0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
*MERHABA ARKADAŞIMA ARACIMI VERDİM 1 HAFTALIK MEMLEKETİNE GİDECEĞİNİ SÖYLEDİ MEĞER KORSAN TAKSİ İŞİ YAPMIŞ VE YAKALANMIŞ ARACIM BAĞLANDI POLİSLERİN YAZDIĞI CEZA KAĞIDINI İSE İMZALAMAMIŞ BU KONU HAKKINDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ NE YAPMAMIZ GEREK ARACI 2 AY BAĞLAMIŞLAR OTOPARKA KALDIRMIŞLAR ÇIKARTMA GİBİ Bİ ŞANŞIMIZ VAR MI*

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

AYM, E.2019/1, K.2019/14, 14/03/2019, Künye numaralı anayasa mahkemesinde;

 "Mahkemelerde görülmekte olan davalarda uyuşmazlıkların konusunu ise araç sahibi olmayan sürücülerin eylemleri nedeniyle araçların belirli bir süre trafikten menedilmesi oluşturmaktadır. Bu itibarla itiraz konusu kurala ilişkin esas incelemenin sürücünün araç sahibi olmadığı hâl yönünden yapılması gerekir." 

Şeklinde inceleme yönünde hüküm kurmuş ve,

"itiraz konusu kural gereği uygulanacak yaptırımın sürücünün araç sahibi olmadığı durumlarda cezanın şahsiliği ve hukuk devleti ilkeleriyle çelişeceği, mülkiyet hakkını da kısıtlayacağı" 

belirtilmiş ayrıca 

" araç sahibinin önceden öngörmesinin ve denetlemesinin beklenemeyeceği sürücünün manevra kurallarına aykırı fiili nedeniyle idari cezaya maruz bırakılması hukuk devleti olmanın gereklerinden olan adalet ve hakkaniyet ilkeleriyle de bağdaşmamaktadır"  

Denilerek drift cezasında araç sahibi olmayanlara yazılan cezalarda 60 günlük trafikten men kararını iptal etmiştir. Sizde kendinize uyarlayarak bu gerekçeyle men’in iptalini talep edebilirsiniz.

Yeni Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi Örneği İndir sayfasından örnek dilekçe indirebilirsiniz.

