tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Nisan 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde halil tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
...