0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Meehaba Eds olan bir ışıkta yeşilden kırmızı ya dönmek üzereyken durdum.  Fakat arkamdaki kamyonun takip mesafesini korumadigini fark ederek durmayacağını anladığım için sarı çizgiyi biraz geçtim ve kamyon durduktan sonra geri gelerek yeşil ışığın yanmasını bekledim.  Bu durumda trafik cezası gelirmi gelirse itiraz etme hakkım varımdır . Nereye nasıl başvuru yapmam gerekir.

2 Cevaplar

0 oy
(71.9k puan) tarafından
Merhaba eds o an aktif mi değil mi bilemiyorum. Ancak yazılımla kontrol edildiği için belirtilen alanı ihlal edilmesi durumunda otomatik olarak cezaya dönüştürebiliyor. Zira böyle bir durumla karşılaşırsanız itirazda bulunabilirsiniz.
0 oy
tarafından
Trafik kurallarına elimden geldiğince uymaya çalışıyorum. Karşılaştığım durumu kısaca anlatmak istiyorum. Olay Bolu Gerede ilçesinde memlekete giderken 15.03.2021 tarihinde gerçekleşti. ışıklara yaklaşırken yeşil yanıyordu. ışıkları geçerken tam üzerinde ışık kırmızıya döndü ve ceza yazılmış hızım 64km olarak görülüyor. Bu cezaya itiraz etsem elimde delil olmadığı için kaybedeceğimi düşünüp sizden bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.
(71.9k puan) tarafından
Trafik ışıkları sarı yanmadan bir anda kırmızıya dönmez. Anladığım kadarıyla hızlısınız, kavşaklara yaklaşırken araç hızının azaltılması gerekiyor kanunen. Kaldı ki kırmızı da geçiyorsunuz, ceza iptal olmayacaktır.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
13 Aralık 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24 Ekim 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Zafer tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
7 Nisan 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde khayal tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
30 Aralık 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Abdullah Bilgi tarafından soruldu
...