tarafından
Merhaba Ahmet bey ben korsan taksi nedeniyle ceza yedim araç babamın üstüne küçük bir dilekçe ile geçici yürütme durdurma kararı ile aracı otoparktan çıkardık ama bugün eve tekrar tebliğat geldi ve emniyet müdürlüğü de bize itiraz etmiş ve 7 gün içerisinde itiraz etmemizi bekliyolar galiba tekrar ben olay anında hiç bir tutanak vs imzalamadım acaba emniyetin neye dayanarak itiraz ettigini ellerinde ne delil veya belge oldugunu nasıl ögrenebilirim cevaplarsanız teşekkür ederim
(71.9k puan) tarafından
başvuru yapmış olduğunuz idare mahkemesinin kaleminden itiraz yazısını talep edebilirsiniz.
tarafından
Merhabalar bende korsan taksi muamelesi gordum ceza yedim yanindaki kiza tutanak tutturdum erkek arkadasimdir diye mahkemeye ek.olarak sundum suan 1 ay olucak mahkeme durdurma verdi yd ara karar. Simdi bu araci cikarsam tekrar baglanirmi tesekkurler.
(71.9k puan) tarafından
Esas yönüyle ceza iptal olmaz ise araç tekrar bağlanır.
tarafından
Ahmet Bey selamlar. Abimin üzerine olan aracı kız arkadaşım yanımdayken korsan muamelemesi yapıp bagladılar cekici ile alıp gittiler. Bizde ticari ile eve dönmek zorunda kaldık. Abim memlekette ben İstanbuldayım. Adliyeye basvuru için abimin mi gitmesi gerekir. Sizce avukat üzerinden mi ilerlemelimiyim şahsi mi ilerleyeyim. Dilekçe baktım ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
(71.9k puan) tarafından
Eğer hukuki süreçlere dair ön bilginiz yoksa avukat desteği almanızı tavsiye ederim.
tarafından
Kardesim benimde aracim baglandi 1 ay oldu mahkemeye verdim valilikde savunma verdi sonuc bekliyoruz ilk verdiginde mahkemeyi durduruyor araci cikartabiliyorsun ama red gelirse arac tekrar baglaniyor abine gerek yok . Avukat parasi vs bosuna vericeksin devleti devletr sikayet ediyosun biz verdik bosuna 500 tl mahkeme kaybedersek avukat dosya parasida sana odettiriyolar
tarafından
Mahkeme actıktan sonra kac gunde sonuclandi.
tarafından
E adeleti indir kardeş oradan görürsün
tarafından
Kardesim ekle beni instgramdan sarigulss detayli anlatim
tarafından
Merhaba bugün aracım korsandan  bağlandı ama arac eşimin üstüne mahkemeye verip aracımı alaniliyormuyum
tarafından
Mrblar aracı bağlanıp çıkarmak için dilekçe yazan arkadaşlar bana dilekçe örneği atabilirmi araç annemin adına 05422708574 numaradan yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
tarafından
Boşuna ugraşmayın bende mahkemeye verdim kaybettim.
tarafından
Mahkeme ücreti geldimi kardeş
tarafından
Henüz gelmedi yarin çıkartıyorum aracımı 2 ay olucak sonunda.
tarafından
Aynı şekilde benim bağlandı nasil yol izlemem gerekiyor
tarafından
ben de ilk kez korsan işi yapıcam da yorumları okuyunca çekindim biraz yapmasam mı acaba tavsiyeniz ne olur
tarafından
Araç senin üzerine miydi
(71.9k puan) tarafından
Elbette yapmayın
tarafından
Mahkemi kaybettim ben aracı tekrar istediler mahkeme avukat masrafı nekadar gelir
(71.9k puan) tarafından
Güncel fiyat ve yargılama giderleri için adliyeden bilgi almanızda fayda var.
tarafından
Mahkemeye verdiğiniz taktirde davayı kaybediyorsunuz 1700 TL avukat masrafı cıkıyor öncelikle şunu soylim arkadaşlara aracınızı korsan taksi muamelesi ile kesinlikle bağlatmayın eğer yanınızdaki kişi sizi tanıyor ve orada sorulan soruya cevap vermiş ise hiç bir hakları yok kağıdı imzalaması sizde imzalayın ve aracınızı hukuksuz işlem yaptığından dolayı bağlayamaz 155 den ekip çağırın ve kameraya çekin arkadaşlar bu işlem hukuksuzdur ıspat delil yok para karşılığı olmadığı için size karışamazlar tahmini ceza yazıyorlar tekrar söylüyorum aracınızı bağlatmayın zorla bağlayacağını söylerse 155 ekip çağırın birde bu işi yapan arkadaşlar 2 telefon taşısın birini özel birini iş genelde sizden telefon WhatsApp göstermeni ister özel hattını göster ondan sonra seninle uğraşmaya bilir.
tarafından
Eğer yapacaksan 1.havalimana girme 2.çift telefon taşı 3.çevirmeye takıldın taşıyacağın kişiyi araca aldığında söylicen ilk şey ismini sormak diğeri bilgisayarın bozuldu ona format attırmaya götürüyorsun olmalıdır bu konuda ikinizde mütabık kalıp cevap verin senden telefon ister ikinci taşıdığın telefonuda verirsin WhatsApp da Bişey göremezler olur biter birde karşısında rahat ol zaten bunların yaptığı çevirme yasal değil bu şekilde yaparsan hiç Bişey yapamazlar
tarafından
Merhaba dilekçeyi nereye verdiniz hangi kuruma acaba
tarafından
Bağlanan aracı sorunsuz geri çıkartan varmı mahkeme de? Bende baglattim bekliyimmi avukata mi basvurayim bilemedim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
3 Nisan 2022 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
26 Eylül 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde i̇lkay tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
8 Mart 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde emin tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
8 Mart 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde emin tarafından soruldu
...