+1 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Ahmet bey sizden 3 konu hakkında bilgi almak istedim. 1- İtiraz dilekçesini düzenlerken araç benim üzerime fakat market alış verişi için oğlum kullanıyor du market içerisinde oğlumun kasa önünde fotoğrafı var telefonumuza atıldı mevcut (07.05.2020)ve esnaf araç kiralama şirketi kamera görüntülerinde de yalnızca inip binerken (saat 09:42 - 09:58 / 07.05.2020) oğlum var. Fakat bize gelen kamera görüntüsünde araç renk ve modeli belli fakat karşı çapraz uzak mesafeden dolayı plakası net değil gibi bu yüzden sizce sorun yaşarmıyız. 2-Araç sahibi olarak benim ruhsat ve kimlik bilgilerim ile birlikte oğlumun kullandığına dair bilgileri ve oğlumun ehliyet fotokopisini dilekçeme eklemem gerekir mi. 3- e-devletteki ceza tutanak bilgileri ışığında Ceza gelmesini beklemeden Sulh ceza mahkemesine itiraz edebilirmiyiz. Şimdiden İlginiz için teşekkür eder,görevinizde başarılar dilerim. İyi akşamlar.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
    1- Herhangi bir sorun yaşamazsınız en kötü ihtimal ceza iptal olmaz. Evraklarınız ne kadar net olur ve tartışmaya açık kapı bırakmazsa sizin elinizi güçlendirir.
    2- Ceza araç plakasına yazıldıysa araç sahibi, sürücüye yazıldıysa sürücü başvuru yapar, o kişiye ait evraklar yeterlidir.
    3- Usulen başvuru süreniz cezanın size tebliğ edildiği tarihten itibaren başlar. Tebellüğ tarihi olmadığı için mahkeme usulden reddeder başvuruyu.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
20 Mayıs 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde arif tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde Furkan Aydogmus tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24 Temmuz 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde OĞUZHAN tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
3 Haziran 2021 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde OKAN BEKTAŞ tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
19 Nisan 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde serkan tarafından soruldu
...