0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Merhabalar. 46/2-H aksi bir işaret bulunmadıkça tek yönlü karayollarında araçların ters istikamette sürülmesi maddesinden fahri trafik müfettişi ceza yazmış. Bununla ilgili olarak herhangi bir resim falan da mecvut değil. Ve ters yön olma ihtimalide yok. Bu konu ile ilgili olarak itiraz etmek istiyorum. Nasıl bir dilekçe yazmam gerekir. Saygılarımal.

1 cevap

0 oy
(47k puan) tarafından
Trafik cezaları düzenlenirken, fotoğraf veya video kaydı gösterilmesi veyahut kanıt sunulması gibi kanuni zorunluluk bulunmamaktadır. İtiraz sebebiniz bu ise gerekçenizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Trafik cezası tutanağında belirtilen ihlali yapmadım, demek yeterli olmuyor. Sulh ceza hakimliği, evet başvurucu bu ihlali yapmamış diyebilmesi için kanıt gerekiyor. Söylemle itirazlar yeterli değil ama yine de itiraz edeceğim dersen örnek trafik cezası itiraz dilekçesi gönderdim.
tarafından
tarafından yeniden gösterildi
antalya dan bana kırmızı ışık cezası geldi.kamera yok .ancak 2 yıldır ben antaya ya gitmedim. aradım trafik şubeyi itiraz et dediler .herhangi bir kanıtımda yok ..ceza tarihi 20/04/2021  yasaklar var nasıl bir yol izlemeliyim .nasıl bir itiraz dilekçesi yazmalıyım;ayrıca uyaptan itirazda e-imaz olayı varmı ,,teşekürler
(47k puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla uyaptan itirazlarda e-imza gerekiyor. Belirtilen tarihte cezanın yazılmış olduğu şehirde olmadığınıza dair varsa hgs/ogs kayıtlarınızı dilekçenizde ek olarak sunarak itirazda bulunabilirsiniz.
...