0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
hocam merhaba kırmızı ışıkta geçtiğime dair ceza geldi cezayı yazan fahri trafik müfettişi . Hiçbir belgesi yok ve ceza yeri olarak tam yer belirtmemiş bulvar olarak belirtmiş ama neresi tam o bile belli değil herhangi bir kanıtım yok o cadde de 5 kırmızı ışık var ama hiçbirinde kamera yok itiraz edersem sonuç alır mıyım?

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
Merhaba Baki, “Karayolları Trafik Kanunu Hükümleri Gereğince Uygulanan İdari Para Cezalarının Tahsilinde Ve Takibinde Uygulanacak Usul Ve Esaslar İle Kullanılacak Alındılar, Tutanaklar Ve Defterler Hakkında Yönetmelik” madde 8’de tutanakların tam eksiksiz olarak doldurulması zorunlu kılınmıştır. Aynı burada belirttiğin gibi, bahse konu kavşakta 5 farklı yönden gelen araçlar için trafik ışıklı işaretinin olduğunu, böyle bir ihlal yapmadığını ve yapmış olsan dahi tutanağın usulen hatalı tanzim edildiğini belirtecek şekilde itiraz gerekçende belirtmende fayda %50 şansın var dava açıp açmamak sana kalmış.
tarafından
merhabalar kırmızı ışık ihlali sebebi ile aracıma yazılan trafık cezasına itiraz etmek istiyorum bu konu hakkında neler yapmalıyım. bir adet itiraz dilekçesi gönderebilirmisiniz. mahkemeyi kaybedersem karşı taraf avukat tutarsa kaybetmem halinda bana ceza dışında ne kadar mali bir ödeme çıkar teşekkür ederim
(71.9k puan) tarafından
Kırmızı ışıkta geçmediğinize dair video görüntüsü sunmalısınız. Öte yandan sadece yapmadım şeklindeki başvurularda ceza iptal olmuyor ve yargılama giderleri başvurucu üzerine bırakılıyor.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
1 Mayıs 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde çınarcan tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde ibrahim gültaş tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24 Aralık 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde ibrahim tarafından soruldu
...