0 oy
Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba ben rent cardan bır araç kıraladım son gün dönüşte kaza yaptım ısparta yolu üzerinde gıdış geliş yol vardı  baraj yanında yol ve bende hava yagmurlu durumda ıken araç vıraj donerken araç hakımıyetı kaybettı ve karşı şerıde gecmış tabı hatırlamıyorum orasını karşıda tırla carpışmış durumda oldugumu sonradan ogrendım ve bu kazada dırek bana 8/8 kusur oranı verdıler alkol yok ve trafıkda yasak olan hıc durumum yok tek karşı şerıde gecmış olmam bunu nasıl duzelme durumu olur acaba

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Direksiyon hakimiyetini kaybederek yaptığın kazada yol kusuru yok ise %100 sen kusurlusun. Aracın kaskosu var bir problem yaşamazsın ancak araç kiralama sözleşmende muafiyet veya ticari gelir kaybı gibi ek hükümler var ise ödeme talep edebilirler. Ayrıca aracın kaskosu yok ise yine sözleşme hükümlerine göre senden ücret talep edilebilir.

Karşı aracın masrafları ise teminat limitleri dahilinde sigorta öder, teminat limiti yetmez ise araç sahibinden rücu edilir, dolaylı olarak da araç sahibi sizden talep eder.

Kısaca kiralık araçla kaza yapmak, sonrasında yaşanacak sorunlar tamamen araç kiralama firmasının şartları ve tutumuyla alakalı bir durum.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
17 Mayıs 2020 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde a. tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
19 Kasım 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Fatih de tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
26 Nisan 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Orhan tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
26 Nisan 2022 Trafik Kazasına İtiraz kategorisinde Ercan yerlikaya tarafından soruldu
...