0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Selamlar ehliyetimin alkolden dolayı 6 ay süre ile el konuldu ceza bu sürecte hemen ödendi 6 aylık süre doldu fakat ehliyetimi emniyetten teslim almadım yine cevirmeye takilmamla beraber 36/3-b den ceza yazıldı  islemde hata varmidir itiraz sonuc verirmi acaba ehliyeti yaninda bulundurmamadan mi yazilmasi gerekirdi

2 Cevaplar

0 oy
(71.9k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Merhabalar, 6 aylık süreniz dolsa dahi trafik cezası borcunuz var ise ehliyeti almaya hak kazanmıyorsunuz dolayısıyla 44/1-b trafik cezası değil 36/3-b cezası uygulanır.
0 oy
tarafından
Ahmet bey öncelikle ilginiz için şimdiden tşk ederim. 6 yıl kadar önce 2 yıl süre ile ehliyetimi alkol sebebi ile verdim. Sürem dolmasına rağmen cezaevinde olduğum için ve maddi yetersizlikler sebebi ile 2 yıl kadar önce borcumu yatırdım, fakat korona virüs sebebi ile sudge eğitimine katılamadım. 10 gün kadar önce de jandarma trafik tarafından hem bana hem de araç sürücüsüne 2689 TL ceza yazıldı, bu cezaya itiraz hakkım var mıdır?
(71.9k puan) tarafından
Özetle yapılan işlem doğru, itiraz etseniz de cezanız iptal olmaz. Ayrıca itiraz hakkınız var isterseniz itiraz edebilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
3 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde OKAN BEKTAŞ tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
4 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde denizdeniz tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
5 Nisan 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde recep tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13 Aralık 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
...