0 oy
Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Hocam selamlar, 13 Mart 2020 tarihinde emniyet şeridini ihlal etmişim, az önce öylesine cezam var mı diye bakarken, fark ettim. Bana tebliğ edilen bir kağıt yok, trafikte de durdurulmadım. O gün babamın 08.00 ‘da ameliyatı vardı, 07.45 ‘de ceza yazılmış. Ama gerçekten emniyet şeridine girdiğimi bile hatırlamıyorum ama ceza geldiyse, girmişim demektir. Ama söylediğim gibi ameliyat durumu doğru, bunu belgeleyebilirim, 33 yaşındayım, daha önce hiçbir şekilde ceza yemedim. Ne kırmızı ışık, ne kemer vs hiçbir şekilde cezam yok. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim. Bir de sizin görüşünüz nedir. 1.228TL bu dönemde çok ciddi ve belimi büken bir miktar. Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin hocam.

1 cevap

0 oy
(71.9k puan) tarafından

Merhaba Zafer, daha önce hiç ceza yememek ihlal yapmadığını kanıtlayacak bir durum değildir. Bir kaç ihtimal var.

  • 1- Araç içi kamera veya çevre iş yeri kameralarıyla ihlal yapmadığını kanıtlamaya çalışmak
  • 2- Hastanaye zaruri bir durum gereği intikal etmen gerektiğini belirtecek bir hastahane giriş kaydıyla başvura bilirsin. Ancak doğrudan iptal sebebi değildir.

Benim düşüncemi soracak olursan, gerçekten ihlal yapmadığına eminsen kamera kaydı temin etme yoluna git. Belki, ama, bir ihtimal gibi şüphelerin var ise şu sıkıntılı günlerimizde #evdekal %25 indirim ile öde, senden daha değerli değil bu ceza.

Örnek itiraz dilekçesine: Trafik Cezası İtiraz Dilekçesi sayfamdan ulaşabilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
28 Aralık 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde göktuğ tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
30 Ocak 2020 Trafik Cezasına İtiraz kategorisinde burak tarafından soruldu
...